Więcej klatek na sekundę w trybie okienkowym niż na fullscreenie

Hej. Często słyszałem że granie w trybie okienkowym jest mniej wydajne niż granie w fulscreenie ale u mnie zawsze było na odwrót co mi się bardzo nie podoba bo cały czas Windows wysyła mi powiadomienia na pół ekranu no i oczywiście gra wygląda o wiele gorzej. Gdy ustalam największy priorytet na grze to i tak gra nie sięga do 60 klatek podczas gdy w trybie okienkowym mam do 120fpsów.
EDIT: Tryb w oknie bez ramki ma taką samą wydajność jak fullscreen.

Witaj.

Cały czas używam “okna bez ramek” bo jest lepiej (u mnie również działa lepiej) i wygodniej.

Jeśli masz Windows 10, to wystarczy wejść w Ustawienia>Skupienie i ustawić odpowiednie opcje. Dodatkowo Ustawienia>System>Powiadomienia i akcje. I nic ci nie będzie już zaburzać rozgrywki :wink:

Czy próbowałeś chociaż przeszukać forum w poszukiwaniu podobnych tematów? W każdym z nich znajdziesz porady mogące poprawić lub całkowicie rozwiązać Twój problem.

U mnie ten tryb (tak samo jak fullscreen działa tragicznie. Maksymalnie miałem 60fpsów na spawnie.

A te powiadomienia dotrą do mnie jeżeli skończę rozgrywkę? Ja funkcję powiadomień mam włączoną specjalnie ale jakbym wyłączył je w czasie rozgrywki to pewnie nie dowiem się już że je dostałem.

Nie, ale poszukałem w internecie więc stwierdziłem że tutaj też nic nie znajdę.

Może zacznij od tego jaki masz sprzęt, jakie oprogramowanie zainstalowane, ile aplikacji w tle. Pomocny będzie raport MSInfo.

Tak jeśli masz zaznaczoną opcję na samym dole w Ustawienia>Skupienie.

To może jednak poszukaj tutaj. Tematów odnośnie FPS było sporo.

No to chyba do wyboru pozostaje mi tylko tryb okienkowy bo MSInfo mi nie działa. Przynajmniej powiadomień nie będę mieć.

Co masz na myśli? Nie możesz zrobić raportu MSInfo?

Przed chwilą było napisane że nie można odnaleźć a teraz już działa dobrze. Mam to tutaj jakoś udostępnić?

Wklej gdzieś na stronie typu pastebin.com i podaj link tutaj.

Dobra, nie można umieszczać linków do innych stron a mi nie chcę się wklepywać trzeciego poziomu społeczności przez dosłownie sto dni więc trochę trochę przyjanuszymy i dam ci linka do filmu gdzie w komentarzu jest pastebin (o ile dobrze to skopiowałem :P) Nienawidzę Doomfista :)))))))))) - YouTube

Zerknij do tego tematu. Opisane tam porady na pewno Ci nie zaszkodzą. Zacznij od usunięcia sterowników za pomocą DDU.