Wysokie pingi, dalekie serwery

Dlaczego Polacy podłączani są do tak dalekich serwerów jak Paryż? Czy na prawdę nie ma nic bliżej? Mój średni ping stały to 85-105 do 137.221.65.33 gdy speedtesty pokazuja mi 25-35, a w innych grach ping to 40-75.
Serwer zlokalizowany w Paryżu wiec nie ma się co dziwić takim wynikom, szkoda tylko że 100 pingu na tak dynamiczną grę jak OW to o 2x za dużo. Czy Blizzard nie ma zamiaru postawić serwerów bliżej niż 1500km stąd? Przez pierwsze 2 sezony ping byl troche nizszy, pewnie mniej ludzi grało :slight_smile:

| WinMTR statistics |

| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

| 192.168.1.1 - 0 | 207 | 207 | 0 | 0 | 0 | 0 |

| 213.158.195.203 - 1 | 203 | 202 | 26 | 37 | 198 | 31 |

| 213.158.197.181 - 1 | 203 | 202 | 26 | 34 | 109 | 30 |

| 213.158.198.106 - 1 | 203 | 202 | 25 | 33 | 107 | 30 |

| xe-8-2-2.ams-sb4.AMS.NL. NET.DTAG. DE - 1 | 203 | 202 | 46 | 52 | 117 | 50 |

| 217.239.52.82 - 1 | 203 | 202 | 61 | 69 | 156 | 69 |

| 80.157.202.34 - 1 | 203 | 202 | 61 | 69 | 155 | 75 |

| ae1-br01-eqfr5.as57976. net - 2 | 194 | 191 | 67 | 99 | 1641 | 71 |

| et-0-0-2-br01-eqam1.as57976. net - 2 | 198 | 196 | 72 | 104 | 1599 | 140 |

| 137.221.65.33 - 2 | 194 | 191 | 67 | 102 | 1637 | 77 |

Witaj.
Problem w tym, że Twój test pokazuje, że już w drugim kroku następuje wzrost czasu odpowiedzi oraz procentową utratę pakietów - jest to po stronie Twojego dostawcy internetu. Test byłby bardziej wiarygodny jeśli by trwał minimum 10 minut.

Rozumiem, że adres IP serwera spisałeś bezpośrednio z gry?

Utrata jednego pakietu na 10 minut to nie problem … Wyniki nie zmieniają się czy testuje 3min czy 30min. Nie ma utrat pakietów, chyba ze jakiś jeden randomowy jak akurat w tym ostatnim teście. Problemem jest tylko ping, nie utraty pakietów. Na teście widać że najwiekszy skok sredniego pingu ma w ostatnim etapie polaczenia do serwerów blizzarda, zresztą jak juz mowilem, 100 pingu przy odleglosci 1500km nie jest niczym dziwnym : ) Zrobiłem sobie pol roku przerwy od OW wlasnie ze wzgledu na ping, ale po powrocie widze że nie zmieniło sie nic, wiec zostaje dalej czekac az blizzard kiedys postawi serwery bliżej, Polska zawsze jest ignorowana jak 3 świat. Nawet gdybym miał pingi do dostawcy na poziomie swiatlowodu czyli 1-2-3 zamiast 30, to i tak koncowy ping wynosilby jakieś 75 - co jest wysokim wynikiem.

Tak, IP serwera do którego mnie podłącza, inaczej nie wiedziałbym gdzie jest serwer na którym gram.

Przy takim pingu jaki mam teraz (85-105) właściwie nie da sie grac, od razu czuć opóźnienie między strzałem a zadanymi obrażeniami/killem. Może niektórym to nie przeszkadza, szczególnie gdy nie grają hitscanami, ale dla mnie to bez sensu.

Oczywiście zgadzam się że utrata 1% pakietu na 30 minut nie ma znaczenia ale sugerowałem się wynikiem testu który przedstawiłeś a w którym 1% wystąpił na około 3,5 minuty.
Dla porównania moje czasy odpowiedzi wynoszą max 55ms i również łącze się z serwerami we Francji bo innych nie ma bliżej i na tą chwilę pewnie nie będzie.

Faktycznie sam końcówka Twojego testu jest najgorsza.
Ze swojej strony podeślę Twój test do sprawdzenia po stronie Blizzarda jednak dziwi mnie już w drugim kroku najwyższy czas odpowiedzi bliski 200ms co może być niepokojące.

Jakby mi przeszkadzały jednorazowe skoki pingu to bym powiedział. Co jest niepokojące w skokach gdy z jednego łącza korzysta 10 urządzeń, mi nie przeszkadzają żadne pojedyncze skoki, utraty pakietów. Przeszkadza mi stały, stabilny ping na poziomie 85-105ms.
Wystarczy ze mieszkasz bliżej serwera + posiadasz lepsze łącze i zejdziesz do 55ms, taki wynik jest fajny już, ale to i tak żaden powód do radosci, tym bardziej jesli posiadasz światłowód albo podobne łącze z pingiem do dostawcy na poziomie kilku ms.

Ja nawet nie szukam rozwiązania problemu bo wiem że nie znajde, bo nie jest to ani wina systemu, ani sprzętu. Pingu do dostawcy nie zmniejsze, jak na ADSL ping ~30 to i tak bardzo dobry wynik, na poprzednim łączu miałem około 60 - sporo osób na adsl ma takie wyniki, więc mieszkając gdzies tutaj lub na wschodzie Polski mieliby stały ping w overwatchu na poziomie 130… Jak to możliwe ze tak wielka firma jak Blizzard nie posiada żadnego serwera bliżej niż 1500km. Każda wieskza gra posiada serwery przynajmniej w Niemczech, co daje już o wiele lepsze wyniki, nie mówiąc o CS:GO który serwery posiada nawet w Poslce i pingi do nich posiadam na poziomie 30ms. Fortnite gdy podłączy do frankfurtu pingi ~50-70, league of legends serwery bodajże w Niemczech - pingi ~50-70. Tylko z overwatchem problem bo daleko, a na dodatek najbardziej czuc te wysokie wartosci przez dynamiczną rozgrywkę.

Mieszkam w dwóch miejscach. W polsce grając w OW korzystająć z internetu neostrady miałem stabilny ping 50. W holandii gram na 4g internecie i mam ping 43.

Co ty masz za internet gdzie masz ping 80-130? W fortnite mam ping 24-30 na 4g a ty piszesz że masz 50-70.

To światłowód?

Witam DeV!

Dziękuję za wiadomość.

W tej chwili nie mam informacji o planach tworzenia dodatkowych serwerowni zlokalizowanych bliżej terytorium Polski, ale obecna baza technologiczna powinna umożliwiać osiągnięcie zadowalającego pingu.

W jaki sposób łączysz się z internetem?

Czy wykonywałeś już jakiekolwiek kroki rekomendowane w naszym poradniku technicznym?

Pozdrawiam


@BlizzardCSEU_PL - aktualne informacje o stanie naszych usług i problemach technicznych!

Świat potrzebuje bohaterów, a sondaż potrzebuje ankieterów:
Overwatch chce Twojego głosu!

No jak widać na statystykach winmtr :slight_smile: Oczywiscie ze nie swiatlowod. Na światłowodzie byłoby tutaj około 50-70max, mam ADSL od T-mobile (linie Orange, czyli to samo co neostrada).

Musisz mieszkać na zachodzie Polski i mieć na prawdę dobry internet skoro masz takie pingi w Fornite, sąsiad na światłowodzie ping 1ms w fortnite ma 30-70 :slight_smile: U mnie jak w fortnite jest 50-70 to jest w sumie dobrze (jesli podlaczy pod frankfrut, jak podlacza pod europa-irlandia to pingi lecą powyżej 100)

Ps. Swoją drogą nawet Ninja z prywatnym Fiberem nie ma pingu ponizej 33 :wink: Także cięzko mi uwierzyć, no ale może mieszkać blisko serwerów i ok niech Ci będzie.

Madkipar sorry ale copy pasty z pomocą techniczną nawet mnie juz nie bawią, zresztą widać po winmtr że problem leży gdzieś po drodze między dostawcą internetu, a waszymi serwerami, a nie u mnie. Tym bardziej ze przez czas wysokiego pingu w OW zdazylem zmienic już komputer, router i dalej jest ping jaki był :smiley:
I nie, nie skontakuje się z dostawcą internetu, bo juz jakieś 30x dali mi do zrozumienia że skoro internet działa, to oni mają resztę w 4 literach.

Miałem ten sam problem. Dostawca wymienił urządzenia w punkcie “dostawczym” (w firmie obok, z której dociera do mnie sygnał, znajdującej się jakoś pół kilometra do kilometra dalej, nie u siebie). Ping wynosi 45-58. Mieszkam 100km na wschód od wrocławia :slight_smile: To wina twojego dostawcy. Kolega z warszawy na internecie 200mb/s ma ping, który nie przekracza 50. Ja mam internet 8mb/s. Poprostu kiepska jakość sygnału może to powodować. Powinnieneś skontaktować się z dostawcą :slight_smile:

Po zmianie internetu jest znośnie, i ping nie przekracza 50, ale to nadal dużo. Więcej niż w innych grach. Więc podtrzymuje po latach, że podłączanie Polaków na Paryż to żart.
Wszystkie inne popularne strzelanki mają serwery bliżej (CSGO/Valorant - Warszawa - Ping 3).
W OW nie dość że mamy średniowieczny tickrate, to jeszcze dodajemy do tego 40-50+ pingu i w zasadzie nasze strzały to rzut kostką :slight_smile:
No ale już samą deklaracją na AMA że gra nie planuje zmiany na 128tr pokazali że już zawsze chcą być grą dla casuali.