System raportowania jest zbyt mało rygorystyczny jeżeli chodzi o społeczność

żeby kogoś zbanować to musi przyjść na niego przynajmniej pare raportów i chyba w krótkim czasie(choć dokładnej mechaniki tego nie znam).
Może zdarzyło się tak, że ci ludzie poprostu nie zostali zaraportowani przez kogoś wiecej niż ciebie.
Jest też możliwość, że konta które dużo reportują, ale ich raporty nie przekładają się na bany to są brane z niższym priorytetem. Wiem, że ktoś z devsów wspominał o takim systemie reputacji osób raportujących.
Bo ja przyznam, że jak raportuje, choć robię to od wielkiego dzwonu bo raportuje za wybitną histerię lub throw to dostaje taki raporcik mniej więcej w ciągu tygodnia. I właściwie przynajmniej 50% skuteczności.
Ale mamy tylko dwie pozycje anegdotalne. Nie może to stanowić jakieś solidnej podstawy do redagowania wniosków.

Jeśli raportujesz 20 osób dziennie to jest bardzo dużo. Musisz grać najmniej 2 mecze i zaraportować tam wszystkich, albo 20 gdy raportujesz 1 osobę. 20 meczy po 10-15 min to od 3 godzin do 5 ciągłej gry z toxicami. Nikt nie powinien tyle musieć grać wbrew sobie nawet jeśli uważam, że nie powinni się ludzie przejmować czymś takim.
Lilciak, wejdź na jakiegoś discorda polskiego, zagraj sobie z ludźmi i odpocznij od solo q. Naprawdę będziesz miała dużo lepszą zabawę. Mogę ci polecić jakieś społeczności gdzie poprostu będziecie grać na luzie i rozmawiać swobodnie bez większych emocji.

Nigdy nie gram sama, jak juz dochodzi do takich sytuacji leca reporty od przynajmniej 2 osob.

I jezeli jest taki system a jestrm w stsnie to uwierzyć, to jest on bez sensu. Nie znam osoby ktora by nie reportowala przy jamniej 5 osob dziennie, ja reportuje niekiedy 20 bo jak wodac na screenie mowia mi ze mam sie pier*c zamiast dzien dobry

I nie baw sie w wyliczenia, jak ktos chce ze mna zagrac to potrafie w tym shitcie siedzirc nawet 10 godzin

Wiec nie bede wchodzic na zadnego czyjegos discorda bo mam swojego, a jedyne co mnie w 70% ratowalo by od toskycznksci jest granie full team a i jak widac to nie jesr zawsze bo pamietajmy ze sa jeszcze enemy teamy które czesto chca sie podzielic swoimi przemysleniami na twoj temat…

System fakt, na papierze o ile może mieć sens to jednak praktycznie nie powinien mieć miejsca bo nie bierze pod uwagę, że gracze co nie raportują są większością i przez to psują definicje “normalności”. System powinien działać statystycznie, ale bez takiego sprzężenia zwrotnego.

Tak z czystej ciekawości, o jakich godzinach gracie? Bo ja gram w godzinach wieczornych, około 21 do 1:00 i nie mam takich doświadczeń. Może to kwestia specyficznej godziny gry gdzie gromadzą się tego typu osoby toksyczne?

Oferowałem tylko rozwiązanie bo wydawałaś się wybitnie nie usatysfakcjonowana obecnym stanem rzeczy i to delikatnie mówiąc. Znam poprostu community, na których słyszę jak ludzie mają raczej ubaw, swobodną atmosferę. Naturalnie zdarzaja się i konflikty ale te na pewno nie dzieją się codziennie.

różnie. najczęsciej 20- 7 rano , i to co zauważyłam to to, ze po 2 w nocy, ludzie są mniej skorzy do dawania pochwał :V

ja nie mam do Ciebie żadnych pretensji, jeżeli to tak zabrzmiało to przepraszam. A to że granie w teamie jest rozwiązaniem na prawie wszystkie problemy w tej grze, to ja wiem. :slight_smile:

(toksycznosc w teamie? graj w premade. nie ma kto leczyć i tankować? graj w premade, nie ma teamplayu? graj w premade, każdy biega solo? graj w premade. nudzi ci sie gra? graj w premade… i tka dalej)

Daje 3 reporty na dzień przeważnie. 2 powiadomienia o “banach” w następnym dniu. “first time on junk?” to też toxic zachowanie wg ow’a sugerujesz, ze słabo gra ;p Nie musi tak być

1 polubienie

dałam mu tylko rade, ale skoro tak to wizisz ok… ale w sumie przynam ci sie do czegoś… jeszcze pare dni takiego traktowania mnie, to sama zaczne tak traktować tych ludzi, i będę królową toksycznosci… przemoc rodzi przemoc, toskycznosc toskycznosc

poza tym nie wiem gdzie ty tam widzisz toksycznosc?

w mojej głowie to wyglądało tak, kiedy to pisałam

-pierwszy raz na tym trybie?
-no…
-o to słychaj, mam dla ciebie kilka fajnych pro tipów, będize ci się grało lepiej :slight_smile:

a w praktyce wyglądało jak widać na screenie

No “WG OW’A” to jest toksyczne nie wg mnie ;p I sobie bądź

no to przynajmniej chyba z czymś sie zgadzamy… że jest to przynajmniej głupie.

ale czego sie spodziewać po firmie które ocenzurowała “gg ez” a nie moze sobie poradzic ze slowami znacznie twardszymi

1 polubienie

[Usunięte przez moderatora]

zacznijmy miło nowy dzień w ovrwatch :slight_smile:

1 polubienie

RAZ jeszcze (bo podobno nie moge umieszczać ników graczy o lol… nie wiem czemu przeceiz np takich lilciaków może byc setki, tylko cyferki w battletegu inne a bez nich to nic sie nie zrobi)
ALE tym razem inny przykład

nie wiem czy musiałam też swój nick zamazać bo jeszcze mi znowu ktoś tajemniczy usunie obrazek… ale czarne to ja XD

PODNOWNIE jak widać ludzie NIC nie robią sobie z reportowania ich, dla toxic ludzi dla leaverów KARA NIE ISTNIEJE. Moim zdaniem kara musi być tak skonstruowana by osoba ukarana poczuła że robi źle, i następnym razem sie zastanowi nad tym co robi.

Znajomy powiedział mi że podobno w CS (podobno bo nie wiem czy serio, w cs to ja grałam w 1,6 i to daaawno temu więc sie nie orientuje) za wyjscie z meczu delikwent dostaje bana na pół godizny, kolejne wyjscie to 2 godizny kolejne jest jeszcze większe… mysle ze to juz byłaby lepsza kara, niz -75% do ekspa i

-----werble—
KARANIE NIEWINNYCH OSÓB czyli tych którzy dołączyli do meczu za leaverów.

dzisiaj grałam sobie w lucioball, na 10 meczy w 8 powychodziły przynajmniej 2 osoby po pierwszym straconym golu, potem ktoś za nich wchdozi do gry i JEST KARANY TYM, że nie może grać na równi, bo już ma straconego jednego (lub więcej) gola. samemu często dobiera mnie do meczu gdzie widze mam 30sek do końca, a wynik jest 1 do 6 oczywiscie mój nowy team przegrywa…

rozwiązanie?

  • leaverów karać OSTRZEJ (nie tylko ich toxiki tez mnie denerwują) powinny być dla nich dłuższe bany na gre, nie wazne czy qp arcade czy ranked
  • kiedy w (przypadku jak w lucioball itp) wychodzi więksozsc teamu, mecz powinno WYWALIĆ!

bo jak widać reportowanie, -75% do ekspa i utracone pochwały nie robią na nich wrażenia

wiesz, trochę mnie skłaniasz do zaostrzenia systemu wobec tych co raportują za pierdoły. Bo psujesz w ten sposób system. Mocno. Potem prawdziwe raporty, za prawdziwe rzeczy mają mniejszą wagę bo trzeba brać pod uwagę osoby co się obrażają za tekst.
Niestety, ale ty chyba rozkoszujesz się tym, że gracze na ciebie rage’ują. Przynajmniej z tych dwóch przykładów, których podałaś i wypowiedzi na forum wydaje mi się jakby tu jakaś taka martyrologia występowała.

I koleś ma rację: to jest QP… co ważniejsze to jest gra. Nieważne jaki tryb, to nadal jest gra i należy się wyluzować. Wszyscy w nią grają dla swojej przyjemności i nikogo nie obchodzą ludzie po drugiej stronie ekranu. Zarówno to czy im się przyjemnie gra lub ich uczucia.

W csie są kary tylko za rankedy. Opuszczenie rankeda 30min, 2h, 24h, 7dni. I nic ponadto. Masz karę wchodzisz na 2 konto lub grasz szybkie gierki, spoleczniosciowe, faceity, essa itp. A tutaj masz kary za wszystko i za nic. Krąży legenda, że ktoś dostał bana za obrażanie. Pewnie za granie 2-2-2 w qp też reportujesz ? Jakbyś pograła w cska na nonprimie, ogólnie w csa to byś się załamała, wpadła w depresje (jeśli nie masz ;p).

reportuje kiedy ktoś jest toksyczny, przeklina, nazwya drużyne noobami a potem wychodzi z meczu to nie sąpierdoły to jest rak tej gry. rankedy nie rankedy kara powinna być taka sama. ja jakoś NIE UMIEM sie wyluzowac kiedy ktoś nazywa mnie szmatą, beznadziejnym leczykiem chociaż jestem solo lecyzkiem i mam uleczone 13k, a potem throwuje mecz

*Rak każdej gry multi. Po to jest qp żeby sobie pograć bez żadnej spiny… Ciekawe kiedy zrobią zmiany w tym systemie hehe