Nieustannie ładujący się panel w Battle Net

Witam
Po zainstalowaniu aktualizacji z 9 czerwca br. roku gra nie che się odpalić. Wyskakuje tylko nieustannie biały ładujący się panel z grą. I tak ciągle bez żadnego skutku. Co może być tego przyczyną? Skanowanie i naprawa gry nie pomogło, również włączenie gry poprzez SC2Switcher w trybie administratora, a także reinstalacja gry i battlenetu.

1 polubienie

Mam dokładnie ten sam problem.

u mnie tak samo, ma ktoś jakiegoś fixa?

A myslalem ze tylko ja mam taki problem ale widze ze nie jestem sam bo mam ten sam problem i tez probowalem juz wszystkiego i juz chcialem formata robic. Coś chyba z ta aktualizacja ostatnia jest nie tak. Pomocy

Witam serdecznie,
Mam dokładnie taki sam problem jak pozostali panowie, myślałem że to przez aktualizację windowsa 10, którą zainstalowałem 10 lub 11, a po ich usunięciu problem nie ustępował i ponownie je zainstalowałem.

Z tego co sam zaobserwowałem to gra się uruchamia, ale trwa to bardzo długo i mniej zniecierpliwieni mogą powiedzieć, że nie uruchamia się on wcale - a to że się uruchamia odkryłem przez przypadek.

Po prostu po próbie uruchomienia Starcrafta 2 przez launcher wyskakuje białe okno z nazwą gry i paskiem ładowania, zapomniałem o nim i robiłem coś w tle.

Po jakimś czasie gra się uruchomiła i z ciekawości grę uruchomiłem ponownie, ale tym razem uruchomiłem stoper by sprawdzić po jakim czasie się gra uruchomi.

Wykonałem dwa pomiary czasu i ze wskazań wynika iż gra się uruchamia od 3-6 minut, a czasami może być nawet więcej, tyle że nie robiłem dodatkowych pomiarów.

Niestety nie wiem dlaczego to tak długo trwa, ale gra się uruchamia i jeszcze nie znalazłem sposobu rozwiązania tego problemu, a myślałem że jest to coś z mojej strony.

Pozdrawiam.

2 polubienia

Mam to samo.

Obchodzę ten ładujący się pasek:

  1. przez całkowite wyłączenie aplikacji Battle Net;
  2. następnie rozłączam się z internetem’
  3. wchodzę w domyślny folder oraz folder Support bądź Support64 gdzie jest zapisana gra
    u mnie jest to : H:\Battle Net\StarCraft II\Support64
  4. klikam 2 razy SC2Switcher bądź SC2Switcher_x64
  5. gra sie uruchamia
  6. łącze sie z internetem

Jedyny mankament tego sposobu to, że trzeba za każdym razem wpisywać login i hasło ale nie trzeba przynajmniej czekać na niekończące ładowanie się białego paska

1 polubienie

dzieki u mnie to trwa niecale 3 minuty ale dziala :smiley:

Witam serdecznie MarcinTHC,
Próbowałeś tego sposobu opisanego przez Attisa?
U mnie on zadziałał, a kluczowym momentem mającym wpływ na prędkość uruchomienia po sprawdzeniu ma to - czy w momencie uruchomienia gry mamy internet.

Po skróceniu trochę tej instrukcji tylko do wyłączenia i włączenia neta gra w moim przypadku uruchamia się normalnie.

Na podstawie instrukcji udostępnionej przez kolegę wykonuję kroki podobnie :

*Uruchamiam launcher battle.net
*Wyłączam kartę sieciową celem odebrania sobie dostępu do internetu
https:://cdn.discordapp.com/attachments/655808064728858624/721298711803854898/Karta_sieciowa.png
W tym wypadku należy bardzo uważać, by przypadkiem nie kliknąć opcji odinstalowania - bo nie tylko pozbawimy się internetu, ale będziemy mieli problem ze znalezieniem tego sterownika bez internetu i będziemy musieli się posiłkować innym komputerem.
*W launcherze pojawi się ikona o braku połączenia internetowego i możemy bez problemu nacisnąć przycisk uruchom przy grze Starcraft 2, a gra się uruchamia niemal odrazu
https:://cdn.discordapp.com/attachments/655808064728858624/721306124783190046/LauncherSC2.png
*Po uruchomieniu gry można w menadżerze urządzeń ponownie włączyć kartę sieciową, a launcher się połączy z internetem a my będziemy musieli jedynie ponownie zalogować się w samej grze.

Jest to dokładnie to samo co napisał Attis - i to jemu powinniśmy podziękować za propozycję rozwiązania problemu, ja tylko ją nieco skróciłem i dorzuciłem dwa zdjęcia, jakby ktoś nie wiedział jak to zrobić ;D

Dziękuje za pomoc panowie ;D
Ps. Niestety przy moim poziomie zaufania,… nie mogę wstawić normalnych odnośników jako link do zdjęć i musiałem je nieco zepsuć by linka nie przypominały wstawiając dodatkowy dwukropek w miejscu https::// - wystarczy skasować jeden znak : i link do zdjęcia powinien działać.
(Jeśli nikt niema do mnie zaufania - to proszę nie wchodzić na link z obawy przed utratą konta)

nie, mowilem o twoim info ze gra sie odpali wystarczy poczekac u mnie nie trwa to nawet 3 minut odpalam, ide na papierosa wracam i juz jest odpalona wiec po co mam kombinowac z czyms czego nie ogarniam :smiley:

1 polubienie

Cześć!

Faktycznie po łatce SC2 odpala się wolno albo wcale :confused: Najmocniej przepraszamy - jest to już sprawdzane i naprawiane.

Niektórym graczom pomogły te kroki :

1 polubienie

I jak idzie ta naprawa, będzie jakaś aktualizacja bo od ostatniej gra nie działa. Nawet jak próbuję uruchomić według ww. instrukcji.

U mnie całkowicie przestało sie uruchamiać. Ciągłe ładowanie.

U mnie działało przez chwilę po dłuższym ładowaniu. Podobno działa przez ręczne odpalenie SCSwitcher_x64 w folderze Support64, lokalizacja instalacyjna gry.

A próbowaliście panowie na czas uruchamiania gry przez launcher odłączyć na chwilę internet?

Kilka patchy wyszło od czasu gdy u mnie pojawił się ten problem, a problem rozwiązuje nadal w taki sam sposób jak opisałem wyżej.

Trzeba tylko się ponownie zalogować po uruchomieniu gry i podłączeniu internetu ponownie.

Niestety mamy 5 sierpnia a problem dalej występuje. Kiedy coś z tym w końcu zostanie zrobione?

Jeszcze wczoraj gra ładowała się normalnie a dziś po aktualizacji występuje ten sam problem. Biały panel ładowania.

Serwus.
Albo robię coś źle, albo podane wyżej opcja przez jednego z Was, nie działa w moim przypadku. Z włączonym czy wyłączonym (próbowałem i tak i siak) Battle Netem, wyłączam interneta kablem, odpalam plik ale dostaję komunikat o niemożności pobrania danych o serwerach od Blizzard i prośbę o podłączenie neta.

Jeśli wiecie co mogłem zrobić nie tak, dajcie proszę znać! :slight_smile:

Ech, po co było naprawiać coś, co nie jest zepsute? :slight_smile:

Dokładnie ten sam problem. Biały pasek ładowania a przy próbie uruchomienia poprzez support64 bez połączenia z internetem dostaję informację że nie można pobrać informacji z serwerów blizzarda.

eh, ciągłe problemy z battle netem… już sie odechciewa

Mam tak samo, po wciśnięciu GRAJ pokazuje się pasek ładowania około minuty, dwóch potem gra odpala, gra działała normalnie jeszcze miesiąc temu teraz taka niedogodność. Szanowny Blizzardzie proszę to poprawić.
-Win10 64 home 20H2 kompilacja 19042.685
-Dragon_Center_2.0.95.0
-Nvidia 460.89-desktop-win10-64bit-international-nsd-dch-whql RTX2070
Wyłączanie antywirusa, chmury, dragona nie pomaga.

2 polubienia