Osiągnięcia z okazji 10 lat Starcraft 2

Witam piszę ten post bo odkryłem podczas grania w Wings Of Liberty że gra ma malutki problem z odróżnianiem jednostek typu Najemnik a Zwykłą np.
Wieprze Wojny a zwykły Marine.
Przesiedziałem z 7prób na misji Czynnik Moebiusa
Pierwsze podejście
Ratowanie Oddziałów + Promy Medyczne oraz ERK nie zaliczone
Drugie podejście
Promy Medyczne + Szkolenie Najemników oraz ERK nie zaliczone
( Tu już zauważyłem że oddziały Moebiusa psują skrypt osiągnięcia )
Trzecie podejście
Próba zablokowania drogi dla oddziałów w pierwszych minutach gry
( Nic nie daje tak czy siak Wieprze Wojny dołączają )
Czwarte podejście
Próba zabicia jednostek typu Wieprze Wojny
( Nie powodzenie osiągnięcia tak czy siak nie zalicza )
Piąte podejście
Szkolenie tylko najemników
( Osiągnięcie nie zaliczone )
Szóste podejście
Szkolenie tylko Promów Medycznych oraz ERK
( Osiągnięcie nie zaliczone )
Siódme podejście i ostatnie
Próba zniszczenia Promów Medycznych zanim dołączą do gracza.
( Osiągnięcie nie zaliczone )
Dostrzegłem też podobny błąd w misji Bramy Piekła
Nie ratowałem oddziałów Dominium szkoliłem tylko Najemników,Sanitariuszki oraz Statki Naukowe.
Oczywiście że też tego nie zaliczyło myślę że macie problemy z skryptem od osiągnięć i mam nadzieję że owy event z rocznicy 10 lat Starcrafta 2 będzie dłużej trwał.

Z tego co wiem te osiągnięcia zostają na stałe, zwyczajnie zostały dodane, zresztą to nie jest jedyne osiągnięcie zepsute. Ten sam błąd co w twoim komentarzu pojawia się w misji gdzie ratujesz warfielda. Na angielskich forach ktoś wszedł w skrypt i odkrył że problemem jest błąd w odróżnieniu gracza od AI. Czyli np AI tworzy jakieś jednostki a program odczytuje to tak jakbyś ty je stworzyłprzez co nie zalicza achiva. W innych kampaniach tez są problemy ale są to głównie literówki i błędy tłumaczeń (tylko tych 2 achivów z WoL nie da się zrobić). Np w Hots jest achivement w misji “Zestrzelić posłańca” ale w samym achivemencie jest napisane : “W misji włócznia Aduna”, więc mamy tu zwyczajny problem z tłumaczeniem.

w terrańska kampanie gram dopiero teraz ale w zergowej kampanii ostatnia misja jest zepsuta bo nie zalicza osiągnięcia wykonałem misje w 17 min w wytycznych jest wykonaj misje poniżej 18 min ale mimo wszystko przy 10+ podejściach nie zalicza

Cześć!

Dziękuję za obszerne opisanie problemu - faktycznie osiągnięcia nie działają poprawnie :confused:
Najmocniej przepraszamy, prace trwają. Dodatkowe informacje odnośnie tych błędów można zgłaszać w tym wątku: (Abandoned) Consolidated list of 10th Anniversary Achievement Issues - Bug Report - SC2 Forums

Ostatnia misja od zergów działa bardzo dobrze tylko dziwnie się skrypt włącza jak grałem dzisiaj zniszczyłem wszystkie 3 blokady armii w 12min i zaliczyło mi osiągnięcie za przejście misji więc skrypt ma swoje humorki ale od terran to już przegięcie, ale dobrze że zwracają już na to uwagę :slight_smile:

To nie jest ostatnia misja