Zbliżające się zmiany - dobieranie ról

Wow zapowiada się naprawdę mega zmiana rozgrywki. Blizzard IMO zmienia dwie budzące najwięcej kontrowersji tryby:

QP - klasyczny qp zostanie przeniesiony do salonu gier, podczas gdy ten “nowy” 2/2/2 będzie głównym “szybkim meczem”. Wydaje się, że podniesie to rangę tego drugiego i powzoli na czerpanie większej przyjemności z gry osobom, które nie grają rankedów. Obecnie w każdym meczu można na czacie przeczytać “its only qp”.
RANKEDY - czy to nie to na co czekaliśmy? Osobne rangi dla poszczególnych rodzajów bohaterów IMO uelastycznią rozgrywkę.

Ciekawy jestem waszego zdania.

Czesc problemów to rozwiążą ale nie wszystko, płaczki Mainów symetrii już plączą na US ( chociaż tego się nie da mainaowac )

Wszystko wyjdzie w praktyce zależy czy poprawili system wewnątrz, czy będzie zwracał uwagę na konkretne rzeczy, czy dalej będzie zero jedynkowy i będzie patrzył na cyferki.
No jeśli np robię dobre peel D.va a cyferki mam na golda bo tak akurat mecz się toczy to system daje mi golda to sry on wciąż jest broken skoro ja robię coś imo ważniejszego niż cyferki i co ma większe znaczenie ale system jest blind i tego nie widzi.

4 winy i 3690 jako tank. 2 winy i 2770 jako supp coś dużo jak na 2 wygrane mniej ;p 3034 jako dps. Średnio około 3150, prawie to samo co na starym systemie. A po za tym nowy system bierze sr ze starego systemu. Wtedy dodaje bądź odejmuje pkt za wygrane tak ze 150 sr około. Bo aktualizowali profile na pbe do stanu live serwera. (Tak to widze) Czyli 3 wygrane+ masz range wyżej. 3+ przegrane ranga nizej porównując do starego systemu.

Jak zasługujesz na platyne to bierz reapera i rób żniwa jest to najprostsza i najszybsza droga do platyny aktualnie. Jako tank hog złapiesz kogokolwiek i one shotujesz.( nic o piciu ;p). Jako wsparcie to moira-healer. Tylko trzymasz sie z tyłu i healujesz ze wszystkiego i dobijasz low hp przeciwników.

Na pewno to krok w dobrą stronę. Może to pomoże w tych dysporcjach dobieranych graczy, że main supportów jaki nimi wbił platynę jest zmuszony do grania dps’em jakim gra na poziomie brązu i o kant dupy idzie obić te dobieranie graczy. Oby to coś zmieniło. Ja bym nawet poszedł dalej i wprowadził osobne rangi dla każdej postaci :wink:

No ale chociaz nie będzie sytuacji, że jakaś panienka gra supportami a przychodzi jej braciszek czy chłopak jaki gra dps’ami i tak sobie działają oboje na jednym koncie, ona w brązie a on w masterze i później trafiasz na takie konto w grze będąc na goldzie. Teraz przynajmniej jakoś te rangi będą dopasowane pod role i taki chłopak tej dziewczyny jaki gra na jej koncie na dps’ach, będzie miał swój ranking a ona swój.

Ajin o czym ty do mnie piszesz? ja wbiłem/zostałem wycarowany 2x do Gm-a mnie ranga jako taka nie interesuje już od dawna, jak będę jakoś chciał to sobie wbije bez problemu interesuje mnie fakt aby system został naprawiony, bo to jest problem od samego początku, system nie bierze pod uwagę tego co robimy w meczu tylko nic nie znaczące cyferki.

A bo coś tam o goldach piszesz, masz ukryty prof i marudzisz o cyferki. To pomyślałem jakiś gold. I po za tym to jest gra zespołowa co z tego, ze dobrze peelujesz dva jak team tego nie wykorzystuje. Albo mcree dobrze wyłącza healrow i obija cały zespół. Mimo wszystko przegrał. I co on ma dostać plusowe sr za przegraną? Fajnie by było. No i masz próbę naprawy rankedow. 3 osobne rangi. I co jest super. I teraz mozesz grac ze znajomymi bo będziesz słabszy 1 z tych 3 kategori albo specjalnie będziesz. I teraz mniejsze zainteresowanie smurfowaniem tak myślę. Bo na main kategorii bedzie tryhardował, a na reszcie na luzie pykał.

Rozumiem, że oni zrobią reset rang? i nie chodzi mi o taki reset jak z startem nowego sezonu. Zmiany są na tyle istotne, że Blizzard powinien całkowicie odświeżyć rankedy.

Poza tym jest jakaś oficjalna lista zmian u postaci? bo przykładowo zauważyłem, że animacja uderzenia młotem Reina gdy ultuje jest przyśpieszona. Chciałem sobie przetestować tą blokadę 2-2-2 i role, rozegrałem placementy na tankach i na 5 meczy ugrałem 5 zwycięstw. Jednak nie jestem w stanie ocenić czy to jakość rozgrywki się poprawiła czy po prostu tak wyszło z poziomu graczy gdzie jestem, bo przyznam, dawno nie grałem w Overwatch, do tego w poprzednim sezonie nawet placementów nie rozegrałem i byłem gdzieś na poziomie golda.

Takie zmiany są o tyle istotne, że role są dopasowane i gdzieś sama rozgrywka wygląda tu już inaczej z racji dobranych graczy jacy siedzą na preferowanych rolach i ich jakość gry jest nieco lepsza niż jakieś randomy co pickują 6 dps’ów lub z przymusu grają na czymś na czym nie potrafią.
Moim zdaniem powinien być pełny reset rang.

gdzieś czytałam plotunie ze jak sie nie gra przez ponad 5 sezonów to sr sie reseruje bo juz sie długo nie grało wiec system nie ma jak sklasifikowac cię jako kogoś o wartosci na jakiej kiedys tam byłeś XDDD u mnie to ponad 5 sezonów jest

To nie plotka. I nie będzie pełnego resetu. Nagle wygrasz 5 placemnetow i masz dostać diaxa? Hell no. I co dostałeś po 5 wygranych forever?

ja tam nie wiem jak to żyje, skoro ja 2 lata temu wygrałam 6 rankedow, przegrałam 2 zremisowałam 1 i mialam 1400 sr (tak to jest jak sie poszło na rankedy z 20lvl, "bo ja jestem super bo ja ogladałam jutuba ja mam ogar… szkoda ze mój team nie oglądał jutuba… a ja kerować musiałam o mówieniu gdzie są apteczki nie wspomne XDD)

a mój znajomy 2 tygodnie temu przegrał 7 wygrał 3 i dostał prawie gold XD

Ja dostałem 4/5 win supp 2970 :stuck_out_tongue: Dawać mi diaxa! 4/5 win tank 3239 … na testowym było więcej. Pewnie dlatego, ze przegrałem 2 placement, a na testowym ostatni. 3123 4/5 win dps. Zmniejszyli sr za wygrane w placentach.

aby ranga miałabyć wiarygodna, to musiałbym nowe konto założyć. Tak to przejęło sr z poprzednich sezonów, więc mając 5/5 zwycięstw awansowałem po prostu a nieco więcej niż 100 ptk sr w randze.

Czyli ogólnie rozumiem, że Blizzard w końcu usprawnił rankedy przynajmniej jeśli chodzi o dobór ról i narzucenie pewnej kompozycji, co właściwie diametralnie odmienia rozgrywkę, bo jedyny obecny mankament jaki pozostaje, to balans nie których postaci no i smerfy. Jednak znowu faworyzowane tu są nowe konta, bo na starym nawet jeśli ta zmiana Ci pomoże, to będziesz musiał rozegrać kilkadziesiąt gier, by odbić rangę.

Wolałbym pełny reset, odczekać jakiś tydzień jak tryhardy i no life’y tej gry pójdą do swoich gm’ów i wówczas rozegrać placementy gdzie gra na nowo oceniła by moje miejsce na danej roli.

Szybka gra nie powinno dostać dobierania ról. To tak jakby rujnuje qp. Teraz będe musiał grać w zepsutym bez ograniczeń żeby zagrać kim się chce. I jeszcze w qp to SYSTEM dobiera rolę.

chcesz grac na 6 bastionów masz bez ograniczeń… założeniem QP w KAŻDEJ GRZE jest naknajwierniejsze odzworowanie rankedów, wiec skoro na rankedach jest blokada to na qp powinno wyglądać to tak samo

1 polubienie

Ale będziesz miał klasyczny qp w salonie gier. A po za tym jak dają nowe zasady “ograniczenia” to ludzie płaczą, to nas ogranicza hurr durr. I ci sami ludzie płaczą, że 5 dpsow w drużynie. Jeff zrób coś z tym! No właśnie zrobił.

O co w ogóle chodzi? Była przez chwile blokada 2/2/2 na qp, teraz nie ma? Ktoś, coś?

kij ich wie… wiem tylko ze są nie odpowiedzialni, niesłowni, oraz przez te 2 godizny kiedy była blokada na qp bawiłam sie 10000x lepiej niz przez ostatnie dwa lata w ovie

Znowu będzie drama, Mówiła mi mama
Co było takiego lepszego jak wprowadzili tą blokade w qp hmm?

Wszystko.

QP bez blokady w arcade, qp 2/2/2 na głównym. Wszyscy zadowoleni.

1 polubienie