Problem dpf brak tunkow

Dzień Dobry czy OW planuje osłabić wszystkich dpf by gra miała sens? Dopiero zaczynam swoją przygodę z OW i mam dobre chęci chce wygrywać mecze ale prawie każdy mecz 4 dpf 1 tunk 1 medic… Ciężko tak się gra. Nie mam okazji grać dpf chociaż sam chciałbym spróbować ale wiem że 5 dpf w teamie to byłoby za dużo.
Skoro jest taki problem z dpf czy gra nie powinna promować tunkow i medyków?

Cóż, największym problemem tanków i bohaterów wsparcia jest to że jest ich za mało. Zrobieni są dobrze bo taka D.va często kończy z 3 złotymi medalami a taka Moira bądz Brigitte również zadają spore obrażenia. Nikt nie chce nimi grać bo po prostu się szybko nudzą. Poza tym, to normalne że mało kto chce grać tankami i supportami w grach sieciowych. Nie ważne co i jak to DPSy zawsze będą najpopularniejsze.

Z tego co czytam i przeglądam historie zmian. Kiedys ten problem był mniejszy. Ale tunki zmieniały się na gorsze a np Lucio miał 2 wzmocnienia. Raper to samo. A tunki tylko nerfy. Właśnie według mnie teraz rozsądnym byłoby umocnienie roli tunka by proporcje się wyrównały. A jak wy myślicie?

Czasami trzeba wybrać mniejsze zło. Kiedyś D.va zadawała ogromne obrażenia nawet z dalekich dystansów a po nerfie oczywiście straciła trochę fanów ale takie coś było potrzebne bo dominowała w mecie i radziła sobie lepiej niż większość DPSów. Dodatkowym problemem tanków oprócz tego co wcześniej powiedziałem jest fakt że banalnie jest ich skontrować. Jeżeli grasz tankiem a w przeciwnej drużynie jest reaper lub dobry Mccree to już wiesz że w tym meczu nie będziesz się dobrze bawić.

Gra istnieje od trzech lat a aktualizacje pojawiają się nierzadko co tydzień więc zmian w cyferkach było znacznie więcej.

No nie. D.va dostała mikropociski, Orisa zwększenie prędkości ruchu podczas strzelania z -50% do -20%, Wieprzu możliwość chodzenie podczas leczenia i tak dalej. Tanki znajdują się teraz w miarę dobrym miejscu i jedyne co należałoby zmienić to znerfienie ich kontr i dodanie jakichś takich które kontrują na przykład Reapera i Mccree.

Zgodzę się. Trzeba coś zrobić. Przykład gram reinem. Phara nie mam żadnych z nią szans tak samo z raperem. Dwie postacie które mają 99procent szans na wygrany pojedynek. A czy jest jakaś postać która np Rein 100 procentów pojedynkow wygrywa? Myślałem może zmniejszyć o sekundę/dwie cios reina byłby bardziej mobilny. Mogli by eksperymentować. Tak samo winston tarcza o sekundę /dwie by dłużej się trzymała. Gra zyskała by gdyby więcej osób grało tunkami zamiast only dpf. Male zmiany i badać reakcje.
Moje propozycje
Winson tarcza dłużej o sekundę/dwie
Reinhard cios ognisty częściej o sekundę /dwie

\kaszel\ main healer i tank here \kaszel\

moim zdaniem wyastrczy zmnieszyć ilośc skili z kontrolą tłumu…
bo po co mam być tankiem z 600hp, jak wchodze jako pierwsza w team fight i w sekunde dostaje:

  • falszbangiem cree
  • uśpieniem any
  • jestem schakowana
  • potem DF mną żongluje
  • na koniec rein mnie pinuje
    i już jestem martwa szybciej niż taka papierowa smuga ktora cofnięciem MOŻE by sie uratowała z takiego bagna, a taki mało mobilny duzy tank…?

bo to są kontry na ciebie, ta gra opiera sie na kontrach i nazmianach bohaterów. (oraz TEAMPLAY’U, ale kto by o tym pamiętał XDDD ) Widzisz fare ale jestes jedynym tankiem? ktosz teamu powinien wziąć Cree
ktoś cie gania jako reaper? ktos z teamu powinien wziać mei
mają symmetre? zmieniasz sie na king konga

zgodze sie, ale nawet ja main healer i tank miewam słabsze chwile i kiedy widze w teamie 5dps nawet już się nie staram… biore 6tego dps… bo leczykiem bez tanka tych papeirów nie utrzymam i sama bedę ginąć jak głupia, a tankiem bez leczyka… no cóż… stun flasz bang doomfist, anielski orszak…

PODOBNO mają wprowadzić wymuszenie roli 2/2/2 jestem tego ciekawa czy to prawda, i czy będzie to też działało na qp/arcade.

Ja bym na miejscu ,Zamieci" dodał po prostu tryb draftu, tak jak jest w League of Legends :stuck_out_tongue:

nie wszyscy tutaj grająw lola i wiedzą o co kaman, wiesz?

1 polubienie

Tryb draft:
-każdy wybiera rolę, którą chce grać.
-banowanie postaci, których nie można wybrać w grze.
-dobieranie tak, aby było odpowiednie dobranie drużyn ( 2 dps, 2 tanków , 2 supp)
-kolejkowe wybieranie postaci.
-brak możliwości zmiany postaci.
O taki draft mi mniej więcej chodziło.

Wybacz mi mój błąd, Lilciak, niby wiem że nie każdy w tą grę gra, ale jednak jak ktoś nie wie o co chodzi, a chce wiedzieć, to sprawdzi o czym mowa w internecie, nie sądzisz? Mimo wszystko, pardon za niedopowiedzenie :>

to już sie kłóci z ideą gry, którą jest switchowanie postaci

  • jesteś reinem
  • mają symmetre
  • zmieniasz na małpe
  • potem symmetra zmienia się na reapera
  • i ty też musisz sie zmienić bo juz jesteś usles

blokowanie drużyn do 2/2/2 ma podobno nastąpić, PODOBNO… ciekawe czy to skończy metę kóz…

średnio mi sie chce przebijac przez Riotowe patchnotesy, bo wątpie by to info było dostępne tak o

Raczej nie będzie tego w patchnotes’ach. Kiedy wpisałem “Tryb draft w lolu”, od razu wyszukało mi kilka forum gdzie ludzie, o to pytają i otrzymali odpowiedzi.
Chociaż by na Dogry.pl albo zapytaj.onet.pl :stuck_out_tongue:

no tak zapytaj onet, rzetelne źródło wiedzy :stuck_out_tongue:

Ja tam tego nie używam, ale skoro tak mówisz :stuck_out_tongue:

to był sarkazm, u kno?

Switchowanie postaci czyli idea gry juz dawno nie egzystuje w OW lada dzień dostaniemy force 2/2/2

OT chyba pisze o QM bo niestety mamy na odwrót DPS to trzeba wzmocnić aby byli grywalni na wysokim poziomie to nie gra się obecnie dps bo są po prostu kupa syfu którego nikt nie typa aktualna meta to wciąż Goats czyli 3 supportów i 3 tanków nikt o dps nie myśli bo są trashem.
A to co się dzieje na QM o tym się nie mowi to nie jest grywalny tryb.

owszem, i dochodzi przez to do swoistych paradoksow

  • w esporcie nie używa sie dps
  • po za esportem nie używa się prawie tanków i leczyków (przeważne jest po jednym)
  • blizz chce zabokować wybieranie na 2/2/2

.

  • postacie stają sie powoli uniwersalne
  • blizzard zauważa że zatracił gdzies sens gry, bo to nie o to chodziło

.

  • ignoruje sie najbardziej zaludnione rangi na rzecz top500 i esportu, który jest teatrem większym niż wrestling
  • jednocześnie blizz jest zdziwony ze nie radzi sobie z toksycznością, którą zasadniczo sam zrobił

.

  • qm nie są grywalne
  • ale to jest podstawa tej gry a nie comp, przynajmniej tak było z początku

taki paradosków jest wiecej i ja sie tylko zastanawiam, czy dadzą mi numer do ich dilera, bo ten im chyba za mocne proszki daje

Jak już mówiłem, nie używam tego forum, więc nie byłem w stanie stwierdzić, czy twoja wypowiedź jest sarkazmem, czy nie.

Sam narzuciłem ten temat ale uważam że blokada 2:2:2 to już przesada. Według mnie można ograniczyć do 3.Bo czasami można te 3:2:1 jak np drużyna gra dynamicznie i jest 1 tunk winston lub druzyna gra razem i jest 1 medyk lucio np i zolnierz .

Z własnego doświadczenia mam tak, że jak jakaś gra jest słaba, to albo jest po prostu do dupy, albo obecnośc Activision wszystko psuje ( tak samo było w Sekiro, za każdym etapem rozgrywki, który był średnio, bądź wręcz ch***wo zrobiony, odpowiadali oni)
Jedyna dobra gra od nich jaką wspominam to pierwszy CoD, ale teraz ich obecność jest, jak przekleństwo i wszędzie gdzie pchają paluchy, dzieje się maniana i większość zabawy swoim “wkładem” mieszają z błotem…
Więc wierzę że wszystko, co jest irytujące, wnerwiające, bądź “gówniane” to ich robota, ale to tylko moja opinia.

Sekiro było dobre. Dpsy dalej sa słabe. Reaper łatwo kontrowany ale ma duży dmg, wiec może być. Forsowanie 2-2-2 to słaby pomysł. Prędzej dla pro blokada 2-2-2 by nudno nie było xD Nie oglądam. To dobrze, ze ignoruje low elo. To, ze niskie rangi maja problem z postaciami z ktòrymi nie potrafia grac. Np. Bagieta po tylu nerfach ale dalej niby jest op xD