Pomysł na zbalansowany nerf bastiona

Mam pomysł na zmianę bastiona, cóż, mają go zmienić (zreworkować), ale to by sprawiło, że gra była by bardziej “grywalna”, przynajmniej jak na razie. Chodzi o to, że bastion jest bardzo frustrujący w walce z np. doomfistem, ponieważ doomfist poprzez perka bastiona (-20% obrażeń w trybie wieżyczki) i brak odepchnięcia sprawia, że bastion dostaje minimalne obrażenia, nie mówiąc już o braku dmg`a z uderzenia o ścianę. Można by zmniejszyć perka z 20 do 15-10, oraz sprawić, że bastion będzie odpychany np. po fali lucia, czy doomfista. Mogło by to też naprawić op strategię “warship” (można by wypchnąć bastiona z osłon i zabić go, co oznaczało by wielką przewagę dla teamu). Moim zdaniem jest to dobry pomysł, ponieważ jak narazie nawet z 20-30 m bastion zadaje ogromne obrażenia, dla mnie taki nerf zmieniłby grę na lepsze. Powiedzcie co sądzicie o takiej zmianie! :smiley:
P.S. (to mój pierwszy wpis na jakimkolwiek forum w moim życiu, więc przepraszam, jeżeli napisałem coś źle :expressionless:

1 polubienie

Może po prostu nie graj doomfistem jak w przeciwnej drużynie jest bastion

Tak na marginesie, bastion jest jedna z najgorszych postaci w OW i bardziej bym się spodziewał kolejnych buffów przed reworkiem niż nerfów.

jak zwykle w sprawach balansu postaci, cały problem w rangach. To co dla diamentu+ jest jedną z najgorszych postaci dla brązu-golda jest OP (typu, co z tego, że mei się zakradnie od tyłu i podniesie bastiona na ścianie poza zasięg tarcz? W diamencie Bastiona czeka natychmiastowa śmierć, tymczasem z średnim aimem w srebrze nie do zabicia, niedajboże z pocket mercy xD)

Nie wiem czy wiesz ale bastion ma z tyłu słaby punkt który jeśli trafiony zadaje bastionowi obrażenia krytyczne chociaż nie jestem pewien czy pięść DFa zada akurat jemu ekstra obrażenia.

Doomfist przeszedł szereg zmian tak więc aktualnie nie należy do dobrego wyboru jeśli przeciwnik ma bastiona a tym bardziej najczęściej pojawia się wraz z Orisą czy Reinhardem.

W takim wypadku potrzebujesz ciężką artylerie w postaci farki czy junkrata

Myślenie że Bastion potrzebuje nerfa mnie dobija, ludzie błagam. Genji starczy, czy nawet flank Hanzo/Widow. Bastion to chyba najgorszy dps, 0 mobilności (bez ulta) + żeby bić dmg musi być zlockowany w jednym miejscu.

1 polubienie

1.) Bastion jest wielki jak TANK - przez to łatwo go trafić

2.) Bastion w trybie stacjonarnym stoi w miejscu - przez co łatwo go zabić

3.) Bastion - gdy się leczy, pojawią sie wokół niego obramówka, dzięki temu jest lepiej widziany z daleka i tym bardziej z bliska, wtedy łatwiej go trafic.

4.) Bastion w trybie stacjonarnym, z tyłu ma słaby punkt, szybciej go zabić

5.) Bastion, posiada najgłupszą umiejętność pasywną, szkoda komentować

Dopiero teraz mi się wyświetliły wszystkie powiadomienia, i wielkie dzięki za porady, co prawda dalej mi się wydaje niszczycielski, jeżeli jesteś na otwartej przestrzeni, a bastion jest w wieżyczce, ale już trochę lepiej się z nim walczy :stuck_out_tongue:
P.S. chciałem też powiedzieć, że o tym punkcie z tyłu już wiedziałem od dawna, nie jestem aż takim łbem żeby tego nie zobaczyć xd