Zmiana waluty na pln

jak zmienić walutę na battle net i czy idzie ja zmienić od ręki

2 polubienia

Nasz Sklep oferuje jedynie ceny w EUR - nie ma możliwości zmiany waluty na PLN. Ale możesz bez problemu korzystać z polskiej karty płatniczej - wszelkie niezbędne przeliczenia walutowe zostaną dokonane automatycznie przez Twojego operatora płatności. Nie trzeba tu niczego dodatkowo ustawiać ani konfigurować. :slight_smile:

Czy szanowny Support umie odpowiadać na problemy inne niż “mam problem z daniem wam kasy”, “dopiero co zakupiłem grę, pomóżcie albo oddajcie kasę”?

3 polubienia

Banki pobierają prowizję od przewalutowania.

1 polubienie

widzę u niektórych użytkowników ceny w PLN na przykład w sklepie w overwatchu. Wychodzi więc na to że polska waluta jest dostępna w jakimś stopniu. Jako osoba która gra w OW od 2018 od zawsze mam ceny podane w euro - i stąd teraz pytanie - czy można zmienić TERAZ walutę na złotówki? No sorka za odkop ale 3 lata już minęły.

Hej Rezlusiowa! Jak już pisaliśmy, Sklep BattleNet dla PC w Polsce oferuje jedynie ceny w EUR i nie oferujemy - oraz nigdy nie oferowaliśmy - cenników w PLN.

Ceny w złotówkach mogą jak najbardziej pojawiać się u graczy konsolowych - grając na Xboksie, PS czy Nintendo korzystasz ze sklepów tych właśnie platform oraz walut, jakie są tam oferowane dla danego regionu czy kraju. Jest to jednak całkowicie poza naszym zasięgiem i nie ma żadnego wpływu na walutę Sklepu BattleNet czy też sklepu w grze na PC.

Mamy nadzieję, że to wyjaśnia sprawę! :slight_smile:

Najkorzystniejszym sposobem jest zamiana w kantorze pln na euro i bezpośrednie wpłacenie na konto.

Może tak, może nie… Ale komu by się chciało latać do kantoru przy każdej chęci płacenia.

  1. Korzystne wydaje się założenie konta walutowego w banku i robienie z niego przelewów - chociaż to jest takie średnie rozwiązanie, bo kursy wymiany walut przeważnie mają nieciekawe.

  2. Najciekawsza opcja to posiadanie Revoluta lub innej podobnej aplikacji. Doładowujesz z polskiego konta w złotówkach. Przewalutowujesz w aplikacji (często kurs jest konkurencyjny z kantorami, a na pewno lepszy niż w bankach). I płacisz kartą którą otrzymujesz od Revoluta. Płatność zrealizuje się w walucie której wymaga sprzedawca, a wcześniej macie kontrolę po jakim kursie sobie wymieniacie PLN na np. EUR.

Oczywiście dla samego sklepu Blizzarda nie ma się co w bawić w takie dodatkowe konta, ale Revolut albo nawet konto walutowe w jakimś banku przydaje się do wielu zakupów zagranicznych albo do zagranicznych wycieczek.

Np. Na ten moment kupno Diablo 4 za 69,99 EUR to w mBanku jest koszt około 322 zł. A w Revolut to 313 zł - i jakieś tam grosze po przecinku w obu przypadkach. Innych banków nie będę sprawdzał.