COD WARZONE: Ciągłe rozłączanie w czasie meczu

Witam, mam taki problem, podczas gry pojawia się nagle informacja typu “rozłączyło cię z servera mi brizzard” i mam opcje “Wyjdź do pulpitu”
Czy tylko ja tak mam? wcześniej wywalało z jakimś błędem, teraz to… co się dzieje z tą grą? Gram na pc, internet światłowodowy 200mb/s

Cześć ,mam to samo tylko u mnie jeszcze wyskakuje z błędem.
Pisałem do Blizzarda ale umyli rączki,mam napisać do Activision ,napisałem tylko wątpię że otrzymam odpowiedź .

Huja dostaniesz nie odpowiedź. Zjeby sie tam brandzluja dolcami i w dupie maja graczy. Co aktualizacja to coraz gorzej. A problem jest taki że wystarczy minimalna zwiecha na ICH serwerach i wywala. i nie słuchajcie ze problem jest po waszej stronie bo nie jest.

1 polubienie

Wielka szkoda, miałem nadzieje sądząc po rosnącej popularności gry że support da radę…

Support tutaj nie istnieje :slight_smile: nie istniał i istnieć nie będzie bo mają na to wyjebane nie tylko do coda ale innych gier też, mają automatyczne centrum pomocy który zrobił jakiś inżynier bez ambicji i chuja z tego się da dowiedzieć, a bezpośredniego kontaktu chociaż maila nie ma bo po co :slight_smile:

U mnie jest to samo grać się praktycznie nie da :frowning: skoro tak to wygląda to niech Chajs oddadzą za grę bo poniżej krytyki taka sytuacja.

Coś się zjebało w Blizzardzie - już im nie zależy na graczu i świetnych produkcjach, pragną teraz tylko i wyłącznie TWOJEJ KASY. Będą obiecywać Ci diamentowe gry i niezwykle płynną rozgrywkę, a jak już zakupisz grę to się okazuje, że produkt końcowy ni jak ma się do obietnic i jest w nim przytłaczająca ilość mikropłatności…

Niszczą swoją reputację i markę którą kiedyś bardzo broniłem. Aktualnie Blizzard ma w dupie gracza, chce tylko kasy.

Ostatnio powiedziałem znajomym dawajcie pogramy w jakąś gierkę od blizzarda, to mnie wyśmiali i powiedzieli, że tam same błędy, lagi i problemy. Co im miałem odpowiedzieć? Musiałem się zgodzić.