Rainhart dlaczego nie zadziałał shield

Hej,

Proszę znawców o info, dlaczego zostałem powalony (marnuje tylko 6 sekund waszego życia).

FILMIK

Dzięki.

raczej opóźnienie względem serwera a tym co ty widzisz, mimo ze ewidentnie widać ze blokujesz to serwer uznał ze jednak nie i tyle.

a to nie jest tak ze byłeś w trakcie skoku i tak jak by tarcza od dołu cię nie zablokowała? XD

1 polubienie

Nie, tzn. już nic nie wiem xd. Ogólnie rzecz biorąc to nie pierwsza taka sytuacja. Rainem zacząłem grać całkiem nie dawno, w sumie uzbierało się 58 godzin. I przyznaję, że jest cała masa dziwnych sytuacji z tą tarczą:

  • różnice w pionie względem odpalania ulti - raz powala, raz nie powala
  • podskakujące postacie przy odpalaniu ulti - czasami powala takie postacie, czasami nie (i nie powinno powalać)
  • odpalanie ulti na wózku albo przed wózkiem - wtedy to się różne cuda dzieją
  • przeszkody, które nie powinny go teoretycznie blokować blokują ulti
  • można wymieniać.

Kiedy już stwierdzam, że znam wszystkie niuanse tej postaci, pojawia się coś takiego. Czasami staram się laboratoryjnie odtworzyć takie sytuacje, zakładam grę i z bratem marnujemy życie na rozwikłanie zagadki powstania wszechświata. Powyższą, sytuacje odtworzyłem z dwadzieścia razy. Za każdym razem nic takiego się nie wydarzyło.

Generalnie uważam, że ten shield się mega dziwnie zachowuje w takich sytuacjach.

Przychylam się do twierdzenia @nidame, serwer tick. Według serwera gry shield nie był rozłożony do końca (obrazuje to “rozkładający” się lew w środku tarczy). Według mojego klienta gry tarcza była rozłożona, według serwera nie -,-

nikt nie powiedział ze ten ult działa w 100% poprawnie.

taki payload jest przecież latający, ochoni cię przed ultem dvy, ale z jakiej racji miałby cię ochronić przed ultem reina, skoro ten roznosi sie po ziemi ?

jeszcze może być coś takiego jak opóźnienia. Kacper Pitala w swoim materiale o tym mówił, miał jeszcze jeden filmik nawiązujący do tego ale nie chce mi sie szukać.

chodzi o to ze ty włączyłeś tarcze, i ty to widziałes, ale opóźnienie było takie, ze twój przeciwnik jeszcze tego nie widział, był jakiś ułamek sekundy w opóźnieniu (twój filmik ma 6sek ale jest w slomo, wiec podejrzewam ze całą ta sytacja miała około 1-2 sek.) wiec rzucił ulta. i on u siebie trafił, wiec system go nagrodził i ciebie powaliło…
to tylko jedna z mozliwych opcji

uwierz mi, ze jak zaczniesz analizować jak działa szarża i dlaczego jednych odpycha chociaż stoją idealnie na przeciw ciebie, a innych wciąga, chociaz stoją ZA tobą i po skosie to dopiero zaczyna ci sie czacha grzać :smiley:

rein ma problemy od bety, wymaga naprawy, miał nawet buga który trwał ponad pół roku, że po spuszczeniu tarczy ekran obracał sie o 180, wiec co chciałeś rzucić E w przeciwników, spuszczsz tarcze i nagle byłes plecami do nich a twoje E w ścianie…

mozesz napisać twoje uwagi na forum do zgłaszania bugów w grze, ale nie oczekuj feedbacku ani że w ogóle coś z tym zrobią

Nie, nie zaczynajmy dyskusji o szarży :smiley: Masz rację to jest jeszcze bardziej popolupo.