Puszczanie dźwięków na voicechat

Witam. Jestem ciekaw czy jest możliwość wysyłania komend dla sojuszników przypisanych do klawiszy klawiatury na voicechat? Chodzi o to, że takie minimum komunikacji jak np. “enemy on the left” lub “i ulting” ułatwia współpracę. Od razu tłumaczę, czemu komplikuję i nie włączę po prostu mikrofonu. Chodzi o to, że nie zawszę mogę używać na głos mikrofonu, kiedy np. inni oglądają tv lub dziecko śpi.

nie ma narazie takich komend i nie wiadomo czy będą.

Również sądzę, że w ov powinno być więcej komend. Jako main healer chciałabym np widzieć komendę “jestem w drodze/ odradzam się” w momencie kiedy ktoś mi spamuje o leczenie. Działało by to mniej więcej na tej samej zasadzie co komenda “rozumiem” a po skierowaniu celownika na punkt czy payload “przejmijmy punkt/ eskortujmy payload”

o komendzie “pomocy” już nawet nie wspomnę, chociaż leczyki mają ją wbudowaną to i tak każdy ją olewa. tak samo jak to że jakaś postać mówi “za tobą” “plecy” lub coś takiego jak akurat ta postać widzi coś za tobą własnie. Mało kto na to uwagę zwraca.

Wiem, że nie ma takich wbudowanych komend. Raczej miałem na myśli użycie jakiegoś zewnętrznego programu do uzyskania takiego efektu na voicechat.

jak masz odpowiedni program soundbordowy to możesz na viocechat rzucać makrem zbindowane teksty, dokładnie nie wiem jak to działa, ale masz tutaj przykład jak za pomocą właśnie takiej zabawki, koleś ma niezły fun

gdzieś czytałem że mają to dodawać

Dla zainteresowanych udało mi się osiągnąć sukces dzięki programowi Resanance. Działa w tle, więc zadziała z każdą grą i każdym komunikatorem. Można w nim każdą kwestię podpiąć pod dowolny klawisz lub kombinację klawiszy na klawiaturze. Trzeba tylko nagrać gotowe komendy i jest :slight_smile: Sprawdzone w praktyce, u mnie sprawdza się świetnie na klawiaturze numerycznej.