Proszę o pomoc w graniu reinem 😜

Gram od jakiegoś czasu w overwatcha i lubie pograć różnymi postaciami, a ostatnio spodobał mi się rein. Gram nim zwykle na rangach i prosze o jakieś rady do niego.:smirk::smirk:

  • nie szarżuj przez całą mape,

  • nie szarżuj na bastiona bo zanim sie zbierzesz do tej szarży to on cie zje

  • jesteś tankiem a nie dps twoim zadnaiem jest ochraniać druzyne i korzystać z tarczy, a nie leciec na pałe w przeciwników i umrzeć

  • pamiętaj ze elektrycznośc winstona czy ult moiry przelatują przez tarczę

  • staraj sie zawsze miec chociaz 100hp tarczy, bo jak ci pęknie a dva wywali ulta, to zginie cały team

  • pamiętaj ze E przelatuje przez przeciwników wiec jak widzisz ze stoją w kupie mozesz ich tym E potraktować by szybciej naładować ulta

  • szarżuj w szarżującego reina, ogłuszysz go

  • zapoznaj sie z tym bo w sumie nie wiem po co ja pise te tipy, wszytko jest na yt

Dzieki ale to już oglądałem​:rofl::rofl:.

podstawy juz ogarniasz to teraz czas na praktykę, ćwicz prawidłowe odruchy

Tylko ja gram na konsoli :neutral_face::neutral_face:

Doświadczenia z moich 60 godzin reinem:

  • Nigdy, ale to nigdy nie dopuść, żeby tarcza Ci się wyzerowała, chowaj ją przed końcem (po wyzerowaniu dłużej musisz czekać na jej ponowne użycie/odnowienie) wtedy taka Dva robi “LoL”.
  • Jak przeciwny Rein szarżuje na Ciebie i wiesz, że nie dasz rady odskoczyć, aktywuj jak najszybciej szarżę, to jedyna szansa na przetrwanie (zderzenie ogłusza reinów)
  • Jak kolega wyżej napisał, nie szarżuj przez całą mapę, albo w grupę przeciwników. Szarża tylko na pewniaków (ktoś uspany przez Ane itp.) albo na rympał jeśli już nic nie masz do stracenia (jesteś sam na 5 itp.) - hitboxy szarży są szalone więc czasami wchodzą dziwne gongi.
  • Baituj tarczą tj. w trakcie trzymania tarczy rozpocznij standardowy atak po czym, aktywuj tarczę (tutaj praktycznie nie ma animacji i tarcza się od razu aktywuje). Często w ten sposób przeciwny rein marnuje ulti, świnia hak, ana strzałkę itd.
  • Jeśli widzisz przed sobą mcree, podskakuj z tarczą albo stawiaj ją na ukos tak, żeby Ci jej nie wyłączył granatem.
  • Jak jest młyn, to uderzaj z obrotem, wtedy trafiasz wszystkich w zasięgu obrotu.
  • Jeśli przeciwny rein zaszarżuje w waszą linię obrony i nie trafi, wtedy masz go jak na widelcu, szarżuj.
  • E można fajnie ładować ulti, jeśli masz możliwość, to odpalaj E zaraz na starcie w respa przeciwnika i zmykaj na pozycje (pamiętaj, że wtedy przeciwni supporci podładują swoje ulti ;)).
  • Jeśli masz włączoną tarczę, to klikając LPM (nie wiem co to zaprzycisk na konsoli) możesz z trzeciej osoby obserwować wszystko dookoła, stojąc w miejscu.
  • Żeby szybciej i bezpieczniej iść, możesz aktywować i dezaktywować tarczę i tak w kółko + kroki do przodu. Pamiętaj, że strzałka hanzo i tak zawsze wtedy znajdzie dziurę i sprzeda komuś głowę ;)).
  • Szarża na Orise to niebezpieczna sprawa z dwóch powodów: przyciąganie i jej umocnienie, dwie umiejętności, które dosyć istotnie kontrują szarże. Kontroluj zużycie tych skilli, jeśli koniecznie chcesz w nią “wjechać”.

Spodziewaj się odzewu gniewnego kolegi.

eh… mi sie juz nie chce… ja po prostu zaczne zbierać hajs na operacje zmiany płci

Teraz nie trzeba nawet płacić tylko wymyślić albo wylosować z generatora :smile:

mimo wszytko prącia nie posiadam

Nic nie poradzę, że nick kończy się na k a forum nie daje możliwości oznaczenia płci :slight_smile: Nie gniewaj się.

Reinhardt był moim pierwszym mainem, później zmieniłem na Farę. Jednak kilkaset godzin na nim przegrałem i nadal wydaje się, że całkiem dobrze sobie na nim radze.

Dodam coś od siebie, ale część powtórze z tego co było już napisane.

Najczęstszym błędem w graniu Reinem, jest podgrzewanie się. Ja rozumiem, że Reinem fajnie się nawala młotem, ale to nie twoja rola, od dps’u jest kto inny, twoim zadaniem jest utrzymywanie tarczy, ochrona supportów i hitscanów. Bardzo często ludzie gotują się gdy tracą tarczę, najczęściej szarżują idiotycznie w przeciwników i giną - Nie rób tak. Tracisz tarczę, to się wycofaj i ją zregeneruj.

Szarża u Reina powinna być wykorzystywana z głową, nie szarżuj sam w grupę przeciwników chyba, że masz wsparcie supportów dajmy na to nano od Any czy wbijacie na punkt z ultem Lucio lub Zenka. Szarża jest sytuacyjna jeśli chodzi o atak, sam najczęściej ją stosuje w przeciwnych tanków. Np. podczas rushowania dobrze jest szarżować w przeciwnego Reina głównie z zamysłem, by zdjąć mu tarcze i dać pole do popisu dps’om czy nawet dobrze się to sprawdza w kombinacji z ultem D.Va. Szarża też jest ważnym elementem mobilności Reina jaka pozwala mu szybko skrócić dystans do drużyny. W ataku używaj szarży tylko wtedy, gdy jesteś przekonany, że coś tym zdziałasz… W przeciwnym wypadku wstrzymaj się i chroń drużynę.

Alternatywnego ataku Reina używaj ile się da, spamuj tym najczęściej w przeciwnego Reina lub Orisę, bo za tarczami zbierają się przeciwnicy i wówczas masz szansę jednym ognistym strzałem naładować sobie momentalnie ulta. Często też pamiętaj, że czasem lepiej użyć alternatywnego ataku niż szarży gdy przeciwnik Ci ucieka.

Jeśli chodzi o ulta Reina, to wiadomo, nie używaj go gdy przeciwnik ma aktywną tarczę. Znajdź tu odpowiedni moment i jak już powalisz przeciwników, to broń Cię od używania szarży, użyj pierw alternatywnego ataku jeśli powaliłeś grupę wrogów blisko siebie a później okładaj młotem. Szarża może tutaj nie tylko nic nie dać, to do tego odrzucisz przeciwników i utrudnisz zadanie kompanom z drużyny którzy planowali ich atakować.

Nie ustawiaj sobie niskiej czułości na Reinie, ta postać musi być całkiem zwrotna, ale tez abyś nie przesadził w drugą stronę, bo nie ma co z Reina robić wiatraka, to nie barbarzyńca z serii Diablo jaki będzie wirował z młotkiem. (aczkolwiek jakby się zastanowić, to Blizzard… Dajcie reinowi wirek!!)

Rein to ogólnie prosta postać i jedyne czego wymagania, to opanowania, bo gracze często właśnie durnie używają szarży, zapominają o trzymaniu tarczy, dają się wciągnąć w nałóg okładania rywali młotem. Reinem trzymasz się blisko drużyny, trzymasz tarcze i chronisz swoich od zagrożenia, gdy się skończy to ją regenerujesz, zamiast szarżować to jak najczęściej stosuj alternatywny atak i używaj earthshocka w sytuacji gdy masz do tego możliwość a nie gdy przeciwnik jest zastawiony tarczami lub rozproszony.

Tutaj przyda się to: https://www.youtube.com/watch?v=sQfk5HykiEk Filmik blizzarda z reinem. Legit no scam

spoko, znaczynam sie przyzwyczajać