Zróbcie coś z ultem genjiego

Dobra tak szybko i zwięźle znerfcie czy coś ten ult bo przed tym sie kompletnie nie da uciec nawet jeśli jesteś tankiem a z nano to juz w ogole ile razy widziałem kompletnych słabiaków na tym genjim a wystarczyło by odpalił ulta + nano i drużyna która caly czas słabo grała wygrała…

Ale genji to meta…

Jeśli chcesz go zniszczyć podczas ulta to switchuj się na bagietę/mccree/sigmę/sombrę.

Zanim go ogłusze np mccree to już leże a jak gram luciem to nie raz mialem tak ze zanim użyłem ulta to już zginąłem znaczy w sensie podczas używania i jeszcze go traciłem

Polecam ultować luciem bez skoku z skylimitu XD

Na nano gengu najlepiej mieć najlepszego IMO counter picka, czyli Lucio. Oczywiście Lucek musi być na tyle ogarnięty, żeby ładować ulti przed Gengu. Minusem takiego rozwiązania jest, że traci się ulti Lucka, które można fajnie wykorzystać ofensywnie. Niemniej dalej jest to spoko wymiana - 2 ulti vs 1 ulti. Dobrym wyjściem będzie też Zenek (uwagi jak wyżej). Co do innych rozwiązań, to tak jak kolega wyżej napisał:

  • Bagieta
  • McCree
  • Sigma
  • Sombra

Do tego można dołożyć:

  • Mei - ściana, postawiona nawet na zasadzie “panika gejming” spowoduje, że Gengu straci 1-2 sekundy, żeby ominąć/przeskoczyć
  • Świnia - przyciągnięcie też skróci ulti o 1-2 sekundy. Przy czym fajnie jakby Świnia nie przyciągnęła Gengu do całej ekipy :slight_smile:

Co do “tracenia” ulta to nic nie zrobimy, taka mechanika, trzeba się dopasować. W przypadku Lucioi Jeśli Gengu ma ulti, to warto być na najniższej kondygnacji i nie skakać. W przypadku pchania wózka warto odpalać ulti tuż za wózkiem - wtedy Lucio nie uderza w ziemię tylko w dolną część pojazdu (zawsze ułamek sekundy szybciej się odpali). Reszta to już teamplay i ogarstwo (lub nie) graczy.

Również jestem za znerfienie tego ulta,
od 3 lat gram i zawsze jest problem z tym ultem, przeważnie wybija pół_teamu

ja nie czaje myślenia blizzarda tak ciężko mu zboostować podstawowe umiejętności? i znerfić tego ulta? było by sprawiedliwie.

PPM+dash+180PPM+melee= 240 dmg i to wszystko w 1.5 sekundy

Tak naprawdę Lucio nawet nie musi używać ulta, tylko amp na przyśpieszeniu i boopnąć genjiego po tym jak ten użyje dasha, jeśli to zrobi to nie ma szans żeby do kogokolwiek dobiec przed skończeniem się jego ulta (pod warunkiem, że team jest ogarnięty i będzie się cofał razem z Luciem)

lucio nie ma szans ze swoim ultem z nano-bladem,
już nie raz widziałem jak ludzie dostają paniki jak widzą nano-blada i wtedy cały team spala ulty, żeby tylko ten nie zbalansowany atak zatrzymać czy osłabić

Są też takie sytuacje gdy przeciwny team za każdym razem używa nano blade w takim przypadku to już lepiej stać na respie i czekać aż się mecz skończy bo taka gra jest pozbawiona sensu.

Przed chwilą dałem ci dokładny, sprawdzony poradnik jak sobie z takim bladem poradzić przy pomocy ogarniętego lucja XD
Nawet jeśli nie macie takiego lucio to wystarczy… nie używać ultów kiedy nanogenji się bawi i użyć ich w następnej walce. W tej grze trzeba nie tylko celować, ale i myśleć. Ult genjiego nie ładuje się wcale tak szybko, a bez ulta jest raczej słabą postacią, więc nie wiem po co miałbyś stać całą grę na spawnie, skoro wystarczy na tym spawnie aż skończy mu się ult

To jest sytuacyjne, jeśli jest ogarnięty Lucio, to należy zakładać, że i Gengu jest ogarnięty. Oznacza to, że Gengu tak się spozycjonuje przed ultem, że pierwszy szybki kill to będzie właśnie na Lucio.

Oczywiście wszystko zależy od kompozycji. Natomiast zgadzam się, że czasami po prostu opłaca się zginąć bez odpalania jakichkolwiek ultów i użyć ich w następnym starciu ofensywnie (szczególnie jeśli zostaje na tyle czasu, że przeciwnik nie zdąży naładować ulti).

Jeszcze GENJI dostał buffa razem ze swoim syjamskim bratem HANZO, widać że ta gra robiona jest głównie pod Azjatów, najwyraźniej dobrze się tam sprzedaje, to się opłaca chińskich bohaterów buffować (szczególnie DPSów), żeby napędzać machinę marketingową.

A bastion jak był gówniarzem do bicia tak został, połowa czasu nim grania polega na dojście z respa z powrotem do drużyny (po śmierci rzecz jasna).

I po chwili słychać “BASTION WTF”, “CHANGE NOW?”, “CHANGE !!!”, “GAYS GO REPORT BASTION”, “BASTION THROW” bla bla bla … Już taką sytuacje miałem ze 100x, to się nudne robi, klikam muted all i niech se jęczą.

To nie moja że granie bastionem polega na tym że musi cie pół_teamu niańczyć żebyś ty mógł grać normalnie.

Genji i Hanzo są Japończykami. Jedynym chińskim bohaterem jest Mei i obecnie poza metą

*sad zenyatta noises*

O_O Jak można stać 15 minut w kolejce i grać bastionem?

wystarczy dobra symmetra :+1:

do ostatniego buffa genji był okej, teraz nawet nie trzeba nanoblade, bo zwykłe nanoshurikeny robią

a co do bastiona - taki jego urok, jeden z największych dps, ale z minusami. Nie oznacza to, że nie jest użyteczny, po prostu wymaga dobrej synergii i może robić i to o wiele więcej niż genji

1 polubienie

jak by tak nie patrzeć genji ma podobną funkcję do tanka, a nawet lepszą

nie dość że przyjmuję ataki to jeszcze je odbija…

Jest masę pomysłów na skontrowanie tego ulta. A wysiekanie całej drużyny nano bladem jest tylko możliwe jak drużyn jest nieogarnieta wystarczy się rozproszyc. Sam gram praktycznie tylko genjim i żaden z niego tank lul. Ile to razy hog mnie przyciągnął podczas ulta i nici z focusowania papierów. Małpa jak się uwezmie to też genji ma pograne… już nie napisze o macree sombrze…

*jak jedna osoba znajdzie się w odległości mniejszej niż 25m od genjego. Genji dashuje w jej kierunku, tnie i…

jeśli jedna osoba znajduje się w odległości mniejszej niż 25m od genjego. Genji dashuje w jej kierunku, tnie i…

jeśli jedna osoba znajduje się w odległości mniejszej niż 25m od genjego. Genji dashuje w jej kierunku, tnie i…

jeśli jedna osoba znajduje się w odległości mniejszej niż 25m od genjego. Genji dashuje w jej kierunku, tnie

I tak dalej. Jeden nieogarnięty squishy psuje całą “obronę”

To tylko takie proste na papierze. Trzeba wszystko klikać perfekt żeby się udało… Nano blade wieczny nie jest. Czas goni. Mogą odepchnac ,zestunowac,uciec prawie każda postać ma mechanizm ucieczki. A jak się uda uważam że nagroda w postaci penta kill zasłużona :slight_smile: może za bardzo w panikę wpadają ludzie jak słyszą odpalonego ulta xD

Tak samo jak OPONA junkrata po głupim boost była za szybka i dawała pewnego killa, pisałem o tym od samego początku na forum że jest za silna i TAK CZEKALIŚMY PÓŁ_ROKU AŻ ŁASKAWIE BLIZZARD JĄ ZNERFIŁ.

GENJI od początku był OP, silny atak, silna obrona, wysoka mobilność i jeszcze ten ult przesadzony, niech mu zostawią te gwiazdki mocniejsze po booście, ALE W ZAMIAN ZA TO NIECH MU TEGO ZASRANEGO ULTA ZNERFIĄ, wtedy masa ludzi się ucieszy.