Problemy z serwerami? +problem systemu pochwał

Witam to mój pierwszy wpis tutaj więc najpierw: Witam wszystkich :slight_smile:
a teraz do rzeczy:
dzisiaj (18.03.2019) 2 razy z rzędu podczas rozgrywki wyświetlił się komunikat “wystąpił nieoczekiwany błąd serwera i nastąpi jego zamknięcie” po czym wszyscy (2 teamy) zostaliśmy przeniesieni do nowej rozgrywki i tak 2 razy… ktoś wie o co chodzi? oczywiście system pochwał jak wiadomo nie specjalnie ogarnia czy wyszło się rage quit-em czy wywaliło błąd internetu czy w ogóle coś nie domaga w samym overwatchu więc ranga w dół i teraz przechodzimy do kolejnego problemu: coś dziwnego dzieje się u mnie z poziomem pochwał: nie grałem trochę przez przeprowadzkę do nowego mieszkania więc jak znowu zacząłem to ranga spadła do 3 ok rozumiem długa przerwa nie dostałem natychmiast miliona pochwał ranga w dół ale… potem dziwnie szybko wskoczyłem na 4 po 2-3 meczach z 4 dostałem kolejne pochwały i w tym samym meczu w którym dostałem znowu spadła do 3… ktoś mi może powiedzieć jakim cudem? (w między czasie nie wychodziłem podczas trwania meczu nie robiłem nic przez co mogłem narazić się na reporta po prostu normalnie grałem) potem znowu wskoczyło na 4 i teraz przez problem serwerów na 3…
z góry dziękuję na odp
p.s. kto jeszcze jest za przemodelowaniem systemu pochwał tak żeby rozróżniał powód wyjścia z meczu? (że o jakimś liczniku nie wspomnę)

Witaj.
W przypadku problemów z serwerami Blizzard stara się informować o tym za pomocą zakładki Najnowsze Wieści w Aplikacji Blizzard i w samych grach oraz za pomocą aktualizacji na Twitterze BlizzardCSEU_PL.
Możliwe, że to coś z Twoim dostawcą internetu?

O systemie pochwał i dlaczego spada możesz poczytać na naszym forum ogólnym gdzie wielokrotnie toczyła się dyskusja. Przykładowy temat znajdziesz tutaj:

raczej nie system nie widzi problemów z połączeniem ani jakichkolwiek rozłączeń a overwatch jak najbardziej
tutaj Winmtr:
|------------------------------------------------------------------------------------------|

| WinMTR statistics |

| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

| funbox.home - 0 | 415 | 415 | 1 | 2 | 34 | 2 |

| 192.0.0.1 - 0 | 415 | 415 | 23 | 23 | 33 | 23 |

| 195.205.0.233 - 0 | 415 | 415 | 23 | 25 | 59 | 25 |

|ae105-10.ffttr6.frankfurt.opentransit .net - 0 | 415 | 415 | 48 | 50 | 91 | 50 |

| blizzard-2.gw.opentransit .net - 0 | 415 | 415 | 48 | 50 | 70 | 54 |

| ae1-br01-eqfr5.as57976 .net - 0 | 415 | 415 | 50 | 54 | 190 | 51 |

| et-0-0-2-br01-eqam1.as57976 .net - 0 | 415 | 415 | 51 | 60 | 253 | 56 |

W tym momencie jest ok i pewnie gra również nie rozłącza. Zwróć uwage że droga do serwerów Overwatch przebiega przez kilka węzłów a każdy z nich może być potencjalnym winowajcą. Część z nich leży po stronie dostawcy internetu, część po stronie Blizzarda.
Równie dobrze możesz mieć dostęp do internetu a już do serwera Overwach nie (też tak bywa).
Generalnie w przypadku jednostkowych rozłączeń lokalizacja źródła jest praktycznie niemożliwa.

Nie, nic nie jest ok. Dzisiejszego dnia praktycznie co chwila są problemy z serwerem.Gra w “tajemniczych bohaterów” jest praktycznie nie możliwa ( nie wiem jak inne tryby).Na jeden mecz przypada kilka “resetów” serwera, zmiany stron drużyn itp.

Sprawdź swoje połączenie. Ja grałem dzisiaj ponad 2 godziny i żadnych rozłączeń nie miałem.