Społeczność Overwatch?

Możecie mi powiedzieć, jaka jest dzisiejsza społeczność Overwatch? Tak po prostu.

jeśli powiem prawde to istnieje prawdopodobieństwo że znowu usuną mojego posta… ALE CO TAM

znajdziesz typów ok, jednak dopóki nie wprowadzą stałego 2/2/2 ja bym była ostrożna, zero teamplayu, zero dopasowania sie do kompozycji, 90% ludzi nie potrafi czytać ani słuchać i nie wie co to znacyz ‘group up’. ci sami ludzie wierzą w nadprzyrodzoną moc leczyków, pozwalającą im lecyzć przez ściany na odległośc całej mapy. Ci sami ludzie o nie powodzenie będą obwiniac wszystkich tylko nie siebie i będą toksyczni.

o leaverach i smurfach pisać mi sie nie chce, zwłaszcza o smurfach które są zyskiem dla blizza…

ja średnio co dwa trzy mecze reportuje po 3 osoby jak nie więcej. Jeżeli zdarza sie ze mecz jest spokojny, to jest on przeważnie bez ładu i składu, i jest nie zbalansowany, wygrywam albo przegrywam w 3minuty, ze względu na to ze enemy team jest nieporównywalnie słabszy lub lepszy od mojego, a mecze wyrównane gdzie mozna odstawić jakiś teamplay zdarzają się za 3 miesiące.

więc jaka jest społeczność? to misz-masz wszystkiego, ludzi ok, ludzi ogarniętych, ludzi miłych ale zarówno toksycznych, leaverów, thorowerów, smurfów. po częsci mozemy za to winić system który dobiera nie zbalansowane mecze i sprawia ze ludzie flustrują się jeszcze bardziej, co ich motywuje do throwowania (omg ale ponglisz)

ja osobiście mam cichą nadzieje ze zmieni sie to po aktualizacji 2/2/2 i juz nie bedę miała w teamie 4 dpsów tanka i ja na leczyku z czego wsród tych dpsów bedzie ash, genji i DF i każdy grożący mi, że mnie zreportuje za sabotaż jak im nie dam nanoboosta

2 polubienia

Na ptr 2-2-2 ludzie dalej są toxic bo oni mają wyższą range w innej roli i na tej gorszej grają na chillku więc będzie throwował bo tak. Dalej tak będzie. Albo gracz dajesz rady jak grać bo jesteś wyżej niż on na danej roli ale i tak zacznie cb wyzywać bo grasz na swojej najsłabszej roli. Więc rep jesteś “platem na suppie”(Master jako tank i dajesz rady low platynce jak grać tankiem), a po za tym jak na serwerze testowym można “tryhardować” i być toxic o range? Testujesz sobie nowości, a ci każą grać jak oni chcą.

na ptr lub z polskiego pst (publiczny serwer trollerski) jakoś mnie to nie dziwi…

ja np lubie grać bardzo leczykiem ALE jak ma w teamie tanków, nawet nie muszą być za specjalnie ogarnięci byle by byli… (no ale jak juz mam ogarniętych tanków to mi sie gra jak w niebie)

i podejrzewam ze jest też wiele osób które myslą analogicznie o tankach jak ja o leczykach.

czas przyniesie nam odpowiedź, nie ma co badać jak ludzie zachowują sie na ptrach i przenosic to na live serwery bo to nie ma sensu.

1 polubienie

A ty wiesz że teraz będzie jeszcze gorzej niż było bo DPSY zaczną lecieć wszystkim w kolejce, bo oni chcą tylko zagrać. I będziesz miała tanka którego wybierają z największym demage. Lub też Babtiste/Moira/Ana który nie używa granatów bo on woli robić DPS, i mecz przegrany, ja Healerami grałem dużo ale dostawałem białej gorączki jak nas od tyłu zachodzili i ja jako pierwszy ginąłem. Teraz to będzie patologia 100% no cóż muszę się do tego przyzwyczaić że dzisiaj “PLAY FOR FUN” dla ludzi znaczy granie jak by grali w singleplayera!

zobaczymy jak wyjdzie to w praktyce…

ja się juz na samym początku nauczyłam ze lekarstwem na wszystkie bolączki w tej grze to grać w zaufanym teamie :stuck_out_tongue: Tylko szkoda ze kiedy ja gram to nie kazdy ma czas :stuck_out_tongue: lub odwrotnie jest “klątwa urodzaju” i w momencie kiedy chce pograc w takie luciobol to sie znajduje 6stack XD

Ja już nawet nie próbuję walczyć, wchodzę i zbijam innym range tak jak oni mi.
Dlaczego jako 600+ lvl mam grać healerem a przychodzi se typ 30lvl bierze torbjorna w ataku i nic nie robi?

Gra jest tak solidnie oskryptowana. 2 sezony miałem sytuację ~!2490 pkt = 1 wygrana do platyny. Nagle 10 porażek pod rząd. Nice one blizzard. Teraz problemem jest odrobić gold. Co tylko wbije 1900 to albo leaver albo właśnie 2 30lvle grają dpsami, a reszta 200,300,400,1000 lvl musi grać healerem,tankiem. Pytam smurf? 0 odzewu. A jeszcze inny przypadek 2 mecze gdy miałem ponad 1900: ja sam i party 5 osób przeciwko party 6 osób. I jakimś dziwnym sposobem nikt sie nie odezwał z drużyny. Skoro grają w PARTY to chyba się trzeba komunikować nie?

To są po prostu skrypty, żebyś nie wygrywał. Obecnie leci więcej reportów niż rozgrywanych meczy. Tak wygląda ta gra i całe community.
Polecam jeszcze przeczytać to - nie mogę tu wstawić linka, oh jakoś mnie to nie dziwi blizzard - więc wyszukajcie sobie to w internecie -> “World of Warcraft najbardziej (nie)przyjazną grą online na świecie”
Blizzard dominuje w toksyczności

Ty wiesz co to znaczy smurf? Oskryptowana - to jest żart? Wina blizza ze przegrales az 10 meczy? A moze byli na innym komunikatorze? Jak dla mnie prawie platynka powinna sobie poradzić w silverze.

1 polubienie

Nie. Mainuje healerów. To co mam niby w silverze zrobić? Wysoki heal około 8k/10min na większości postaci poza łaską i zenyattą.
Chciałem jeszcze powiedzieć że wczoraj przegraliśmy 2 mecze 6vs5 bo roślinki w drużynie.

Hammondem też sporo grałem i praktycznie każdy mecz 4 goldy a i tak przegrana

Tak wiem co to smurf. To znaczy że doświadczony gracz gra na nowym koncie. No ale jak widzę że typ z 30lvlem pickuje ashe i nie odpowiada to już wiem że gg. To jest właśnie ten wspaniały matchmaking. 30 milionów graczy ale nie było jak dobrać żeby w drużynie były chociaż 100+ lvle.

Jak inni chcą rujnować reszcie grę to nie pozostanę dłużny. Gram od wejścia Any i praktycznie cały czas to samo.