Barb Sezon 20 Koncepcje

Hejka wszystkim, zainteresował mnie ten Build pod Amok i zacząłem trochę drążyć temat, jako przygotowania do sezonu. Zaznaczam, że NIE grałem nim, ale wiem mniej więcej z czym się je, ale tu nie chodzi o to. Naszły mnie koncepcje na Buildy i który będzie najlepszy na wyższe rekordy GR. Opiszę swoje i dzielcie się swoimi przemyśleniami. Oczywiście gadka czysto luźna, proszę bez obrażania i wyzywania. Ja to widzę tak:

1 Opcja

  • 6 części Setu,
  • Pasek na Amok i wszystkie runy,
  • Karwasze na wszystkie runy dla Berserkera,
  • Bronie to: jedna na Amok, a 2 Rezonująca Furia dla szybkości ataku,
  • Ringi i Amu: standardowo Jedność Żywiołów i Secik Ringa z Amuletem
    Kostka: Cześć Bastionu, Głębinowce, Obrączka Potęgi
    Gemy: Siła Prostoty, Zmora Uwięzionych i Zmora Znękanych lub Gogok (tutaj zależy już od gry, ale raczej Gogok musi być)

Skille: Amok, 3 okrzyki, Berserk i Tąpnięcie lub Dzika Szarża

Takie coś wydaje się najbardziej standardowe na pierwszy rzut oka, ale czy jest to najlepsza opcja?
Największym problemem jest, że Zodiak tu jest bezużyteczny i nie bierzemy go pod uwagę (dawanie tu czegokolwiek za inną umiejętność mija się się raczej z celem - ostatecznie jak już to Bitewny Szał, bo resztę musimy mieć, ale nadal wygląda to słabo i nijako). Dlatego czas odnowienia dla Berserkera, zakładając: pasywkę + powiedzmy te 60% CDR to 36 sek. spoczynku, a skill trwa jedynie 20 sek. Trochę boli nie?

I stąd 2 Opcja
Lekkie zmiany do tego co powyżej: Set Ring + Amu na Obrączkę Potęgi i Smak Czasu, wtedy w Kostce zamiast Obrączki, dajemy Rozpruwacz Messerschmidta i tym sposobem możemy trochę nadgonić ten CDR na Berserkerze. Ale tyczy się to tylko niższych GR’ów, dalej to będzie bezużyteczne. Opcja ta na rekordy odpada.

Ostatnia 3 Opcja
Możemy coś pokombinować z dołożeniem Setu Kapitana na CDR - pasek i buty / spodnie. Tylko wtedy automatycznie musimy mieć Ring Królewskiej Wspaniałości na zgarnięcie 6 części z głównego zestawu i 3 z tego. Oczywiście leci on do Kostki bo ma słabe rolle i się nie nadaje, żeby go założyć. Dodatkowo 1 z tych 3 rzeczy: Głębinowce/ Pasek / Broń na Amok po prostu odpadnie, bo nie mamy już więcej miejsc. Najmniejszą stratą będą Spodnie, a CDR sobie znacznie skrócony. Do tego Gogok na max stackach też sporo da. A może założyć Ring Wspaniałości, a w Kostce Głębinowce się jeszcze zmieszczą i dadzą stały dmg, w porównaniu do Jedności Żywiołów?

Dlatego 3 opcja wydaje się nawet opłacalna - CDR i zawsze zwiększony dmg wpadnie, co powinno zrekompensować brak Głębinowców. Wracając jeszcze do poprzednich opcji:

  • standard opcja nr. 1 i dodatkowe obrażenia z Setu Ringa + Amu, ale w żaden sposób już nie skrócimy Berka,
  • opcja nr. 2, strata tych obrażeń z Setu, ale perm Berek, oczywiście do pewnego momentu, ale dalej nie zabijamy przecież tak szybko.

Więc według mnie opcja nr. 3 jest chyba najlepsza i dążenie do największej ilości CDR’a, co może być dosyć trudne na niektórych rzeczach, aczkolwiek 2 opcja wydaje się ciekawa, ale raczej tylko na speedy i nic poza tym. 1 opcja jet niby standardowa - okej, ale brakuje właśnie w niej tego CDR’a.

Może trzeba wziąć pod uwagę brak perm Berka i granie z tylko go tylko z runą Szaleństwo z dodatkowymi obrażeniami, a Karwasze wymienić na inne? Silnorękie z Tąpnięciem powinny fajnie działać, Łapawice Seszeronu dają też w teorii fajne leczenie. Inne niż te w zasadzie nic nie dają i automatycznie odpadają.

4 opcja jak ktoś pisał, ale czy ktoś próbował z Setem Dziedzictwo Koszmarów? Jednak ja nie widziałem w ogóle takiego zestawienia, więc raczej nie tędy droga.

Przypominam, że to tylko czyste gdybanie, ale szukanie jak najlepszej opcji jest jak najbardziej OK. Największy problem jaki tu widzę, to właśnie ten CDR i Berek. Mogłem gdzieś walnąć błąd i tak jak mówiłem nie grałem tym Buildem osobiście, ale przymierzam się ostro do niego i ciekawią mnie różne opcje. Możliwe, że przetestuje sobie go sobie przed sezonem, ale nie chce mi się latać i specjalnie szukać rzeczy. A więc piszcie swoje przemyślenia, u mnie z pewnością Barb będzie grany w s20 :slight_smile:

P. S. Potestowałem trochę Build i raczej opcja nr. 3 będzie najlepsza do pushowania GR’ów. Tak sobie sprawdziłem jeszcze 1 możliwość:

  • Broń 2H +1 część z Setu IK + pasek IK (nadal mamy 5 części nowego Setu),
  • W Kostce: Cześć Bastionu, Broń 1h pod Amok i Pasek na Amok
  • Dodatkowo np. Bitewny Szał wymienić chociażby na Rozprucie
  • niestety 1 Ring musimy mieć założony Królewskiej Wspaniałości, przez co Jedność Żywiołów lub Secik Ringa z Amu odpada.

Daje nam to 6 części nowego Setu i 4 Setu IK, Berka mamy perm, przez używanie Rozprucia co jakiś czas (3 sek. z 2 Bonusu IK). Niby wszystko fajnie, ale AS leci mocno w dół i 1 Ringa też wyrzucamy, co zmniejsza dmg. Opcja fajna (tak mi jakoś wpadła do głowy), no ale niestety zupełnie niegrywalna. Plus to tylko perm Berek i nic poza tym, więc totalnie odpada.

Jeszcze tak sobie pogdybajmy z liczbami dla CDR’a do Berka (podstawa 90 sek. już po uwzględnieniu pasywki):

  • wszędzie max wartość w eq gdzie się da (bez Gogoka i Kapitana) = około 58%, co daje poniżej 38 sek., zdecydowanie za mało prawda?
  • sytuacja jak powyżej + Kapitan = ponad 66%, co daje nam około 30 sek., już lepiej nie?
  • sytuacja poprzednia + Gogok na max stakach = prawie 71.50%, co daje poniżej 26 sek.
    Jak widać różnica z 38 sek. na 30 sek. jest okazała, z 30 sek. na 26 sek. już tak średnio. Może Gogok wcale nie będzie potrzebny wtedy, ale wbicie max wartości stata gdzie się da w eq może być trudne, więc w takiej sytuacji Gogok może sporo uratować i będzie konieczny.

Boli ten brak Berserkera przez cały czas, ale cóż zrobić? A wy macie jakieś pomysły jak sobie z tym poradzić? Dla mnie na razie opcja z Kapitanem i wymaxowaniem CDR’a jest najrozsądniejsza. Albo po prostu trochę olanie CDR’a i pójście w dps z Opcją nr. 1, a Berek będzie odpalany w ciężkich sytuacjach, Co wy na to?

Opcja 1 czy Opcja 2?

Jaka opcja by nie była, póki nie zwiększa obrażeń zadawanych w tym secie to na razie będzie to tylko ciekawostka, pustkowi detronizuje ten set na każdej płaszczyźnie.

Zmiany z 2.6.8A:

2 części: Zadaje podwójne obrażenia również zamrożonym przeciwnikom
4 części: Redukcja z każdego staka z 5% na 6% = 50% wcześniej, teraz 60% przy 10 stakach. Amok trwa dwa razy dłużej
Reszta bez zmian

No niestety to za mało, wychodzi na to, że przez brak sposobu na perma Berserkera skill ten lepiej wywalić na inny. Przezwyciężenie Bólu wydaje się rozsądne, ale też nie będzie perm bez Dumy Kasjusza. Jest inny sposób: Silnorękie Karwasze z Tąpnięciem + Ryk runą na Przestraszenie daje fajne efekty. Problem dalej jest z efektami kontroli. A więc wciąż czegoś brakuje. Zobaczymy jak się rozwinie sytuacja.

Da sie grać, do 120 nie ma problemu większego. W pary na bosa genialny.