Problem z instalatorem Battlenet

Dzień dobry,

Mam problem z instalatorem Battlenet. Przejrzałem podobne tematy ale nie znalazłem tam rozwiązania. No ale teraz dokładnie co robiłem bo wcześniej wszystko ładnie działało (przed punktem 1).

  1. Miałem czyszczenie kompa - do zera, reinstalacja windowsa, wymiana dysków twardych itp.

  2. Ściągam instalator Battelneta, uruchamiam i instalator nie drgnie nawet o 1 mm. Jest tylko komunikat uruchamianie aplikacji battlenet…

Zostawiłem nawet na całą noc - bez zmian.

  1. Mam wyłączone wszystkie zapory systemowe Windowsa - ctrl+shift+esc —> więcej szczegółów —> uruchamianie —> Windows security wyłączone.

  2. Wcześniejsze foldery Battlenet nie istniał - tak jak wspomniałem na początku komp był czyszczony do zera.

  3. Spróbowałem połączyć się z przez trzy różne połączenia internetowe (z tym, że tego samego operatora). Bez zmian. Dodam, że z innymi instalatorami nie mam problemów - nawet z bardzo dużymi plikami.

  4. Wszelkie servery proxy są wyłączone, z resztą aplikacje battlenet uruchomiłem do instalacji jako jedną z pierwszych (tuż za aplikacjami związanymi z pracą).

  5. Stworzyłem nowe konto administratora - ten sam problem.

  6. Nie używam VPN.

  7. Kompa nie skanowałem, tak jak wspomniałem jest wyczyszczony do zera a zainstalowałem tylko programy związane z pracą (wszystkie od sprawdzony i renomowanych dostawców).

  8. Sprawdziłem sobie ustawienia routera ale nie widzę tam nic podejrzanego (sugerował to użytkownik w innym temacie). Wszystkie systemowe firewally są wyłączone - nic to nie zmienia.

  9. Sugerowałem się tymi tematami do rozwiązania problemu:
    https://eu.battle.net/support/pl/article/23039

Proszę o pomoc, może coś przeoczyłem. Dodam, że kiedyś miałem już problemy z połączeniem się z Battlenetem ale po pewnym czasie same zniknęły. Nic nie robiłem w tej sprawie więc nie wiem co było problemem.

Pozdrawiam,

Z tego co widzę odhaczyłeś większość potencjalnych rozwiązań. Czasem zdarza się jednak, że jest to kwestia ustawień po stronie dostawcy internetu, które nie zostały jeszcze dostosowane do usterek na trasie połączenia w internecie. W takim przypadku wybór jednego z ogólnie dostępnych serwerów DNS i ustawienie go w systemie dla Twojego połączenia może rozwiązać ten problem. Jako, że wykracza to poza pomoc z samą aplikacją, nie możemy za bardzo sugerować konkretnego serwera DNS, ale poszukaj dowolnego, który preferujesz. Instrukcja jak go ustawić w systemie jest też zazwyczaj na stronie informacyjnej serwera DNS.

Gdyby powyższe rozwiązanie nie zadziałało, możesz przetestować połączenie do jednego z naszych serwerów programem WinMTR i przesłać wynik testu oraz pliki systemowe jako załączniki do zgłoszenia pomocy na naszej stronie.

Miałem ten sam problem. Tak jak ty wypróbowałem wszystkie sugerowane rozwiązania i nic nie pomogło. Pomogło dopiero włączenie VPN wbudowanego w antywirusa AVIRA. Bardzo dobrze sprawdza się też Proton VPN.