Toksyczność na renkedach

Cześć,
chciałbym poruszyć pewien temat toksyczności wobec pewnej grupy gracz.
Grywam ostatnio dość mało, zazwyczaj jest to 1-3 mecze na tydzień. Powodów jest kilka jak np brak czasu, czy obowiązki domowe. Ostatnio jednak do samej gry zniechęca mnie społeczność i konkretne zachowanie. Początkowo zlewałem temat, wyłączałem czat czy wyciszałem poszczególnych graczy na czacie głosowym.
Mianowicie chodzi o nienawiść… niechęć, sam nie wiem jak to ująć po prostu toksyczność do graczy mających wysoki poziom a przebywających w jakiejś randze. Problem zauważyłem zarówno w rangach silver, gold jak i diament. Ale na innych pewnie jest ten sam problem. Chodzi o poniżanie, wyzywanie graczy z wysokim poziomem a jednocześnie mających daną rangę. Przykładowo gracz ze złotą ramką w silverze będzie wyzywany i karcony na każdym kroku ponieważ ma duży poziom więc powinien wiedzieć jak się gra i być przynajmniej w masterze. Osobiście gram dla przyjemności zazwyczaj ze znajomymi więc problem też częściowo mnie omijał ale przy rozgrywkach soloq czy duo problem jest widoczny. Myślę, że nie tylko ja tak odczuwam ale wielu graczy posiadających wysokie poziomy.
Domyślam się z czego to wynika ponieważ świadomość bycia z kimś na równym poziomie lub wyższym a mając mniejsze doświadczenie jest satysfakcjonujące. Nie bierze się jednak pod uwagę tego, że dana osoba nie ważne ile spędzi godzin w grze i tak nie przeskoczy pewnego progu. Jeden może być zdolniejszy drugi może mieć lepszy reflex a trzeci nie mieć predyspozycji fizycznych czy warunków w domu do osiągnięcia czegoś więcej.
Odczuwam to jako nieświadomą (mam nadzieję) pogardę do graczy spędzających dużo czasu w grze lub do osoby mające konto od początku overwatch. Bo przez te kilka lat można było wbić wysoki poziom.
Oczywiście, że mógłbym zrezygnować z grania rankedów i uniknął bym problemu jednak to rozgrywki rankingowe sprawiają najwięcej frajdy i satysfakcji. Możliwe, też że twórcy widzą problem ale jest on bagatelizowany ponieważ wiele razy wysyłałem zgłoszenia na toksyczność danych graczy a mimo to widywałem dany nick próżniej w grze i bajka zaczynała się na nowo. Rozwiązaniem aktualnie jest nie granie rankedów lub kupno nowego konta aby uniknąć wyzwisk, dla twórców jest to na rękę bo gra się sprzedaje…

Rozwiązanie jest proste i blizzardowi dobrze znane np z Hotsa gdzie można wybrać sobie obramowanie profilu gdzie mamy do wyboru lvl lub rangę… Można? Można tylko trzeba chcieć. Zapraszam do dyskusji z czego może to wynikać lub inne metody rozwiązania problemu jeśli takowe istnieją.

Cu.

Na wszystkie twoje pytania są już odpowiedzi poszukaj sobie na forum.

Dziwisz się? Jeżeli jakaś osoba ma złoty border i siedzi w silverze to może nie gierka dla niego i powinien grać QP taka prawda