Rozterki nowego gracza

Dzień Dobry. Jestem nowy w społeczności Overwatch zacząłem od połowy tego sezonu.
Moje podsumowania.

  • Zbyt dużo postaci dla nowego gracza. Sami wiecie jak ważne tutaj jest kontrowanie. By nauczyć się grać nawet na rangach bronze i mieć szanse trzeba poznać postacie. Miesiąc intensywnej gry, a nie znam wszystkich postaci. Trzeba zmniejszyć liczbę postaci.
  • Tak wiem poleci hejt bo każdy chce więcej postaci i częściej ale jak tak dalej pójdzie nie będzie nigdy nowych graczy w OW. Bo jak tak dalej pójdzie to za 3 lata będzie 50 postaci i co wtedy? Pierwsze pół roku by poznać jak nimi grać?
  • Gra jest nieprzyjazna dla nowych graczy.
  • Gram dużo rankedów jest załamany co 2 mecz gram 3vs5 czasami 4vs5 powinno przerywać mecz jak jest 3vs5 lub nie zabierać punktów to skandal ze co 2 mecz gra sie 3vs5 …
    To są podsumowania nowego gracza. Wiadomo jak ktoś gra od 1 sezonu zna każdą postać i patrzy na to inaczej jedna nowa postać na 3msc to wydaje się nie wiele ale jak ktoś zaczyna gre i na start ma +30 postaci poznać to nie fajnie.

Witaj w społeczności graczy Overwatch!

Sam miałem takie same rozterki z rankedami na samym początku. Często miałem trolli, smerfów i leaverów. Nie mogłem przez 2 sezony awansować na silvera, ale znalazłem sposób i jestem blisko już golda. Gram ze znajomymi, którzy mi nie zrobią takiej niespodzianki jak ucieczka w trakcie meczu, a jak nie mają czasu to gram szybkie rozgrywki (Uważam je za dobre miejsce do trenowania gry daną postacią)

Witaj wśród społeczności OW :slight_smile:

Niestety dla nowych graczy liczba postaci może przytłaczać. Nie mówię już o LoLu czy Docie. Chociaż OW ma daleko do powyższych to faktycznie “próg wejścia” nowego gracza rośnie. Jest to jednak konieczne, z punktu widzenia dewelopera, który poszedł ostro w e-sport i aktualnych graczy. Wszystko to wzajemnie na siebie wpływa. Chcesz zatrzymać starych graczy przy OW, musisz dodawać nowy content tj. postacie, mapy etc. Chcesz iść w e-sport, musisz uciekać od arcade’owej rozgrywki, to zrobisz, utrudniając grę. Doświadczony gracz, którego zatrzymałeś, będzie się interesował rozgrywką profesjonalnych graczy itd. itd.

Nie zrażaj się i graj :slight_smile:

Bardziej wole grać postaciami skilowymi. Bo Skila mam względnie dobrego jak na początkującego gracza - grałem dużo w cs go wcześniej ale mi się znudziło doszedłem tam do DMG chociaż przez chwile był też orzeł. Jedynie właśnie skillem nadrabiam bo postaci wszystkich jeszcze nie znam ale już większość po 2 tyg.

Ja ogarniam co robi postac na podstawie opisu w internecie w momencie wyjscia postaci na ptr. Zajmuje mi to mniej niz 5 minut.

2 polubienia

Nie martw się iEmix ogarniesz giere! Mam małe doświadczenie z ow porównaniu z tb. Ale z niego bardziej korzystam. (To nie jest attack na cb ;p)

Znam ludzi w tym dziewczyne ktora nie grala w zadnego fpsa wczesniej i na luzie ogarnela. Nawet miala wyzsza range niz bronz wiec ten argument do mnie nie przemawia. A wybieranie postaci pod mapy i kontrowanie na bronzie to jakis chyba zart. Majac samego aima powinienes na widowce czy innym hitscanie wyjsc na luzie a mechanike poznasz wraz z gra.

Nie oglądałeś tvgry i tego mądrego. Nie miała stycznosci z fpsami. A gościu jest przyzwyczajony…do csa i musi zmienic podejście. A czemu sugerujesz, ze dziewczyna to nie ludzie? Czemu oddzielasz? Bo niby dziewczyny sa słabsze w grach? Co jest bullshitem. A po za tym ow to nie typowy fps…(nikt tego nie czyta. Nie trzeba miec rąk żeby wyjsc z bronza hehe)

Ajin #21891 dodaj mnie, a pomogę ci ogarnąć tą/tę “trudną grę”.

Nie rozumiem bólu nowych graczy, że “tyle nowych postaci nie ogarne”. No proszę was… dota hots czy lol ma o wiele więcej postaci i jakoś ludzie ogarniają. W owku o tyle jest lżej, że jak pograsz dostatecznie długo, to zauważysz, że postaci jest tak naprawdę za mało… Bo w tą gre gra sie pod kompozycje więc byle jakie misz masze postaci to są na qp. Ale na rankingu wybór postaci drastycznie spada. Ktoś wieźmie dmg ktoś inny tanka i zostanie Ci heler i obczaj że masz raptem 6 postaci. Innym razem wybierzesz tanka i też nie masz dużego wyboru ( aha ktoś wziął hanzo wezme zarie pod combo itp). W tej grze dostosowujesz kompozycje żeby była najbadziej OP więc po paru latach ta gra jest NUDNA . i ja chce więcej postaci ;x ile razy można grac reinhardem,reperem albo anna ;x PS do tego dochdza buffy nerfy gdzie dana postać wypada z mety.