Automatyczne usuwanie przedmiotów ze skrytki 90 dni po zakończeniu sezonu

W tamtym roku postanowiłem w końcu zagrać w Diablo i dość szybko zakończyłem sezon. Zrobiłem sobie dość dobrego Krzyżowca na różne umiejętności. Albo tak szybko znajduje się świetne przedmioty, albo miałem szczęście.
Rzecz w tym, że gra dość szybko zaczęła mnie nudzić i po skończeniu sezonu długo nie logowałem się do gry. Kilka dni temu włączyłem Diablo ponownie i moja skrytka była pusta przez co moja postać nie ma najlepszych przedmiotów. Dowiedziałem się wtedy od znajomego, że od zakończenia sezonu mam 90 dni na przeniesienie sobie rzeczy.
Uważam, że to jest błąd w Diablo 3. W Diablo 2 usuwają konto po 90 dniowej nieobecności. W D3 jest podobnie tyle, że chodzi o przedmioty. Nie wiedziałem, gra mnie w żaden sposób nie poinformowała. Jakieś info powinno dojść. Może gdzieś pisało przed założeniem postaci rankingowej chociaż nie przypominam sobie. Straszna bieda w tej grze. Ciągle jakieś ograniczenia. 90 dni w dwójce, 90 dni w trójce… I żadnego info o działaniu systemu które chce ci coś usunąć.

Jeśli grasz raz na rok to nie graj sezonów. Akurat ci co grają na bieżąco wiedzą o tym, że postać sezonowa po zakończeniu sezonu musi gdzieś się ulotnić wraz ze skrzynką. Jest to powszechna wiedza. Ja za to nie gram na niesezonie i tak naprawdę usuwam większość postaci i przedmiotów. To nie ma sensu. Albo grasz w jednym trybie, albo w drugim. Obecnie na niesezonie mam pełną skrzynię gratów i nigdy z tego nie skorzystałem, a gram w tę grę od wielu lat z przerwami.

Chcesz chusteczkę?
dwadzieściaznaków

1 polubienie

Ok. rozumiem. To jest powszechna wiedza, ale skąd ma o tym wiedzieć nowy gracz. W momencie mojej gry zaczął się sezon. Można było zdobyć jakiś sprzęt, jakieś bonusy w ogóle ciekawsza rozgrywka i w jakimś stopniu ułatwiająca start choćby przez zdobycie jakiegoś zestawu w pewnym etapie gry. Dodam, że grałem sam. Nie przypominam sobie, żeby gra mnie poinformowała o usuwaniu przedmiotów sezonowych jeśli ich nie przeniosę w danym czasie. To właśnie mi się nie podoba biorąc pod uwagę podobny mechanizm w Diablo 2.
No, ale trudno. Było minęło. Mimo wszystko powinno to wyglądać inaczej.

Pomijam fakt że przedmioty z przed kilku lat i tak w zasadzie są niewiele warte. Zmiany statystyk itp. Zresztą dziś to kwestia godzin by zebrać niezły gear.

To już jest 20-sty sezon w D3 i informacja na temat zasad funkcjonowania sezonu jest zawsze podawana na stronie Diablo - na początku oraz na końcu sezonu. To oznacza, że ta informacja pokazała się 40-krotnie na oficjalnych stronach Diablo. Do tego temat wielokrotnie poruszany na forum. Niedługo gra będzie miała już 8 lat. Rozumiem, że nowego gracza mogą ominąć pewne informacje, ale informacją na temat zasad sezonu powinieneś sam z siebie się zainteresować. Sam niedawno zacząłem grać w Apexa i od kilku dni codziennie oglądam jakiś poradnik, stream, czytam informacje o grze oraz pytam bardziej doświadczonych znajomych bo gra jest już na rynku jakiś czas. Dlatego uważam, że jakiekolwiek żale na temat niedoinformowania o zasadach sezonu, gdy mamy już 20 sezon, są nie na miejscu.

1 polubienie

1 czy 20 sezon co za różnica. Taka informacja powinna widnieć przy wyborze postaci rankingowej.
Rozumiem jeśli ktoś chce pogłębić wiedzę o mechanice gry to wchodzi na stronę i czyta. Tak swego czasu robiłem grając w WoT. Tylko, że tutaj chodzi o jedną ważną informację która zmieściłaby się w jednym krótkim zdaniu.

Powinno czy nie powinno to jedna kwestia. 20 sezon i 8 lat istnienia to druga kwestia. Ja napisałem maila do twórcy Tetrisa, że długi klocek zbyt rzadko się pojawia i powinna być jakaś informacja o tym. Drugi dzień już czekam na odpowiedź. Jedno krótkie zdanie. Czy aż tyle wymagam?

Oczywiście, że powinno być. Dlaczego nie ma tego nie wiem.
Nawet w Diablo 2 pojawiają się tego typu informację. No, ale nie ma co porównywać tych dwóch gier do siebie bo dzieli je przepaść…