Widzę, że nawet fora umierają... Co się dzieje?

Ostatnio z Blizzardem tak złe rzeczy się dzieją, że nawet fora zdychają…

Od właściwie czasu zapowiedzi Diablo Immortal, nastał trend na hejt Blizzarda, cokolwiek by zrobił, problem w tym, że hejt jest uzasadniony.

Tak naprawdę wszedłem tutaj głównie aby podjąć obecny temat Overwatch, bo w sumie w grę gram sporadycznie, ale jak już zagram, to po jednym meczu grę wyłączam a bywa, że nawet nie jestem w stanie wytrzymać do końca pojedynku. Blizzard już całkiem olał Overwatch jeśli chodzi o poprawę systemu dobierania graczy, lepszego rozwiązania jeśli chodzi o czas wyszukiwania meczów… Właściwie brak nowości. Nic też nie jest robione w celu uatrakcyjnienia rozgrywki pod względem samej satysfakcji czy celu w grze, bo nadal nagrody sezonowe wzbudzają śmiech politowania.

Wszystko pewnie teraz skupia się na Overwatch 2.0 którego na pewno nie kupię. Jeżeli kampanie w Overwatch 2.0 wyglądają jak te eventowe z Overwatch tyle, że okraszone gdzieś tam jakąś personalizacją bohaterów, to ja dziękuje. Olewanie jednego produktu, tylko po to aby wydać drugi podobny i ponownie na nim zarobić, to jak dla mnie kpina z społeczności.

Jeśli chodzi jednak o samego Blizzarda i ich złą passę, to niestety, ale Diablo Immortal, afera z protestami w HK, afera z mikropłatnościami w WoW, a teraz jeszcze WarCraft 3 Reforged jaki został wręcz zmiażdżony. Nie wspomnę o masowych zwolnieniach w firmie, tego, że kilka kluczowych osób odeszło.

To co w ostatnich latach jedynie wzbudziło zachwyt, to cinematici prezentowane na BlizzConie dodatków do WoW’a czy Diablo 4 - z którym patrząc na się dzieje, fani łączą spore obawy, czy Diablo 4 nie będzie gwoździem aby do trumny, bo oczekiwania graczy są ogromne, tylko tą grą właściwie Blizzard może odbudować reputacje tworząc na nowo Króla Hack and Slashy… Ja mam duże wątpliwości czy podołają.

W każdym razie z samych działaniach w grach, to jedynie nowy tryb “ustawka” się pozytywnie przyjął w grze Hearthstone, ale sam fakt, że ludzie bardziej wolą grać mini tryb w ich grze karcianej, niż toczyć normalne karciane pojedynki o czymś świadczy, o balansie kart i satysfakcji z rozgrywki - skoro ludzie od tego uciekają, to znaczy, że i tam źle się dzieje.

W życiu bym nie pomyślał jeszcze z 7-8 lat temu, że Blizzard tak się stoczy. Nie wiem kto za to odpowiada, ale odbudować zaufanie graczy będzie ciężko.

Wracając do Overwatch. To niestety, ale nic mnie nie ciągnie, kiedyś miałem w tej grze setki, ba tysiące godzin, wszelkie zmiany, postacie, problemy ze smurfingiem i boostingiem w grze sprawiły, że do tej gry nie chcę wracać, czasem próbuje dać jej szanse, ale czekanie 12 min aby zagrać dps’em i w końcu znajduje mi mecz gdzie się okazuje, że albo drużyna drastycznie przegrywa, albo mecz kończy się tak szybko jak się zaczął, bo ktoś opuścił na starcie grę i mam znowu 12 min czekać? no nie… Granie innymi klasami, tankiem czy supportem jest jedynym w sumie wyjściem, tyle, że i tutaj brakuje tego co było dawniej… Jakoś gracze lepiej współpracowali ze sobą, komunikowali się, obecnie każdy gra pod siebie. Nie ma w tej grze ani celu, ani motywacji, samo czekanie na mecze zniechęca a jak już je rozgrywasz, to walisz głową w ścianę.

Kiedyś chociaż wracałem do Diablo 3, ale od czasu gdy Blizzard zamiast dodać nowy set do gry, zmodyfikował inny i tym samym zepsuł mi postać jakiej poświęciłem setki godzin, stwierdziłem, że koniec.

Naprawdę, jeśli Diablo 4 okaże się rozczarowaniem, to chyba będzie koniec Blizzarda. Już teraz jest postrzegany gorzej od EA jeśli chodzi o mikrotransakcje i podejście do społeczności.

akurat polskie forum zawsze było martwe… najczęściej wypowiadam sie tu chyba ja potem Ajin… kiedyś był taki doniczek (bo ostatnio ocenzurowali mi dzbana) jak Eper, czy czarna wdowa ale jak temu pierwszemu forum sie znudziło tak tego drugiego pewnie dopadła rzeczywistość XD

odwiedź sobie amerykańskie forum, tam co chwile pojawiają sie tematy które mają po 150 odpowiedzi .

matchmaking w tej grze nie istnieje
(ban na form za mówienie prawdy za 3…2…1…)

mysle ze oni musza naprawić ten fakap o nazwie W3reforge XD

nikt ci nie mówi ze masz kupowac, ov1 dostanie graficznego boosta i bedzie kompatybilny z ov2, z tego co wiem client ma byc jeden (wiec nazywanie ov2, drugą czescią to dla mnie przesada, jak na moje jest to płatne DLC z fabulą)

XDDDD to jest nic, poczytaj sobie troche o ostatnich i nie tylko ostatnich poczynania blizzarda, każdy grazc czy to ov czy w3, wowa i reszty gier czuje sie olany przez blizzarda, ciekawe czemu.

a okej widze ze teraz o tym piszesz a ja sie powtarzam, wiec odpowiedz sobie na pytanie czy w świetle takiego syfu, blizzard bedzie sie przejmować tym co myślą gracze? no nie musza wypić piwo którego naważyli.

https://www.youtube.com/watch?v=w_dsVt11X_U - Arash, to ty?

nigdy tyle nie czekałam ja nie wiem co wy robicie że tyle czekacie XDDD

a korzystasz z komend, pingowania, chatu i VC? bo mi sie zdarza i w więkoszości przypadków jednak ludzie sie słuchają?

dlatego mam zapas popcornu w domu

Dlatego dodali opcje “rozgrzewki” deatchmatche, customy i skirmishe.

Zgadzam się z lilciak. Mało kto się odzywa bo łatwo dostać perma w tej grze. I po co się wysilać. Dla większości obiektywna krytyka=toxic=reportowanie=banik. A to zasługa automatycznego systemu reportowania. Ilość reportów>powód reportu. Nieważne za co report. Report to report. Ja tam dostałem za “Gracze z bronzu są lepsi niż Ty. Przynajmniej nie afkują” i ban na chat przez jego premade.

To te forum jeszcze żyje? Lol ale beka trochę.A ja myślałem, że wszyscy sobie odeszli.

to ty jeszcze zyjesz? a ja myślałam że umarłes XD

No to suprise’a masz bo żyje cały czas XD Dziwne, że ty żyjesz lel

Ona zawsze jest. 4 wymagane.

4 wymagane? To są teraz jakieś przykazania?

Chodziło mi o ilość wymaganych znaków. (Pewnie, że są xD. 3.Pamiętaj, abyś każde wydarzenie grał 4. Czcij Jeffa. 5. Nie smurfuj. 6.Nie dziel się kontem. 7.Nie kradnij kont. Trzeba jeszcze dopracować te przykazania)

8.Traktuj teammate’a jak siebie samego.
:rofl:

1 polubienie

9.Nie porządaj żony Jeffa swego
Jam jest Pan Jeff twój, który wywiódł Cię z gier Ubisoftowych, domu niewoli
1.Nie będziesz miał twórców cudzych przede mną
2.Nie będziesz brał imienia Pana Jeffa swego na daremno
3.Pamiętaj aby dzień eventowy święcić
4.Czcij maina swego i matkę swoją (xd)

2 polubienia

a myslałam ze to ja jestem kreatywna jak wierszyki tu pisałam :smiley:

1 polubienie

Otóż nie tym razem! To ja jestem tym mądrzejszym hehe

1 polubienie

RIP
polskie fora
overwatch
2016-2020

2016 -2017 *

nie ma za co

Ale ty kłamczuch jesteś nie

Dobra wymyśliłem do końca 10 przykazań Jeffowych

Jam jest Pan Jeff twój, który wywiódł Cię z gier Ubisoftowych, domu niewoli
1.Nie będziesz miał twórców cudzych przede mną
2.Nie będziesz brał imienia Pana Jeffa swego na daremno
3.Pamiętaj aby dzień eventowy święcić
4.Czcij maina swego i matkę swoją (xd)
5. Nie obrażaj
6.Nie trolluj
7.Nie smurfuj
8.Nie mów fałszywego zgłoszenia przeciw Jeffowi swemu.
9.Nie pożądaj żony Jeffa swego.
10.Ani żadej rzeczy która jego jest.