Egida - wrażenia

Witam Pany,

Czy ktoś mógłby podzielić się wrażeniami z gry nowym - pono op single - setem?
Mechanika, dodatkowe itemy, podobieństwa do innych setów, aktywya, pasywni, itd. …, itp. …
Na pierwszy rzut oka z dodatkowych to
Mroczna Poświata, Tarcza Furii, Uszy lub Godzina, Karwasze Furii ale… czy na pewno.
Zagram bom ciekawy ale, że ostatnimi czasy właściwie nie gram hahaha, a jeśli już to single non sezon zatem z dropem może nie być za różowo, to podzielę się wrażeniami za czas jakiś.
Czekam na Wasze wrażenia - zwłaszcza do Ciebie Gwido przepijam :wink:
Chwała Akkhanowi! :wink:
Pozdrawiam,

Hejka GatitoB.

Na szybko, ponieważ set jest bardzo świeży i zaledwie coś-tam-coś-tam uzbierałem i kilka runów poszedłem. GR130 padła bez żadnego problemu, z GR136 nie uradziłem ale sądzę, że bez nerfa, potencjał spokojnie jest.

Nic nie wymyślałem specjalnego, to samo w czym lata topka, czyli kombo Egidy (5 elementów) z dwoma elementami karmazynowego kapitana (pas i spodnie, czy spodnie czy buty to obojętne ale pas musisz mieć, bo inaczej się w 5 elementach Egidy nie wyrobisz). PKW w kostce, CoE, Zodiak i Smak. Wszystko z CDR, ponieważ CDR daje perm Akkarata, buff do obrażeń i buff do redukcji obrażeń. Tarcza Furii plus Świniobij (tak, tak, ten sam co Cierniaku). Set oparty na CDR i AS. Dążymy do maksów. Oczywiście wszelkie kryty i elementale również mile widziane. Karwasze Furii oczywiście.
Pięść Niebios (runa Szczelina) ma jedynie funkcje pomocnicze ale ważne :

  • redukuje obrażenia,
  • daje buff do obrażeń Furii Niebios,
  • regeneruje gniew.

Główny skill ofensywny - Furia Niebios (runa Ognie Niebios).
Skille - Żelazna Skóra (Błysk), Kanon Odwagi (Niepowstrzymana Siła), Wybraniec Akarata (Prorok) i czwarty skill alternatywnie (a to Blask Tarczy z Boskim Werdyktem) a to Wyrok z Osłabieniem). Blask Tarczy lub Wyrok są konieczne do odpalenia buffa z Karwaszy. Runki zaś odpowiednio albo większy dps albo większa defensywa.
Pasywki : Splendor, Święta sprawa, Ferwor, Długi ramie.
Legendarne klejnoty : Gogok, Stymulator bólu, Zmora Uwięzionych. Można latać również z Pomstą Zeja. Stricken niepotrzebny, bo staki z tarczy są dużo mocniejsze.

Mechanika jest prosta, trzeba incjalnie lać Pięścią aby napompować stacki defensywne i buff (maks 3x100%) dla Furii a następnie lać Furią i od czasu do czasu pyknąć znów Pięść aby utrzymać stacki i odzysk gniewu. Oczywiście im gęściej tym lepiej (tym większy odzysk gniewu z Pięści).
W kostce Kamienne Ręce (mega buff defensywny) i oczywiście Los Upadłych.

Tyle. Set bardzo wytrzymały, ogromnie mocny bijący, nie dziwi więc, że tylu zawodników solo zaliczyło już sufit, czyli GR150. Set BĘDZIE na 100% znerfiony. Jak mocno, zobaczymy.

Pozdrawiam
Grzegorz

PS. Z tym, jak dla mnie ogromnym potencjałem defensywnym, set jest wręcz wymarzony pod HC. Piszę o tym, ponieważ wiem, że to akurat dla Ciebie ma znaczenie.

Gwido,

Bardzo dziękuję. Idę szukać :stuck_out_tongue:
Zobaczymy co z tego wyjdzie :wink:
Pozdrawiam,

cala dyskusja NIE MA ZNACZENIA
juz oficjalnie Crus dostaje NERFA. pacz we wtorek (tarcza moze teraz zebrac tylko 20 stackow) pozostaje jako BK na w miare rowni z dh ale nic wiecej. pod mete nadal necro i niestety lowienie tylko1 bosa - zakaziciela bo tego zbija <minuty czyli cap na offhand nie dziala;]

Może ma, może nie ma :wink: Gramy głównie solo i NS, tzw. mety mamy mniej więcej tam, gdzie słońce nigdy nie dochodzi. Pozwól więc że sobie jeszcze trochę pogramy :wink:

Pozdrawiam
Grzegorz

Nawet jeśli nie ma, to ma :wink:

Jak wiesz Gwido gram bardzo, ale to bardzo rzadko i na razie - po dwóch godzinach gry “wyłowiłem” starożytny hełm. I a propos tego co pisałeś…
Siła jest
Vita jest
Zmieniać na resy?
Zmieniac na krytyki?
Zmieniać na LPH?
I tak się zastanawiam nad “drogą”.
Pewnikiem na paragonie plus 5000 Świniobijec ułatwia sprawę, ale czy do tegoż to paragonu - piszę umownie, bo wiesz o co chodzi a chodzi a graniczny próg siły, nie lepiej nadaje się jednak Poświata? Bije wolniej ale wzmacnia Pięść?
Zastanawiam się też jak wygląda sytuacja z progami AS.
Świniobijec da Ci 2,42 na maksie a Poświata 2,18 i czy na paragonach “małych” ma to aż takie znaczenie?
Co z obszarowymi?
Kompletnie odpuszczamy?
Nie klei mi się to z mechaniką furii, ale jak pisałem… dawno nie grałem.
Chyba, że to a`la bombardier: punktowo napierdalasz Pięścią, odwrót, i ogień z Furii jak wchodzi CoE.
Tedy tak AS na Pięść i CDR na Furię oraz Akhhana.
Czy na “po drodze” “Wędrownik” plus CoE nie wystarczy - taki jak na Kaboom?
Na teoretyczny zamach korbaczem - że się tak wyrażę.
Niestety - bo fala wraca :stuck_out_tongue: - zagram za dwa tygodnie (life) i do tego czasu poprosze o podpowiedzi. :wink:
Cierniaka ogarniam ( a nim łowić będę) - jakby co i to wiesz hahahaha :wink:
Pozdrawiam,

Tabele wyników też wyczyszczą ?

W hełmie oczywiście +6 CHC.
W naramach : CDR, Obrażenia od Furii ,
W klacie : Obrażenia od Furii ,
W rękawicach : CHC, CHD, CDR i dalej albo AS albo AD
W tarczy : CHC, CDR, Obrażenia od Furii.
Karwasze : klasyka, czyli element dmg, CHC.

Piszę oczywiście o priorytetach. I tu uwaga, gdyby Ci się w Amu trafiło inicjalnie ładne CHC i CHD, a brak CDR, to nie roluj kolejnego parametru na elemental , tylko właśnie na CDR. Oczywiście Smak Czasu potrafi się trafić i z Elementalem i z CHC i z CHD i z CDR ale to prawie jak Jednorożec :wink:
Tylko Świniobij, zapomnij o tej Pięści ona w porównaniu z Furią w ogóle nie bije. Ma natomiast inne (o których pisałem wyżej) pozytywne cechy.
AD nie odpuszczamy ale…znasz moje zdanie, najpierw trzeba ustać i bić CHC, CHD a potem dopiero zawracać sobie głowę AD.
Jak poprawnie operujesz kombinacją Pięść + Furia (oczywiście inne skille praktycznie perm - Kanon i Wybraniec) to nie masz problemu z zasobem. Lejesz cały czas, nie ma co czekać na element z CoE.
Ludziki biegają z Podróżnikiem, i to z topki również a więc można, jak najbardziej.

Pozdrawiam
Grzegorz

Sorry, że post pod postem, ale w temacie Marioli, jakby innej.

Po testach, po nerfie, nerf jest symboliczny, i tak naprawdę bez znaczenia. Jak AoV bił niemiłosiernie, tak bije. Bardzo fajnie :wink: Warto w set “inwestować” czas i zaangażowanie. Pięknie się tym gra.

Pozdrawiam
Grzegorz

pomoże ktoś nie potrafię za cholerę utrzymać gniewu co jest do poprawy,dodam ze jak gram pod pięść niebios to na tym secie 85 gr stuknę a jak pod furie to już słabo to wygląda? ttps://eu.diablo3.com/pl/profile/Gorhan-2470/hero/127111716

Niski CDR, przez co Wybraniec Akkarata pracuje bardzo krótko (niska regeneracja gniewu).
Kanon odwagi z runą Niepowstrzymana Siła (daje 50% redukcji kosztów gniewu), a nie z runą Przerażenie (nic Ci ona w tym konfigu nie daje).

Rozumiem, że dopiero zaczynasz przygodę z Egidą, na razie nie masz NIC, zbieraj lepsze graty. Drobne uwagi, w tym secie biegamy ze Zmorą Uwięzionych, Gogokiem i Stymulatorem bólu. Przeroluj tę smutną siłę w amulucie na gniazdo i wsadź któryś z klejnotów. Gogok da Ci szybkość, CDR i unik. Jest wręcz stworzony pod ten set. Poczytaj co wyżej napisałem o tym secie i jego mechanice.

Pozdrawiam
Grzegorz

Grzegorz dziękuje za pomoc ale jako nowy gracz jeśli to nie problem mógłbyś mi opisać te wszystkie skróty na język polski?CDR itd

Króciutko, bo już późno :

  • AS - attack speed (szybkość ataku) ,
  • CDR - cooldown reduction (redukcja czasu odnowienia) ,
  • CHC - critical hit chance (szansa na trafienie krytyczne) ,
  • CHD - critical hit damage (obrażenia krytyczne) ,
  • AD - area damage (obrażenia obszarowe) ,
  • elemental dmg - obrażenia żywiołowe (ważne abyś podbijał taki rodzaj żywiołu jaki masz w runce głównego skillu ofensywnego).

I tyle na razie powinno wystarczyć. :wink:

Pozdrawiam
Grzegorz

Cześć

Ostatnio postanowiłem zrezygnować z gry młotkami i spróbować sił z Egidą. Zerknalem na konto kogoś z topu i z tego co miałem poskładałem coś takiego. Poradzicie co zmienić i czego szukać