Diablo 4 - sezony

Stworzyłem na szybko ankietę dotyczącą sezonów w Diablo 4.
https:// www .survio .com /survey/d/O4O6F5P7P3E6E5Y2I

Jestem ciekaw Waszych wyborów :slight_smile:

Ankietę zrobiłeś słabą. Jednak co do tematu, to uważam, sam zamysł sezonów nie jest zły, bo nadają one grze pewną świeżość. Sezony istniały również w Diablo 2 i działały podobnie. Problemem jest forma tego jak wyglądają sezony w Diablo 3 a mianowicie modyfikowanie istniejących setów nadawając im zupełnie nowe możliwości, przez co stare postacie są nagle bezużyteczne. Blizzard powinien dodawać nowe sety, ale nie kosztem starych setów a co gorsza jednych z bardziej grywalnych. To samo się tyczy pewnych premii jakie są nadawane pasywnie w trakcie sezonu a nie działają po sezonie, co powoduje, że również buildy jakim poświęciliśmy kilkadziesiąt godzin nagle są do śmieci. Więc obecnej formie sezonów w D3 mówię w pewnym sensie “NIE”, bo tak jak sam reset i odświeżenie gry jest dobre, tak to odświeżenie powinno ciągnąć za sobą nowy content uzupełniający stary a nie go modyfikującym, czyli dodawanie nowych przedmiotów, setów, bossów, eventów jakie nie wpływają na to, że po zakończeniu sezonu to co zbudowaliśmy się nadaje do kasacji, bo już tym nie zagramy.

Przyznam szczerze, że ta obecna forma sezonów w D3 mnie zniechęciła do grania w tą grę. Nigdy się nie zdarzyło tak, że nie grałem jakiegoś sezonu od momentu jak się pojawiły a gram od premiery. Jednak przykładowo w ostatnich dwóch sezonach grałem tyle co nic… Po prostu świadomość, że to co ugram będzie do niczego po zakończeniu sezonu powoduje, że nie mam motywacji by w ogóle zaczynać.

Jeśli Blizzard miałby w tej formie przenieść sezony z D3 do D4 - to będzie zwyczajnie tragedia. Nie chcę tego i proszę by owszem wprowadzili sezony, ale aby zadbali o to by było rozszerzany content w każdym sezonie a nie modyfikowany czy były nadawane z powietrza premie na start - to jest głupie.

2 polubienia

Sezony w diablo 4 ???
Już wolę dodatkową mapę, albo akt sezonowy,
Polegający na przejściu i zabiciu bossa , to by mi pasowało , niż zaczynanie gry zawsze na nowo, i ciągle to samo.
Może być ciekawie , i interesująco.

2 polubienia

Dziękuję za konstruktywny komentarz i myślę, że masz dużo racji. Ankietę oczywiście mogę rozbudować o nowe opcje jak na razie tylko 5 osób wzięło w niej udział więc nie ma sensu publikować wyników.

w końcu weszłem na ankietę , 3 pytanie dla mnie bez sensu,
oby w diablo 4 nie było płatnego miesiąca i kolejnego

co do “abonamentu” to uważam,że to przekroczyłoby w pewnym momencie wszelkie pojęcie - dajmy na to gra normalna zawsze kosztuje no,powiedzmy 250 zł a gdyby było 20 zł/m-c to po pewnym czasie będzie cena wyższa za samo kupno…oby w takim razie zrobili super content i endgame