Diablo 3 Classic, Classic Diablo 3

Niedawno dowiedziałem się, że istnieje serwer vanilla, gdzie można zagrać w klasyczne Diablo 3. Byłem tak ucieszony, że pierwszej nocy nie mogłem spać przygotowałem się do gry. Odczuwałem taką nostalgię, że chciałem jak najszybciej zagrać. Niestety dokładnie analizując materiały z Diablo 3 Reflection zauważyłem, że w 2020 roku projekt został całkowicie zniszczony. Dotyczyło to zepsucia istoty Diablo 3 – kampanii wzorowanej na Diablo 2, obejmującej aż 4 poziomy trudności. Byłem tak wściekły, że nie mogłem wybaczyć sobie, że nie zobaczyłem tego wcześniej. Niestety wpisywałem frazę „Classic Diablo 3”, co nie mogło się bezpośrednio równać Diablo 3 Reflection. Niedawno to znalazłem ,ale było za późno, ponieważ zostały wprowadzone te same trudności, które zepsuły kampanię w pierwotnym Diablo 3.

Najbardziej w klasycznym Diablo 3 podobało mi się zaimplementowanie systemów trudności z Diablo 2, ale z racji, że to 3 było ich 4 (normalny, trudny, piekielny i infernalny). Było to tak super rozwiązane, że cieszyłem się cały czas. Podstawowi przeciwnicy byli bardzo słabi (,ale nie za słabi), natomiast bossy miały prawdziwą siłę, co bardzo mi się podobało. Nie można było ich łatwo pokonać, przez co walka była niezwykle zajmująca. Bardzo bym chciał zobaczył permanentny tryb lub serwer Diablo 3 Classic, gdzie byłaby zamrożona pierwotna wersja gry, z 4 pierwotnymi poziomami trudności, 5 postaciami oraz domem aukcyjnym (gdzie jedyną walutą byłyby przedmioty oraz złoto bezpośredni zdobyte w grze). Niestety Diablo 3 Reflection wprowadzała aktualizacje, które nie mają sensu przy klasycznej grze, gdzie zależy nam nam na zamrożonej aktualizacji. To było powodem, dla którego projekt Diablo 3 Reflection okazał się prawdziwą klapą i zniszczył idealną kampanię, którą z trudem odtworzył. Widać masochizm staje się powszechny na całym świecie.

Jeżeli mielibyście wiadomości o możliwości grania w klasyczne Diablo 3 na obejmujące 4 pierwotne poziomy trudności, 5 postaci (oraz może i dom akcyjny) bardzo proszę o informację. Jeżeli okaże się to prawdą od początku do końca, macie zagwarantowane, że zostanie rozesłana informacja o klasycznym Diablo 3 do wszystkich internautów wiernych piękna kampanii oraz premiery gry, głodnych zasmakowania złotych czasów Diablo 3.

PS: Jeżeli Blizzard pomyślałby na porę i nowe poziomy trudności zostałyby dodane w Reaper of Souls, nie byłaby żadnego problemu. Gracze byliby bardzo wdzięczni i uradowani, co pokazaliby dużą ilością graczy na serwerze i ten post byłby bezsensowny, ale niestety tak nie jest :frowning:

Jeżeli ktokolwiek miałby jakiekolwiek, nawet peryferyjne, na pozór nieistotne informacje na ten temat, proszę o kontakt na moim kanale na Youtube:

https://www.youtube.com/channel/UClu_9SHEebJfYWi5ZieZLDw

lub grupie na Facebooku:

Wiesz co… O ile o gustach się nie dyskutuje i w sumie cieszy mnie to, że się cieszysz, to niestety ale nie zgadzam się:

  1. “(…) wszystkich internautów wiernych piękna kampanii oraz premiery gry, głodnych zasmakowania złotych czasów Diablo 3.”

Jestem wiernym fanem Diablo, i zupełnie nie zgodzę się co do jakichś “złotych” czasów - czyli już nie “wszyscy” a co najwyżej niektórzy. Gram od zamkniętej alfy, gra od tego momentu do praktycznie ROS’a to była katorga. Jeśli jakieś złote czasy nastały, to właśnie teraz.

  1. “Gracze byliby bardzo wdzięczni i uradowani, co pokazaliby dużą ilością graczy na serwerze i ten post byłby bezsensowny, ale niestety tak nie jest :frowning:

Może jakiś promil graczy by się zjawił. Problem w braku graczy jest to, że poza dniem premiery gra nie oferuje za wiele do roboty. A ty chcesz jeszcze dowalić rzeczy w stylu zbieranie kartek dla kowala w celu awansu, zmianę spelli jedynie przy obelisku i nic ponad 60lvl:) (brak paragonów)
Pomijając powyższe, Blizzard tego nie zrobi z kilku przyczyn posiadających wspólny mianownik :

  • wymagało by to obsługi (koszty),
  • sprzętu/serwera (koszty)
  • przygotowania (koszty)

I pewnie jeszcze jakichś innych kosztów których tu nie wymieniłem. A blizzard nie wiem czy zauważyłeś jest na etapie cięć i oszczędzania :slight_smile: Także polecam rozejrzeć się za jakimś privem.

1 polubienie

To właśnie teraz jest katorga. Nie wiem kim jesteś, że masz zdanie antytetyczne do rzeczywistości, ale nie ma to żadnego sensu, a jeżeli jest, w co wątpię, to napisz mi proszę jaki. W D3 nic już się nie dzieje. Limit griftów do 150 odstraszył wszystkich graczy, którzy skupili się na maksowaniu postaci, czyli większość, a nawet prawie wszystkich. Ponadto monstrualne lagi, wynikające z limitu mocy obliczeniowej komputera i to nawet na najlepszych jednostkach. Co prawda wychodzą sezony, ale ciągle jest to samo, a jak się zmienia to jeden lub kilka nieistotnych aspektów. Jedyne co można robić to wbijać paragony, jednak tylko w celu wizualnym, bo rekordów i tak się nie ustanowi, nawet na czas. Jedynie to nowi gracze mogą mieć coś do roboty, bo przechodzić kampanię, nawet tak beznadziejną jak teraz.

Też kiedy myślałem jak ty, ale tylko w jednym aspekcie, że na stały serwer Diablo 3 Classic byłoby za mało graczy. Jednak przeglądając polskie i obcojęzyczne fora zauważyłem, że jest to potężna społeczność, która wynosi przynajmniej kilka, kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt razy więcej graczy niż jest teraz na serwerze. Tak więc nie można ich nazwać promilem. Nie wiem co zrozumiałeś, ale nie chodziło mi o brak paragonów, ale ich limit jak kiedyś do 100. Co prawda mogłoby być bez limitu, bo i tak mi oraz większości graczy by to nie przeszkadzało.

Może i wymagałoby to obsługi, ale i tak nie większej niż teraz, sprzętu i serwera gry – wielokrotnie mniejszego niż teraz, przygotowania żadnego, bo już kiedyś to było i super funkcjonowało, więc tylko uruchomienie i utrzymanie, ale zdecydowanie by się to opłacało dla rzeszy graczy wielokrotnie większej niż teraz. Jednak mogłoby to mieć miejsce na oficjalnym serwerze i myślę, że to najlepsze rozwiązanie, ponieważ te wszystkie koszty, o których piszesz nie miałyby miejsca i polityka oszczędzania przez Blizzarda byłaby niczym niezmącona. Wystarczyłoby podzielić grę na klasyczną (tylko kampania) oraz rozszerzenie (kampania + endgame), w ten sposób, że przy tworzeniu postaci można by kliknąć jej profil (klasyczny lub rozszerzony). Potem można by go zmienić (o ile wybrało się profil klasyczny) tylko raz bezpowrotnie konwertując postać na profil rozszerzony bez możliwości powrotu. To jest według mnie najlepsze rozwiązanie z zachowaniem aktualnej polityki Blizzarda odnoście cięć w budżecie.

Najważniejszą zaletą D2 odnośnie rozgrywki był idealny balans, który także funkcjonował w latach 2012/2013 do aktualizacji 1.0.8a. Prze te 2 lata ogrywałem się tytułem o wiele więcej niż w sumie od 2014 do 2020, z racji ,że całkowicie zniszczyli sens kampanii. Gdyby stare D3 wróciło, wróciłbym z nim i ja oraz rzesza fanów jego klasyki zdecydowanie przewyższająca aktualne niedobitki.

Pisząc o „priv” chodzi ci o program do konwersacji czy prywatny serwer gry??? Jeżeli to drugie, co jakiś czas przeszukuję Internet w poszukiwaniu takowych, ale nic takiego nie ma. Jeżeli znalazłeś prywatny serwer Diablo 3 Classic czy coś takiego to proszę o informacje lub link.

1 polubienie

Ja również poproszę o taki link … bo z przyjemnością wrócę do D3 Classic, do czasów gdzie legenda była legendarna i ważniejszy był ten fantastyczny dźwięk jej dropnięcia raz na tydzień niż sam item, do czasów gdzie bossy były bossami a nie popierdółkami na kilka/kilkanaście hitów (nawet z dobrym gearem robienie beliala czy ghoma na inferno HC było wyczynem), do czasów gdy gra była trudna jeśli chodzi o mechanikę a nie o z pupy wyciągnięte cyferki, do czasów gdzie obrażenia to było kilka-kilkanaście tysięcy a nie 724,258,347,149,365 wyświetlane co 0,2 sekundy, do czasów w których dawało się normalnie pograć w party z każdą klasą (nie to co teraz - WD na pety ma zakaz wstępu bo laguje) … i co najważniejsze do czasów, w których FUN > GRIND

Nawet mogę po raz kolejny wydać te 200 zeta jak 15 maja 2012 (najlepiej zainwestowane pieniążki w moim życiu :stuck_out_tongue_closed_eyes:)

1 polubienie

Widać mamy takie same preferencje i doświadczenia z D3. Co do ceny, jeżeli Diablo Vanilla Classic by było to max 10 EURO, czyli 40 - 45 zł, ale wątpię, ze będą w ogolę jakieś opłaty. Co prawda przekonałyby danego twórce lub samego Blizzarda do przywrócenia Złotych Czasów Diablo 3 i właśnie to może być klucz do sukcesu.

Stare dobre czasy na początku gry, ile to było zbierania żeby uzyskać takie efekt:

1 polubienie

Super sobie poradziłeś na MP 10. Aż szkoda, że nie pokazałeś EQ… Jednak za to dałem ci suba i like’a. Super wspomnienia. Ja też mam chyba parę screenów, ale nie wiem gdzie się zapodziały, a chętnie bym zapodał.

Jak wyżej - Diablo 3 przed wydaniem RoS to była totalna lipa. Z D2 czerpało jedynie najgorsze pomysły, np to że przechodzi się fabułę X razy i nic poza tym. Jedyne w czym było lepsze od D2 to sama walka i brak mobów niewrażliwych na dany żywioł.
Nie zrozum mnie źle - nawet wtedy nie była to zła gra, ale po prostu za nic nie wróciłbym do tego. Jedyne co chciałbym z tamtych czasów przywrócić to mniejsza liczba poziomów trudności i mniejszy power creep.
Mam jedynie na konsoli wersję bez dodatku w razie gdybym zechciał sobie przypomnieć jak to było drzewiej :slight_smile:

1 polubienie

Całkowicie się z tobą zgadam, że Diablo 3 przed wydaniem RoS było totalną lipą , ale po 2014 roku, ponieważ wcześniej ta gra była niemal idealna. 3, a potem 4 główne poziomy trudności oraz przechodzenie fabuły wiele razy to był najlepszy aspekt Diablo 2, który zaimplementowano do 3. Bez niego nie osiągnęłoby ono takiego sukcesu, a także byłoby bardziej zapomniane niż teraz. Ja poświęciłbym wszystko tak jak i ogromna rzesza prawdziwych fanów gry, ażeby móc zagrać w stare dobre oraz idealne Diablo 3 z aktualizacji 1.0.8a w okresie jego Złotych Czasów. Wciąż poszukuję takowych serwerów gdzie byłoby to możliwe, ale niestety ich znalezienie jest nad wyraz trudne. Ile bym dał, ażeby móc grać w klasyczną wersję gry z lat 2012/2013… Ogromnie ci zazdroszczę, że możesz tego dokonać w każdej chwili, mając tylko podstawkę. Jednak tak to jest, że docenia się coś, jak się to traci. Z tobą będzie podobnie, ponieważ jest to nieubłagana kolej rzeczy. Nie wiem jaki interes miał Blizzard, ażeby zepsuć idealny system trudności. W przypadku gdy inferno MP 10 na endgamie byłoby zbyt łatwe, wystarczyłoby zastosować skalowanie np. do 0 do100 i gotowe. Jeżeli na PC bez RoS cały czas można by to zrobić, nie byłoby jakiegokolwiek problemu, ale niestety tak nie jest :frowning: