CoD Warzone freezy i lagi

Witam. Zacząłem grać trochę w Warzone i zauważyłem dziwny problem: gra od samego startu często się wiesza na 2-3 sekundy, kilka razy podczas rozgrzewki i potem we właściwej grze, bardzo często zdarza się tak że lagnie podczas walki i kaput. Raz nawet zginałem podczas lądowania bo przez freeze nie otworzyło mi spadochronu… to sprawia że gra jest kompletnie niegrywalna. Ogólnie mam 60-80 fps i jest super płynnie, ale w losowych momentach nagle zamrozi na 3 sekundy…

Mój sprzęt to: Ryzen 1600 3.6ghz
GTX 1060 6gb
16gb ram DDR4
SSD Crucial MX 500gb

Jakieś pomysły czemu tak się dzieje?

EDIT: W sumie problem się rozwiązał - zaktualizowałem sterowniki i już nie laguje… tylko teraz pojawił się większy problem - gra crashuje co 15-20 minut, nie można dokończyć ani jednego meczu bo zwiocha na twardo, zero reakcji systemu i jedynie trzeba robić reset kompa… brawo partacze z nvidii. Nawet w spokoju pograć nie można bo kolejne padnięte sterowniki wypuścili…

Mam podobnie jak zetnie to nie tylko grę ale cały system

2 polubienia

A jaką masz grafikę? AMD czy nvidię? Najlepsze jest to że PRZED zaktualizowaniem sterowników nic nie crashowało, gierka śmigała bez problemu tylko że zamrażało na 2-3 sekundy co jakiś czas. Teraz nie zamraża i jest 100% płynnie, tylko nagle w losowym momencie crashuje całego kompa na twardo…

mam ten sam problem nie da sie grac co chwile sie przycina a po meczu lapek lapie zwieche i ciezko jest wyjsc do pulpi a nawet trzeba resetowac lapka przed aktualizacja bylo wszystko okey tylko przy wlaczaniu na chwile sie zawieszalam. gram na predator helios 300 wiec nie powinien miec zadnego problemu z ta gra

Już poradziłem sobie z tym problemem. Użyłem DDU do usunięcia sterowników, zainstalowałem jakieś z lutego i wszystko już śmiga, nic nie wiesza. Jedyne co to MW woła o update sterowników ale można kliknąć ‘‘nie’’ i gra normalnie się odpali.

Też mam predatora i też wcześniej nie miałem problemu A teraz tak samo freezuje i ścina jak do pulpitu chce wyjsc

Może zróbcie to co ja, usuńcie sterowniki za pomocą Display Driver Uninstaller i zainstalujcie jakieś starsze - z lutego bądź stycznia?

tak tez zrobilem nic to nie dalo dalej tak scina ze nie idzie grac. gra zamiast wciagnac i zrelaksowac to tylko mnie wku… a nie na tym to polega. gre juz 3 raz instalowalem na nowo, sterowniki 2 razy sposobyz yt tez nic nie daly. a laptop predator 300 kupiony pol roku temu. co najsmieszniejsze ze jeszcze tydzien temu gralem normalnie i bylo wszystko w jak najlepszym porzadku. wyskoczyl jakis blad z nieodwracalnymi szkodami direcX i od tamtej pory klatkowanie jak bym slajdy ogladal.

W moim przypadku gra stała się niegrywalna po aktualizacji straciłem 20 fpsów i wyciągam max 40. Optymalizacja niestety leży.

po właczeniu opcji pokaz fps , utrate pakietow , ping ;udalo mi sie ustaliz ze podczas klatkowania mam powazne spadki fps ( ktorych wczesniej nie bylo) a co najlepsze to czy mam ustawienia na wysokich srednich czy niskich ustawieniam reaguje tak samo (niepowinno byc roznic w w fps wzgledem konfiguracji?? ). ping powiedzmy ze jest w normie od 50-70 i utrata pakietow wskazuje 0 ale przy klatkowaniu pokazuje ok 15%. wyglada to tak jakby gra niewspolgrala z karta graficzna ktora wczesniej dzialala dobrze. jakies pomysly o co tu kur…czaczki chodzi

Przeczytaj minimalne wymagania gry potem powiedz starym czemu szajs Ci kupili w mediamarkt…minimum 12gb.

Polecam all w Grafice off na windowsie w ustawieniach 800x600 i na 1/3 okienka i b edize ogień na 30fps… ja pierdole…dzieci marketów…

Te Wasze kompy za 5k nadają się do grania w Minecraft na Java na której tak samo by działało Pentium90 bo to Java nie język programowania…kupujcie co rok nowe zestawy, albo nie grajcie w takie gry jak nie macie pojęcia o wydajności i komponentach…płaćcie albo nie płaczcie.

jest git skoro jestes taki nowobogacki to moze zasponsorujesz kompy tym co gra nie dziala a powinna, druga sprawa jak nie wiesz z kim piszesz nie mow do mnie dziecko bo sadzac po wypowiedzi to moglbym byc Twoim ojcem ale ten pies na klatce schodowej mnie uprzedzil dlatego cale zycie bedziesz lizal jajka swoje albo czyjes. Wrajac do problemu z gra to u mnie sie rozwiazal problem. W menadżerze urzadzen przywrocilerm stare sterowniki i wrocilo do normy stale 60 fps na szajsie z media. Przy uruchomieniu gry bedzie pytalo o aktualizacje sterownikow ktora odrzucamy i jest ok

3 polubienia

Mimo RX 5700 xt Ryzena 3600 16GB ramu zasilacza 750 itp… tez mam sciny/lagi

Problem rozwiązany, co zrobiłem ?
w wyszukiwaniu wpiszcie “players” przejdzcie do folderu od call of duty
plik adv_options.ini zmiencie graphic coś tam z = 0.85 na 0.55 mi śmiga na 4k teraz bez problemu…

4 polubienia

Dzięki pomogło wcześniej miałem 0.85 potem znalazłem na necie że można ten parametr zmienić i ustawiłem go na bezpieczne 0.75 nie wiedząc do końca co znaczy - i widać po aktualizacji gry przywróciło 0.85 a ja mam 8 GB VRAM na karcie graficznej a ten parametr ustawia limit pamięci w grze. Teraz mam

// generated by Infinity Ward
version = 1
VideoMemoryScale = 0.70
RendererWorkerCount = 6
ConfigCloudStorageEnabled = 0

Nie wiem jeszcze na ile ustawić RendererWorkerCount gdyż mam R7 2700x czyli 8 rdzeni i 16 wątków czy ten parametr odpowiada za ilość rdzeni CPU dla gry?.

Musisz wpisać ile masz rdzeni