Support nie odpowiada na wiadomosci pomimo przeczytania ich, Konto Activision

Witam mam problem, mianowicie (wiadomosc do supportu):
Witam, nazywam się *************, loguje się na aplikację battle net poprzez email *****************
Następnie włączam coda warzone i staram się zalogować na konto *******************, ponieważ jest to moje konto konsolowe, chce przejść na komputer bo są poprostu lepsze warunki, wyskakuje mi komunikat iż moje konto konsolowe jest już połączone z innym kontem, kiedyś się logowałem na komputerze jednak wydaje mi się że właśnie na tym samym koncie, nie znam innego e-maila lub innego konta z którym mogłoby być powiązane, proszę o pilną pomoc, chce w spokoju pograć, oddać się w relaks, którego nie mogę uzyskać. Podaje również zdjęcie mojego dowodu osobistego, potwierdzając moja tożsamość. Pozdrawiam i czekam na odpowiedź z niecierpliwością!

Wysłalem rowniez numer telefonu itp, nie wiem co moge zrobic, prosze o jakąs pomoc…

Witaj DymeK - w wypadku jakichkolwiek problemów z kontami Activision oraz Call of Duty, prosimy o bezpośredni kontakt z Działem Wsparcia Klienta firmy Activision.

Specjaliści Działu Wsparcia Activision posiadają doświadczenie, wymagany dostęp do konta i wiedzę na temat gry niezbędną do zbadania wszelkich Twoich problemów.