Crus build w 2019

Hej,
Chcialem sie dowiedziec czy jeszcze ktos gra w D3, w szczegolnosci Crusem.
Wracam po ponad 2-letniej przerwie, wczesniej mialem calkiem dobry gear z tego co pamietam. Poprosze o jakies podpowiedzi co robic bo z tego co widze to forum jest martwe.
Pozdro

Witaj,

Przez dwa lata zmieniło się bardzo dużo począwszy od sprzętu a skończywszy na top buildach, zatem kwestia pomocy może okazać się tematem rzeką… :slight_smile: Myślę, że gra jeszcze parę osób (niżej piszący ma roczna przerwę - fala odeszła) i znajdzie się jeszcze parę bratnich dusz, które ewentualnie Ci pomogą.
Nie wiem jaki styl grania preferowałeś łupiąc Crusem, ale sądzę, że na topie ciągle mamy dwa buildy oparte o zestawy dedykowane dla Crusa:

  1. Akkhan na Skazaniu i jeśli “na powrocie” preferujesz coś samojebnego (build stworzony pod NumLocka) to ony na Mocy Świętej sprawdzi Ci się doskonale, zwlaszcza jeśli preferujesz półdystans;
  2. Zaklinacz na Cierniach; tutaj trzeba trochę mocniej popracować paluszkami i walisz w ciągłym zwarciu;
    Ważna uwaga: piszę o nonsezon, dlatego, że od paru sezonów mamy tzw.: sezony tematyczne i tutaj buildy powstają ad hoc - pod konkretny sezon.

Jakkolwiek każdy z buildów Crusa daje sporo frajdy i po ostatnich boostach zaprawdę każdym (Rolandem, Szukającą, Skazanym, Cierniowym) możesz pykać 100 i wyższe GR - przy odpowiednim sprzęcie i paragonach oczywiście. :slight_smile:
Bardzo ogólnie, ale powtórzę: ponieważ nie wiem jak grałeś, w co grałeś to trudno odpowiedzieć bardziej szczegółowo. :wink:
Zawsze możesz spojrzec w stare forum - zarchiwizowane wątki i doczytać co tam potrzeba i jeszcze więcej hahaha :smiley:

Pozdrawiam,

Dobry wieczór,
obecnie żaden set (może poza Cierniakiem), nie daje mety. Sety pod tzw. fun są wszystkie w porządku, i tak jak pisał GatitoB każdym te GR120 można osiągnąć. Gra jednak poszła mocno do przodu, obecne GR100 to dawny poziom GR70 (Blizz po prostu ułatwił zabawę).

Aktualnie najmocniejsze buildy Krzyżowca powstają w oparciu o tzw. LoN (czyli na bazie dwóch pierścieni Litanii Niepokonanych i Jęczącego Żywiciela, czyli setu Dziedzictwo Koszmarów, oraz przedmiotów legendarnych starożytnych). Oczywiście, takie buildu powstają dla głównych skilli ofensywnych, dla których nie ma dedykowanego setu, a więc dla Skazania, Błogosławionej Tarczy czy Furii Niebios.

Dodatkowo, od 23.08.2019 będziemy posiadać nowy klejnot legendarny Dziedzictwo Snów, który, w wielkim skrócie, będzie oferował tak sam bonus jak Dziedzictwo Koszmarów. Daje to oczywiście fantastyczną możliwość posiadania dwóch dowolnych pierścieni ale…zmusza do rezygnacji z jednego, dotychczas w danym buildzie wykorzystywanego klejnotu legendarnego. Wbrew pozorom dylemat może być duży :wink:

Pozdrawiam
Grzegorz

Witaj Gwido!

Jak się w grze nie siedzi, to dowiaduje się od zacnego kolegi. :slight_smile:
W skrócie:Jeżeli owe Dziedzictwo Snów posiada zbliżony bonus do LoN, to dobrze zakładam, iż grasz z owym kamyczkiem bez setu?
Pozdrawiam,

PS. Chyba sobie spróbuję powrócić na niesezonie…
A nuż fala powróci?!? :smile:

Dziedzictwo Snów (LoD) dopiero wejdzie wraz patch 2.6.6 bodajże od piątku.
Zrobiłem LoN pod Blessed Shield GR124 bez żadnego specjalnego męczenia, pierwsze wejście, koszmarne lokacje, niech dowodem będzie fakt, że dopiero na lokacji nr 5 ubiłem RG. Potencjał buildu LoNowego pod tarczę jest moim zdaniem ogromnym, dużo większy od LoN Skazanie. Grałem trochę w teamich i ludzie mówili, że pierwszy raz widzą Krzyżaka…bazookę (gdybyś GatitoB nie wiedział, to Wizz Bazooka jest obecnie najbardziej “morderczym” konfigiem w D3). W teamie, grając mnichem supportem udało się zrobić GR135 :wink:

Ale…od kiedy S17 się skończyło i mój Wizz pod Vyra z Chantodo wszedł do gry (z para 5222) to gram tylko tym. GR125 usiadło tak po prostu od pierwszego i jedynego na razie pushowego wejście w 12 minut. To pod solo push set nr 1 ever !

A wrócić warto, zdecydowanie. Ten kamyczek (LoD) daje już buff (fakt, że połowę w porównaniu do starożytnych) z na zwykłych legendach a więc jest przefajny przynajmniej na początek.

Pozdrawiam
Grzegorz

Co powiecie o “powiększonych młotach”? Co tak naprawdę dają powiększone młoty?

Witaj!

Zapewne chodzi Ci o Młot Czujności Jace?

Owa legendarna buława:

  1. Zwiększa wielkość Twoich młotków - efekt tylko wizualny
  2. Zwiększa procent obrażeń od umiejętności o 15-20
    Zatem
    Jeśli grasz na młotki i masz do wyboru ów Młot. Gardę Johanny (wzrost obrażeń o 100) wybór jest prosty
    Pozdrawiam,