D3 nie odpala na RoS

w chwili odpalania RoS, pojawia się szara plansz na przemian z czarną. Czasami jest widoczny kursor, słuchać dźwięki startu gry i na tym jest koniec. Odinstalowałem i ponownie zainstalowałem, to samo. Zaktualizowane sterowniki i nadal nic. Czasami pojawia się komunikat > błąd D3D spróbuj ponownie <. Wyjście z szaro czarnego ekranu jest prawie nie możliwe. Często muszę ponownie uruchomić komputer. Ta sytuacja trwa już wiele miesięcy i wydarzyła się podczas rozgrywki. Zwracałem się już do moderatora o pomoc ale wszelkie porady zawiodły. Posiadam grę na płycie ale to chyba nie ma znaczenia. Jest sposób by grę uruchomić? Zaznaczam, że mam blade pojęcie o działaniu komputera. Dodam, że zmieniałem ustawienia na 32 bit i wtedy widać było częściową planszę z gry.

Wygląda to na problem z kartą graficzną lub/i gniazdem HDMI.
Czy takie atrakcje pojawiają się też, kiedy grasz w inne gry?

Karta jes OK, sterowniki zawsze aktualne. Brak porównania z inną grą. Nie mam nic innego. Z Diablo jestem związany od początku, na D3 gram praktycznie od premiery. Śmigał mi na stary komputerze, takim powolniaku, gdzie nawet pamięci byłu na skraju minimum, a tu po ostatniej aktualizacji podczas rozgrywki takie jaja. Kompa oddawałem dwa razy do serwisu i uzyskałem odpowiedź, że jest wszystko OK. Więc stawianie na RADEONA, że może to jego wina coś mi nie pasuje.

a podziel się jak rozwiązałeś problem?Gniazdo czy sterowniki jednak?Mam cos podobnego,nagle biała plansza i koniec zabawy a w komputry za mocny nie jestem

Oczywiście to może być wina samej karty. Może być i tak, że najnowszy sterownik wcale nie jest najlepszy.

Konsultowałem sprawę z serwisantem. Upierał się, że takie problemy to prawie zawsze (mówił o 90%) wina zasilacza - albo za słaby, albo niestabilny. To też możliwe. Podobnie jak wentylator - za wolno chodzi, może brudny, więc temperatura wzrasta i… Mój zasilacz ma 700W, ma ok. rok, i jakoś nie chciało mi się wierzyć, że to on.

Ja zaryzykowałem wymianę kabla (dwa nowe!!!) i problem przestał istnieć. Jednak nadal uważam, że to nie sam kabel, ale gniazdo. Gdyby to nie pomogło, to miałem w planie zmianę HDMI na Display Port.