Po co komu punkty?

Siemanko My Life For Aiur :smiley: powie mi ktos po co sa punkty skoro awansuje sie dzieki mmr? Dlaczego miejsce w lidze nie jest zalezne od ilosci mmr tylko od nic nie znaczacych punktow? I pozniej gracz na 1 miejscu nie awansuje bo niema mmr a gracz z np 23 miejsca zaraz awansuje bo ma wiecej mmr… Czemu nikt z tym nie zrobi pozadku zeby bylo czysto i przejzyscie?

Z jednej strony masz racje, ale co mają powiedzieć ludzie gdzie w ich dywizji (bo chyba tak się to nazywa) są ludzie z wysokim MMR ale zupełnie nie grający.
Dla przykładu mój MMR to 95% diament 3, czy to znaczy że mając staty 0-1 powinienem wygrać całą dywizję - chyba nie. Jak ktoś mnie wyprzedzi to pewnie zaraz dostanie awans czyli mnie nie wyprzedzi. Jedynie dobry gracz po zamknięciu ligi mógł by mnie wyprzedzić.
Tak więc rozwiązanie z kolejnością na podstawie MMR dla słabszych graczy nie ma sensu.
Masz punkty bonusowe które chronią cię przed stratą punktów, ale jak już je wykorzystasz to potencjalny awans z dywizji będzie zależał tylko od tego jaki procent gier będziesz wygrywał.

no jak co maja powiedziec… maja grac az ich przescigną z mmr i beda przed nimi ,kazda dywizja ma maksymalny poziom mmr jak go ktos przekroczy to awans wyzej , nie rozumie ze masz staty 0-1 czyli 0 przegranych i jedna wygrana? i jak niby z mmr za jedna wygrana chciałbys wskoczyc lige wyzej czyli do diamenta 2 poziom? :wink: no chyba ze masz ten pasek awansu juz w 95 % zapełniony , grasz partyjke , wygrywasz i awans bo osiagnałes max poziom mmr tej ligi… wydaje mi sie to proste i logiczne a jak ktos gra ale ma wiekszosc przegranych to ma małe mmr i siedzi w nizszej randze… jak nie grasz to mmr nie ubywa dlatego nawet gdybys nie grał z 2 miechy cały czas miałbys swoje zarobione mmr , wiadomo ze pewnie bys spadł kilka rang bo inni by nabili wieksze mmr przez ten czas.

Mam 0 wygranych i 1 przegraną i pasek zapełniony z ponad 95%, czyli w twoim podejściu mam spore szanse na wygranie dywizji.
A z drugiej strony ktoś wygrywa większość gier i gra kilkaset gier w sezonie i w końcu dostaje awans przez przypadek to ma być na jednym z ostatnich miejsc ?
Twój system po prostu nagradza ludzi którzy nie grają. Ja grając 1 grę na sezon mogę być przez kilka sezonów w top 8.

no skoro masz pasek zapełniony czyli nadajesz sie do ligi wyzej obojetnie czy rozegrałes 1 mecz czy 100… skoro osiagnałes max poziom mmr w danej lidze to awans i tyle , zreszta nie da sie osiagnac max poziomu mmr danej ligi wygrywajc tylko 1 gre :wink: a a jesli ktos gra kilkaset gier w sezonie i wiekszosc wygrywa to raczej nabija sobie mmr i jak osiagnie max poziom wyznaczony dla wszystkich taki sam w danej lidze to awansuje ale nie przez przypadek hehe tylko dlatego ze zebrał potrzebne mmr a dlaczego ma byc na jednym z ostatnich miejsc? w lidze do ktorej awansował to tak , moze i byc na jednym z ostatnich miejsc bo jest nowy i niema tyle mmr zeby byc na wyzszym miejscu , moj system nie nagradzał by ludzi ktorzy nie graja bo ich mmr było by wciaz na tym samym poziomie i stali by ciagle np w okolicach 5 miejsca w lidze , zalezy ile by mieli mmr a inni grajacy by ich doganiali… przescigali… awansowali a ci nie grajacy wciaz w tym samym miejscu… no tak np Ty grajac jeden mecz na sezon mogłbys ciagle byc w top 8 ale nie awansowac… a inni grajacy czesto dawno by cie przegonili i awansowali nie raz… :wink: jesli by czesciej wygrywali oczywiscie , a jak nie wygrywasz tylko przegrywasz to mmr ucieka i tym samym wskakujesz na nizsze miejsce w lidze, proste :slight_smile:

Diament 1, diament 2, diament 3 to coś innego niż miejsce w dywizji. Jak była by lista taka jak w lidze arcymistrzowskiej to masz rację. Tam nagradzane jest granie i wygrywanie. Reszta graczy porozrzucana jest po tysiącach dywizji i rywalizujesz w niej z 99 innymi graczami a nie dziesiątkami tysięcy.
Według mnie obecny system rozgraniczający MMR czyli ligi od zaangażowania w grę jest dobry. Lepiej być 1 w brąz 3 niż 235853 na liście, bo tylko takie miejsce ma w twoim pomyśle sens. Prawie nikt z takim miejscem nie chciał by grać, ale jak miał by szansę być z top 50, top 25 top 10 … to jasne będę grał żeby być jak najwyżej w swojej dywizji. Efekt tego będzie to że gra nie będzie martwa bo będą ludzie którzy chcą być w topce swojej dywizji. Jak ktoś ma punkty bonusowe na 99% awansuje wyżej w drobince, a mając system tylko MMR nie ma takiej pewności.
Dla takich jak ty masz od brąz 3 do ligi mistrzowskiej 1. Tam masz “realny” poziom twojego skilla.

racja moze troche zle napisałem wyzej , nie chodziło mi o lige czyli ze np z platyny 3 poziom mozna lige wyzej wskoczyc czyli do diamenta nie nie , chodziło mi ze poprostu awans wyzej czyli nast poziom albo i liga jesli byłbys w poziomie 1 , ogolnie ja nie mowie zeby zlikwidowac dywizje poziomy rangi zeby było tyle miejsc od 1 do … tylu ile jest graczy w sc2 :wink: niech jest jak jest czyli np jestem w diamencie , ranga 5 (czyli miejsce w mojej dywizji) , poziom diamenta 3 i dywizja… (jakas tam nazwa oczywiscie) ale to ze jestem akurat w tym miejscu powinno byc oceniane przez MMR a nie przez punkty , poprostu zamienił bym w tabelce gdzie jest pozycja PUNKTY-WYGRANE-PRZEGRANE na MMR-WYGRANE-PRZEGRANE ja rozumie ze jest np 100 dywizji o roznych nazwach i kazda jest np diament 1 poziom bo jest tylu graczy ze gdyby wszyscy diamentowi byli w tej samej dywizji to np ostatni miały range 1000000000000 a to troche zniechęcajace wiadomo hehe dlatego wszystkie dywizje rangi poziomy niech beda jak sa tylko niech miejsca w lidze czyli rangi zaleza od MMR a nie od punktow… co z tego ze jestem np 1 i mam mało mmr i awansuje za miesiac a koles jest 20 i ma wiecej mmr i awansuje za 2 gry nawet nie dochodzac do 1 miejsca, rangi w dywizji , czyli tak naprawde gracz na 1 miejscu czyli z 1 ranga nie jest najblizej awansu :wink: to po co komus pokazywac ze jest 1 skoro gracz na 20 miejscu jest duzo blizej awansu :wink: kapiszi ziom…? :wink: i tak zamiast wejsc na wyniki i zobaczyc ile mam do awansu czyli na ktorym miejscu jestem to musze sprawdzac swoje mmr i po grze w wynikach w zakładce ranking musze sprawdzac jaki jest max poziom tej ligi i obliczac ile mi brakuje mmr do awansu :wink: nie zeby to cos trudnego było ale po co takie zamieszanie jak mozna to pokazac poprostu w tej tabeli z wygranymi zamiast punktow ktore tylko robia takie złudzenie ze jestes lepszy, a co do realnego poziomu swojego skila w tej grze to wiesz hehehehe chyba sie go nie da sprawdzic skoro niby z diamentami wygrywam zadziej niz przegrywam z platynowymi ktorzy maja po 200 apm i niby rozegrane tylko 1000 gier i 5 razy juz był diamentem… kazda rasa graja majac 50 poziom… :wink: i tak naprawde sie niewie z kim sie gra z kim sie wygra a od kogo sie dostanie baty ale to juz sprawa na osobny temat :wink: ale własnie zastanawiam sie czy inni tez tak to widza z tym ocenianiem , punktami i mmr czy to jakas moja wizja dziwna hehe ale tak zauwazyłem ze to strasznie zakrecone to ocenianie a moze byc duzo łatwiejsze prostsze. dla mnie akurat sie liczy ile mam mmr bo wiem ile mam do awansu a nie punkty bo nie zalezy mi zeby miec 1 miejsce tylko zeby awansowac dalej , wyzej. pozdro :wink:

Punkty wynagradzają regularne wygrywanie/wykorzystywanie punktów bonusowych, grając na tym samym poziomie (stabilne MMR).

Wspiera to rywalizację w dywizjach, co zwiększa ilość gier rankingowych (jednak fajnie byłoby mieć to osiągnięcie za top 25 :wink: ).
Jeśli chcesz mieć rangę po MMR, to w tym momencie masz rangę 39 637 globalnie/ 16 424 EU.
Trochę mało reprezentacyjne, bo nie daje żadnego odniesienia do populacji.
A gdy masz rangę 30 w Diamencie 3 pod koniec sezonu, to ci, którzy wiedzą jak działają rangi, od razu widzą, że jesteś solidnym graczem na poziomie ~top 15% graczy.

punkty wynagradzaja regularne wygrywanie… heheh to wiadomo ze za wygrana dostajesz punkty a za przegrana tracisz , punkty bonusowe hehe zbieraja sie jak nie grasz po to zebys nie widział o ile sie oddaliłes od awansu podczas gdy inni cie poprostu wyprzedzili co jest naturalne , zostajesz na tym samym miejscu w dywizji ale jednak jestes w tył :wink: rywalizacja w dywizjach dalej by była nawet gdyby miejsce w dywizji zalezało od MMR , tak chciałbym zeby rangi zalezały od MMR ale zeby zostały zachowane wszystkie dywizje , rangi(bronz , srebrny, złoto , plat , diament , mistrz i gm) i poziomy (1,2,3) wtedy w danej dywizji miałbym range np 15 obliczajac ją zgodnie z moim MMR i wtedy czysto i jasno widze ile mi brakuje do awansu i w ktorym dokładnie jestem moejscu , nie było by zadnych takich opcji ze ktos ma range np 39 637 bo w dywizji jest 100 miejsc , a gdyby moj MMR nie wystarczał nawet na setne miejsce w danej lidze to spadam lige w doł…