Społeczność tej produkcji

Hej! Chciałem zapytać, a raczej podzielić się spostrzeżeniem na temat społeczności tej gry. Grałem sobie szybką gre dla relaksu, wybrałem hanzo i dostaję od innego gracza 14 lvl prośbę o zmianę gdyż on chciał by pograć tą postacią. Kulturalnie odpisałem że przeraszam ale sam chciał bym poćwiczyć grę tą postacią, na co dostałem odpowiedź “OK. Reported” i zaraz jego kolega z ekipy dopisał że tak samo mnie zgłosił. Zauważyłem też w ostatnim czasie po promocjach na overwatch duży wzrost toksyczności. Sam mam ponad 500 poziom i troszke godzin w grze jest już za mną i pierwszy raz się z czymś takim spotykam na taką skalę (wcześniej zdażały się pojedyncze przypadki ale sporadycznie).
Gram również w inną grę fps gdzie toksyczność jest na naprawdę dużym poziomie i zauważam pewne tendencje u społeczności OV. Kończąc swój wywód chciałem powiedzieć że lubię tę grę jednak możliwość wyrwania reporta za grzeczną odpowiedź odrzuca mnie od tej produkcji.

Niestety system reportowania innych graczy jak na razie ma się tragicznie. Mainy postaci (Nie One tricki chociaż i oni nie powinni być zgłaszani) która jest kontrowersyjna jak Sombra czy Torb dostają bany a toksyczni ludzi wciąż mogą obrażać innych. Ja zgłaszam ludzi średnio raz na tydzień a ostatnie powiadomienie z podziękowaniami i informacją o zbanowaniu gracza dostałem parę miesięcy temu. Co do tych niskich poziomów to z tego co wiem darmowy okres jeszcze trwa więc to chyba tylko kwestia czasu.

1 polubienie

jeszcze do niedawna było to “zjawisko”, typowe dla niektórych tylko społeczności (lol, cs go), lecz niestety w ciągu ostatnich lat coraz więcej ludzi zostaje “zainfekowanych” toksycznością.

witamy w drugiej dekadzie 21 wieku :slight_smile: nie chcę straszyć, ale trzecia będzie jeszcze gorsza.

1 polubienie

Tja, czyli typowe “KUUUUUURŁA, KIEDYŚ TO BYŁO!”. Zejdź na ziemię. Ludzie w dzisiejszych czasach nie są ani milsi ani wredniejsi niż kiedyś. Ludzie zawsze kisili w sobie demony a teraz po prostu większość ludzi ma dostęp do internetu i to naturalne że będzie efekt uboczny w postaci większej ilości trolli.

1 polubienie

Ludzie się pewniej czują w internecie niż w realu bo tu ich nikt na policję nie poda. Przy reportowaniu masz dopisek że niechęć do zmiany postaci nie podlega reportom.

1 polubienie

To jest wiadome. Jemu chodzi o toksyczność.

1 polubienie

niby nie, ale jak ktoś ci gra otp i to jeszcze taką nietypową postacią jak torbiorn a nie łaska, to go reportujes za sabotowanie i piszesz ze nie chciał sie dostosowac do kompozycji druzyny, a za to juz można dostać banana.

i to jest oficjalne stanowisko blizza, luźno cytując z pamięci “nie ma kar za bycie otp, ale pamiętajmy ze ov to gra która wymaga dostosowanie sie do drużyny”

jesteś otp reina, orisy czy jakiś supportów? super bo tych zawsze brakuje xD jesteś otp dps troche gorzej chyba że to dps taki jak soldier, jesteś otp torbiorna symm genjiego hanzo wdowy? przygoruj sie na reporty


edit

znalazłam

Nie banujemy za mainowanie jednej postaci, a za odmawianie współpracy.

czyli wychodzi na to co napisąłm, choćbyś był bogiem tego szweckiego krasnala, jak team uzna ze nie współpracujesz masz prze… kichane

Niestety - przynajmniej toksyczność mnie tak bardzo nie ogarnęła, bo jestem twardy do zgryzienia i trudny odczepienia. Uważam się za kogoś “kto powinien już dawno zginąć, ale odmówił”.

Nawet podczas Futbolucio zostałem wyzywany od “psów i śmieci” kiedy grałem na kontrolerze Dualshock 4, i podczas pierwszych minut strzeliłem bramkę, ale potem miałem trudności z czułością. I próbowałem się odgryźć, uświadamiając mu przy okazji że jestem z Wielkiej Brytanii.

UWAGA - Czytasz na własną odpowiedzialność.

Onion: You are brainless [Nie masz mózgu]
Onion: man [człowieku]
Onion: go uninstall [idź odinstalować]
Ja: Why are you still toxic waste? [Czemu wciąż jesteś toksycznym odpadem?]
Onion: Bo jesteś zj [niecenzuralne słowo]
Onion: psie
Onion: śmieciu
Ja: You’re not the one who orders me around… [Nie będziesz mi tu rozkazywać]
Onion: 175 lvl
Onion: I ssiesz.
Ja: Speak English. I’m from GB. [Mów po Angielsku. Jestem z WB]

Po cichu zgłosiłem go za znęcanie się na czacie, i po evencie otrzymałem potwierdzenie że dostał karę.

Ale tak samo jak do teraz się spotykam, to co się aktualnie w twojej sprawie nazywa, to:

Nieuzasadnione zgłaszanie, za granie jedyną postacią, którą umiesz dobrze grać.

I niestety jest dość popularne wśród młodszych graczy.