Jak zmienić balans

Od pczątku Starcrafta blizzard wałkuje zagadnienie jakim jest balans. Po ostatniej aktualizacji balansu Zergowie zostali drastycznie osłabieni, a terranie dostali buff na bio które i tak jest bardzo silne, i na mecha który jest nieprporcjonalnie prosty, z kolei by go kontrować trzeba się naklikać. Najgorzej jednak ma protoss, ponieważ po usunięciu rdzenia statku matki, nie ma defensywnej jednostki na wczesny etap gry, a właśnie w tedy najbardziej jej potrzebuje. Zwłaszcza że coraz popularniejsze stają się rushe zergowe i proxy terran.

Moim zdaniem Zerg powinien wrócić do transportowców w formie jednego ulepszenia (ewentualnie można dodać że indywidualne ulepszenia zmniejszają koszt tego globalnego). Trzeba też przywrócić scrouge. Infestor jest obecnie za mało użyteczny - do tego przydałyby się zmiany u innych casterów.
Co do powrotu rdzenia statku matki to też jestem za, szczególnie jeśli photon overcharge mógłby być używany zarówno na nexusach jak i na pylonach (wpływałoby to jednak na jego dmg i koszt/cooldown). Również jestem za tym, żeby umiejętność photon overcharge była dostępna po ulepszeniu do pełnego statku matki (który powinien być możliwy do zbudowania zarówno z rdzenia, jak i bezpośrednio z nexusa). No i oczywiście nie zabierałbym nexusowi jego obecnych zdolności - można by było najwyżej podnieść ich czasy odnowienia.
Jakby ten buff dla obu ras nie wystarczył (a jeszcze dalej idące zmiany raczej by się ludziom nie spodobały), to można by było znerfić medivaca, żeby był mniej mobilny. Moim zdaniem nie powinien też leczyć helionów/helbatów.

Wiem że na polskim forum oraz stronie nie pojawiło się info o wstrzymaniu prac nad SC2. Nie będzie nowych łupów wojennych, nie będzie nowych dowódców itp. Będzie podstawowa obsługa a to oznacza że rewolucji w balansie nie zobaczymy.
Na amerykańskiej stronie info z 15 października. Na TL znajdziecie na ten temat artykuły.
Zmiany balansowe może by się przydały, ale jak praktycznie nie ma zespołu od sc2 i firma nie ma planów siadać do sc3, to lepiej niech nikt nawet nie myśli o rewolucji w balansie.
Z ludzi od sc i sc2 powstały dwie niezależne firmy które chcą zrobić prawdziwego RTSa, tu niestety gatunek już nie wzbudza zainteresowania.

Myślałem, że porzucenie prac dotyczy kampanii, coopa i różnych kosmetyków, a balans w multi pozostaje priorytetem. Jak nie chcą robić rewolucji to i tak powinni znaleźć jakiś sposób na minimalne osłabienie terrana.

Puki jest oficjalny e-sport może jeszcze coś poprawią. Niestety ale Blizzard którego znaliśmy już prawie nie istnieje. Firma która wybiła się na RTSach i H&S idzie w strzelanki i grę na komórkę i nie ma zamiaru tworzyć żadnego RTSa.
Co do e-sportu to w zeszłym roku nie było Blizzconu nie tylko ze względu na wirusa. Nigdzie nie ma infa o tym że turniej miał się odbyć. Koreański GSL ma umowę na jeszcze chyba 2 lata więc przynajmniej tyle czasu będzie jakieś wsparcie zanim projekt zupełnie przejdzie w fazę samoobsługową.