Boty. Blizzard robi coś z tym?

Blizzard odpuścił sobie ściganie bociarzy? Na sezonie na zleceniach jest ich od groma. Co druga gra to widzę delikwenta z paragonem 4000+ lub 5000+ z zablokowanym botem biegającym wkoło różnych elementów mapy. Jak zgłosić takiego oszusta?

ale po co się tym przejmujesz w ogóle ,graj swoje dla funu a ich olej i tyle :slight_smile:

1 polubienie

Boty nie będą przeszkadzać, gdy będziesz się trzymał zasad:

  1. Rozpoczynając nowe zlecenia każdy wchodzi w swój akt. Jeżeli widzisz, że jakiś akt jest wykonywany przez 2 osoby, to zwyczajnie wychodzisz z gry.
    2.Zapamiętujesz lokalizację graczy i jeżeli po pierwszym wykonanym przez ciebie zleceniu okazuje się, że któryś z graczy przeskoczył do innego zlecenia - opuszczasz grę.
  2. Jeżeli po wykonaniu 2 - 3 zleceń któryś z graczy nie wykonał ani jednego zadania, to wchodzisz i go kontrolujesz.

W takim razie jestem bardzo ciekawy jak funkcjonują te wszystkie boty, które pozwalają graczom nabijać wysokie paragony. Grając zlecenia kilka razy trafiłem na boty, ale były one tak prymitywne, że az nie chce mi się wierzyć, żeby one zdobyły chociaż jedną skrzynkę.

Odpowiedziałeś dlaczego Blizz nie potrafi sobie poradzić z botami. Skoro uważasz, że one są tak dobre, że potrafią symulować grę prawdziwego gracza, to niby jak oni mają je wykryć? Chciałbyś, żeby np. wprowadzono wpisywanie tokena przed każdym GRem?

Jeśli ludzie dostawaliby W KRÓTKIM CZASIE PERM BANA za boty to baliby się ich używać. Gdyby baliby się ich używać to nie byłoby popytu na takie programy, jeśli nie byłoby popytu, to nie pojawiłaby się podaż a co za tym idzie nie trzeba by walczyć z firmami oferującymi takie “usługi”. Łatwiej jest co tydzień klepnąć kilka / kilkadziesiąt banów, niż sądzić się z “firmą” która po jej zamknięciu zmieni nazwę i będzie działać dalej tylko pod innym szyldem.

… no ale nie mnie to oceniać … nie mój cyrk, nie moje małpy :stuck_out_tongue_closed_eyes:

masz rację w większości swojego wywodu ale porównywanie w takiej formie do "dauna"to chyba już lekka przesada i ja miałem spory niesmak ,czytając to .Lepiej unikać tego typu porównań ,bo ni jak się do siebie mają :slight_smile: .

Rozumiem, ale cały czas nie wytłumaczyłeś mi co bot może robić, że graczowi daje aż tak wielką przewagę nad graczami, którzy z botów nie korzystają.
Jestem w stanie sobie wyobrazić, że bot potrafi otworzyć “żółtą” strzelinę, przejść ją, pozbierać przedmioty, zabić bosa, teleportować się, zostawić przedmioty w skrzynce, zamknąć strzelinę.
Może także symulować wykonywanie zleceń, a tym samym może podjąć próbę zbierania skrzynek. Wątpię, aby takie działanie miało jakoś szczególny wpływ na grę. Zwłaszcza, że wymaxowany build można zrobić w kilka godzin, gdy gra się w zespole lub kilka dni, gdy gra się samemu.
Gdyby bot potrafił wykonywać zlecenia, przechodzić na różne etapy gry, biegać GRy to wtedy raczej rozmawialibyśmy o sztucznej inteligencji.
Nie wiem, ale wydaje mi się, że ty całkowicie odrzuciłeś argument, że ludzie, którzy są wysoko w TOPce zwyczajnie dużo grają, bo lwia ich część granie traktuje jako prace.

W grze faktycznie cały czas wykonuje się te same czynności, ale przejścia do lokacji są dynamiczne i za każdym razem są w innym miejscu. Podobnie jest z Ushi, która zawsze pojawia się w różnych miejscach, gdzie czasami, aby do niej dotrzeć trzeba wejść lub zejść po schodach - bot tego nie potrafi. Bot może odnaleźć skrzynkę, może podejść do obelisku, bo są to lokacje stałe, ale Ushi nie odnajdzie.

Gracz musi jeść/spać/pracować/uczyć się i wykonywać setkę innych
nieefektywnych działań (

Rozumiem, a gdy ktoś zatrudnia pracowników?

1000 paragonów więcej w sile czy zręczności a 5 tysięcy więcej czy 7K
to sobie policz jak taka postać jest mocniejsza obydwaj gracze

6000 paragonów można nagrać bez żadnego oszukiwania . Przykładowo gość z tego kanału https://www.youtube.com/user/multiplayergamingpl
gra codziennie ( bez weekendów) ok. 2 godziny i w sezonie nabija ok. 2500 paragonów, a gdyby tak grał np. 5 godzin dziennie?
Boty może pomagają niektórym graczom, ale moim zdaniem, nie one decydują o ich wysokiej pozycji w rankingu.

Słaby przykład panie dałeś - multi tłucze w D3 od premiery i wbicie 6k para zajęło mu kilka lat. Na dodatek klepie tylko na SC i w większości przypadków na non-ladderze. Z sezonu pokazuje tylko jak robić poszczególne buildy po aktualizacji mocy legendarnych konkretnych itemów, ewentualnie zmiany setowe lub opis nowych setów.
… a teraz wejdź na sezon i zobacz jakie ludzie mają paragony. 5-6 tysięcy to norma … i zajęło im to aż 3 miesiące
Przykład Jayjay - para 6250 w 3 miesiące czyli więcej niż multi w 6 lat
… a jak się nie mylę doba ma tylko 24 godziny

1 polubienie

Multi na Twitchu gra regularnie cały sezon. Biegaja sobie z kolegami GRy dla przyjemności, gdzie raczej nie chodzi o nabijanie paragonów, tylko o dobrą zabawe. Spotykają się na 2 godziny i grają. Nie przeszkadza to, aby w każdym sezonie nabić min. 2500 paragonów, pokonać drużynowo GR 150. Teraz pytanie, a ile nabiłby paragonów gdyby grał zawodowo np. 5 - 8 godzin dziennie? Pewnie te 5000 paragonów nie byłoby problemem

Gdybyś obejrzał chociaż kilka transmisji robionych przez multi to zrozumiałbyś, że 2500 paragonów, to nie jest żaden wyczyn. On w tym sezonie ma ok. 2200, ale tylko dlatego, bo przez dłuższy czas grał naprzemiennie w D3 i Wolzena, a potem na PST. Chłopaki biegają szybkie 110 - 115 i to jest recepta na wysokie paragony.

Szanowny panie Krzysztofie polecam sprawdzić sobie kalkulator paragonów i zobaczysz ile z tych sezonowych 2.5K paragonów - pierwszych paragonów że tak powiem wejdzie do liczby NS
paragonów.

Przecież ja cały czas piszę o paragonach zdobywanych w sezonie.

mówimy o gościu który ma ich 6K a ile dostanie ten co ma więcej - nie jałowa dyskusja - boty to zło z którym Blizz nie walczy a dlaczego

Zafiksowałeś się na boty i tyle. Znajdź sobie dobry team, biegajcie regularnie klasyczną metę, a zobaczysz jakie będą efekty.

1 polubienie
[quote="krzysztoft-21869, post:21, topic:670"]
Gdybyś obejrzał chociaż kilka transmisji robionych przez multi to zrozumiałbyś, że 2500 paragonów, to nie jest żaden wyczyn. On w tym sezonie ma ok. 2200
[/quote]

Szybka matematyka, której nie oszukasz:
- wchodzisz na .https://www.d3bg.org/paragon-calculator/en.php i wpisujesz te 2200 paragonów - będzie to odpowiednik gry 2h dziennie
- do podstawowych p2200 dopisujesz kolejne 2200 i będzie to odpowiednik gry 4h dziennie - wynik 2793
- skoro 2793 to odpowiednik gry 4h dziennie to znowu pomnóżmy go x2 czyli p2793 + p2973 - wynik 3488 gdyby grał 8h na dobę
- i dalej - p3488 + p3488 = p4343 taki paragon miałby na sezonie gdyby tłukł cały sezon CODZIENNIE 16 GODZIN NA DOBĘ
  • lecimy panie dalej? p4343 + p4343 … gdyby doba miała 32 godziny i nieprzerwanie tłukłby w diablo to dobiłby kozackie 5414.
    … i nadal baaardzo daleko tutaj do 6250
    W swoich obliczeniach paragonów nie bierzesz pod uwagę tego że przyrost cyferki jest wykładniczy, a nie liniowy. To nie działa tak, że jeśli 100 godzin gry da nam 1000 paragonów to 500 godzin da nam 5000 … i dlatego p6250 wydaje Ci się że to w sumie nie tak dużo i realne do wbicia

I tak poza tym, boty teraz są na tyle “inteligentne”, że wiedzą jak i gdzie biegać, Urshi znaleźć to nie problem, a na botach ludzie biegają szybkie 105-110 solo. I tutaj już można sobie nabijać paragony.

… a ja uczciwie “ręcznie” solo +/- 90
I jak tu żyć ?
:sob:

Twoje obliczenia nie mają żadnego sensu, bo nie uwzględniają czynnika rozwoju postaci, który jednocześnie pozwala nabijać paragony w określonym tempie.
Podałem przykład multiego, jako przykład osoby, która gra czysto rozrywkowo i nie ma problemu nabić min. 2500 paragonów.

Tak, obecnie boty potrafią także skoczyć po piwko i jeszcze psa wyprowadzą w tym samym czasie. :slight_smile:
Tak na serio, nie ma technicznych możliwości, aby bot był jednostką inteligentną, a bez dostępu do plików gry bot jedynie może działać intuicyjnie. Wszystkie tego typu posty są wynikiem myślenia: “Ja gram uczciwie i nigdy nie byłem wstanie przebiegnąć nawet 105, a więc inni muszą oszukiwać”.

Jeżeli chcesz chociaż raz przebiegnąć GR 110+ , to musisz się nauczyć grać czyt. poznać sens tej gry.

Ty dalej tak serio? Czytając Twoje wypowiedzi odnoszę wrażenie, że wychodzisz z założenia że wszyscy w topce są uczciwi, tylko 99% jest nieudacznikami … a boty nie istnieją

Zdziwiłbyś się co boty mogą i to w grach stricte MMO gdzie wszystko dzieje się po stronie serwera. Osobiście mam znajomego tworzącego zarówno add-ony jak i boty do gier ze stajni Gejfordża.

Mam w D3 jakieś 6000 godzin z czego ponad 4k w podstawce (w tym przykładowe eventy graczy typu - przejdź diablo na HC tylko w białych przedmiotach) … zapewniam Cię, że będziesz ostatnią osobą która będzie mi ukazywać sens grania w diablo. Nie zapominaj, że nie każdy płynie z głównym nurtem ścieku i uważa wartości OGÓŁU za najważniejszy wyznacznik własnego życia. Jak dla mnie wszyscy mogą mieć 300.000 paragonów, na zdrowie - skoro “Was” to jara
:slight_smile:

Taka edytka.
Na p2200 potrzeba dokładnie 155,815,551,480,000 xp
Na p6250 - 3,893,987,643,480,000 xp

EDIT II:
Gracze WoWa w końcu się doczekali, trzeba było MASOWO narzekać:
GIANT Banhammer: Blizzard Nukes WoW Classic Botters; Diablo Season 21 details next week; & more…
.https://www.youtube.com/watch?v=S36D54ZUlUw
74,000 kont wyrwało bana !!! Ciekawe kiedy banhammer dotrze do D3 :hammer:

… niektórym → 74.000 :rofl: … ale łyżka nie istnieje

Do Diablo 3 też dotarł :wink:

blizzplanet.pl/diablo/banhammer-w-diablo-3-za-cheaty/

Nigdy nikogo nie oskarżam, gdy nie mam na to dowodów. Zwłaszcza, gdy w danej dziedzinie nie mam konkretnej wiedzy. Natomiast wszystkie twoje wypowiedzi bazują na zasadzie: “Nic nie wiem, ale się wypowiem”

Mam w D3 jakieś 6000 godzin z czego ponad 4k w podstawce (w tym przykładowe eventy graczy typu - przejdź diablo na HC tylko w białych przedmiotach) …

W takim razie w czym przeszkadzają tobie boty?

Na p2200 potrzeba dokładnie 155,815,551,480,000 xp
Na p6250 - 3,893,987,643,480,000 xp

No i?

… niektórym → 74.000 :rofl: … ale łyżka nie istnieje
Co to ma wspólnego z D3?

No i co w związku z tym? grasz mnichem? Żeby zaistnieć w rankingu TOP20 musisz mieć paragon w granicach 4500 - 6000

1 polubienie

Właśnie przypomniałeś mi dlaczego gram solo z dala od ludzi nieumiejących czytać i ubranych w zbyt ciasne czapki.

1 polubienie