Raportowanie w grze

Zróbcie porządek z tymi raportami, gracze notorycznie nadużywają tej funkcji, już za byle co wysyłają

to jest jakaś nerwica wśród graczy, najczęstszym powodem jest “zmień bohatera”, jeśli odmówisz takiej osobie, zaczyna się awanturować, namawia innych że to twoja wina, i próbuje udowodnić że grasz słabo.

1 polubienie

Tez chętnie bym sie dowiedział czy takie fejkowe reporty są w jakiś sposob wyłapywane i czy przypadkiem nie jest tak że jak sie przekroczy pewien limit to zawieszaja konto automatycznie.

Taka informacje dostałem kiedy probowalem sie odwolac

While we do appreciate your need for further appeal, please keep in mind that Overwatch was designed as a TEAM play game, with flexible pick. We do know that there are players who would rather stick to one character, but the truth is, it might not always be a good idea when team play is concerned. Refusing to support your team with more suitable hero for a certain map or against certain set of enemy heroes could be perceived as deliberate feeding or throwing the game.

Competetive game play might demand you to be a bit more flexible about your picks and more responsive to your team’s strategy. Communication is a key to success as well (sadly humans do not excel in mind reading :wink: ) so if you would ask me, personally, I would say that joining voice chat or in-game chat could be a great contribution towards your team’s win.

The suspension on your account was already revieved and upheld so it will remain as it is. But you do have the ability to prevent future ones from happening.

Tak wiec generalnie odmowa zmiany bohatera jest w zasadzie zle. Wedlug tegi co pisze pod ‘sabotowaniem gry’ odmowa zmiany bohatera to nie powod do reportu ale GM powyzej stwierdzil inaczej :slight_smile:

1 polubienie

W każdej takiej sytuacji trzeba się zastanowić czy przypadkiem nie jest tak, że druga strona może mówić prawdę.

Co jeśli rzeczywiście siedzisz na bohaterze bo się uparłeś i nie wnosiłeś do rogrywki tego co dałoby wygraną? Co jeśli inna kompozycja by wygrała mecz? Co jeśli akurat twój upór to był powód przegranej i byłeś ztiltowany i zacietrzewiony. No i medale nie mają znaczenia. Co z tego jeśli miałeś same złota jeśli cały team był rozwlany przez genjego którego wprost trzeba bylo skontrować? Wtedy tyle co zabiłeś to twoje, ale on zabił dużo więcej.

Można dostać reporta przez poprostu złych/głupich ludzi ale nie da się wg mnie statystycznie dostać bana jeśli rzeczywiście nie robisz czegoś wbrew duchowi tej gry. A flexowanie jest zgodne z duchem tej gry.

3 polubienia

Dobrze mówisz tylko nie widzisz tego z drugiej strony barykady a mówisz mi z widoku innego gracza.

GM widząc raporty:

  1. Game play sabotage - no comment
  2. Game play sabotage - no comment
  3. Game play sabotage - no comment
  4. Game play sabotage - no comment
  5. Game play sabotage - refused to change hero when I asked him
  6. Game play sabotage - not switching
  7. Game play sabotage - he’s never switching

To czy jego podejście będzie subiektywne czy obiektywne jak zobaczy taką liste.

A tak naprawde to te repoty biorą się dlatego że mecz przegraliśmy i takie ludziki starają się wine zrzucić na kogoś innego. I nie mówie tu tylko o sobie bo często jak przeciwnicy przegrywaja to proszą o report gracza X bo słabo grał a tak naprawde tą bande carrował ale nie dał rady. I milion przykładów. Pisze bo po prostu z ostatnia decyzją i karą jaka mnie spotkała ciężko mi się zgodzić no ale w tym sezonie staram się być wzorowy więc się okaże po ilu porażkach będzie banik :stuck_out_tongue:

Szczerze - czasami sam raportuje takich doomfistów czy gengusów i uwierz mi - dostaje informacje zwrotną jak sie loguje na drugi dzien.

Hmmmmmm

2 polubienia

Ten system jest jakiś wadliwy, grałem przez ponad tydzień głównie bastionem
robiłem często GOLDy i zostałem z banowany przez głupich graczy,

**^**którzy zamiast pomóc mi grać bastionem, m.in HEAL + SHIELD to chcą mi narzucić jakim bohaterem mam grać bo im KOMPOZYCJA nie pasuję.

ta gra jest bez sensu, jak ktoś gra dużo np. dziennie po 6-12h, bohaterami mniej lubianymi to w każdym miesiącu na pewno dostanie bana, bo te raporty w końcu się skumulują.

1 polubienie

jak grasz tym bastionem w np ataku na numbani to sie nie dziw ze report dostajesz… na tej mapie (i na innych podobnych) ~przydałoby się~ coś innego.

Uwierz mi, ze dobrze użyty bastion nie będzie zreportowany

1 polubienie

Ten numerek z nagłymi wyjściami też jest niesprawiedliwy. Wyjście wyjściu nie równe. Od najłagodniejszego do najgorszego:
1v1<początek qp<koniec qp i na dps tak, że jest refill<koniec comp<początek comp na tankach

Ojezu cudowny pomysł, Blizzard zrób to

Mi ostatnio zablokowali możliwość do forum za niby trollowanie no jakoś nie przypominam sobie tego a support taki jak w EA czyli sami nie do końca wiedzą co z tym zrobić a reportowanie no cóż w końcu to blizzard XD.

Możliwe że grałeś słabo albo jakąś postacią typu symmetra bastion i ludzie cie zglaszali za “trollowanie” xd

Tak, ostatnio po rozdawnictwie gry za darmo przez drużyny E-sportowe jest wręcz jakaś plaga nisko levelowych kont, gdzie gracze wpychają się solo przeciwko całemu teamowi a potem wysyłają fake reporty, że medycy nie leczą, już dostałem takie 2 w tym tygodniu, mam nadzieję że Blizzard jakoś to ogarnie, bo to już przestaje być śmieszne.