Freeze gry na kilka sekund co jakichś czas

Witam

Mam problem otóż kupiłem sobie diablo 3 na pc ostatnio, moja specyfikacja

-MSI GAMING Z OC RTX 2060 SUPER 8GB

  • I5 9400f, 2,9 GHz / 4,1 boost
  • MSI B360M GAMING PLUS
  • HyperX Predator, DD4 16GB 3200MHz, CL16
  • PSU SeaSonic Focus Plus Gold 650W
  • 2X SSD Transcend 370s 256gb // SSD CX400 SATA III 2,5″ 1TB

i do rzeczy, gram sobie gram w trybie fabularnym?/kampanii? i nagle obraz się zacina czasami gra sama się minimalizuje i po 3 sekundach jakby doładował się interfejs i gra dalej działa. Dodam że od strony sprzętu i oprogramowania komputera zrobiłem chyba wszystko, sterowniki, wyłączyłem nakładkę razer bo tyle znalazłem nie pomaga zrzucanie opcji grafiki na niskie, maksymalne odblokowywanie klatek gra w oknie na fullscreen nie mam pojęcia o co chodzi ani pomysłów co dalej. Pomocy :stuck_out_tongue:

Z razerem jest tak, że najlepiej go całkiem odinstalować usuwając ewentualne resztki, które po nim zostaną.

Pomocne :sweat_smile:

A tak poważnie poza tym razerem jakichś pomysł, bo z tego co widzę to nikt nie wie o co chodzi

Mam dokładnie to samo , gram sobie Grifty z ekipą 100+ biegnę albo szarżuje i nagle stop 5-10 sec i jestem dead albo prawie dead , a cała ekipa jest hektar dalej , i takie sytuacje zdarzają się bardzo często , czasem co kilkanascie sec , podczas riftu mam takich sytuacji po 5razy czasem więcej nie idzie normalnie grać.
Też właściwie robiłem już wszystko próbowałem odpalać grę w trybie 32bit/ 64 bit , próbowałem w trybie administratora + w trybie 16bitcolors , próbowałem różne ustawienia graficzne na low i za każdym razem jest to samo.

Najlepsze jest to że bardzo wiele osób tak ma , czytałem na Us forum i tam też jest kilka postów na ten temat i ludzie piszą w grze że mają podobnie.

Generalnie nie da się grać normalnie Griftów , a o HC to można zapomnieć

Czu support może coś pomóc o co chodzi ? ?

Ja tylko powiem,że mam podobnie,na szczęście jestem solistą i gram non - HC. Używam szybkiego buildu - DH na Dreadlands(nowy set) i co jakiś,dłuższy lub krótszy, czas, gra głupieje i staje a gdy już jest normalnie to dead albo prawie dead - to frustruje. Myślałem,że to u mnie jest błąd ale skoro tyle osób o tym pisze to jednak nie i proszę,ludzie od supportu, nie zbywajcie nas,że to nasz problem i cześć bo jak ludzie wam zrobią cześć to pójdziecie pod młotek

Problem tego typu może być powodowany przez wiele czynników, takich jak aplikacje w tle, wersja systemu, stan połączenia itd. Aby uzyskać odpowiedź najlepiej odpowiadającą sytuacji po waszej stronie, skontaktujcie się proszę z działem pomocy, przesyłając zestaw plików z info o systemie i test połączenia.

Udało się mi się rozwiązać problem z freezami na kilka sec. , ale nie będzie dzwięku.
Z tego co wyczytałem na US forum problem polega na tym jakimś konflikcie związanym z dźwiękiem Blizzard już na tym pracuje , ale nie wiadomo ile to potrwa może kilka dni może tygodni przewiduję drugą opcję.

Trzeba powyłączać wszelkie wyjścia dźwięku w ustawieniach dzwieku w windows + podmienić sobie plik fmodex64.dll w folderze z grą na ten z linku poniżej , oryginalny plik fmodex64.dll można sobie skopiować na pulpit.

https://drive.google.com/file/d/1MUhzqQIR_YVn7xKQ7WhKj8gTgnc3G-hg/view?usp=sharing

Po tej zmianie wszelkie freezee u mnie ustąpiły , z tym że nie ma dźwięku , coś za coś :slight_smile:

Jakby ktoś chciał poczytać o tym problemie to odsyłam na US forum z tego linka :

NIEBIESCY mzoe wreszcie dowiem sie jak wyeliminowac KRASZE GRY…raz na dzien dwa 90% moich znajomych na HARDCORE ma wwyalke z gry i w tym moemncie zawiesza sie dzwiek i robi TY TY TY TY …postac ginie i coraz mniej nas gra… Dzieje sie to tylko w tym sezonie nie wazne czy z razerem czy nie reinstall windowsa to samo. do tego nie ma znacenia amd nvidia…cos ewidentnie u Was.

| Host - % | Sent | Recv | Best | Avrg | Wrst | Last |

|------------------------------------------------|------|------|------|------|------|------|

| 172.18.130.201 - 4 | 290 | 280 | 0 | 54 | 2575 | 39 |

| 172.18.40.123 - 4 | 290 | 280 | 0 | 57 | 2575 | 39 |

| 172.18.40.98 - 4 | 290 | 280 | 0 | 59 | 2578 | 55 |

| 172.18.40.14 - 56 | 103 | 46 | 0 | 180 | 4350 | 25 |

| 80.50.105.29 - 4 | 290 | 280 | 0 | 58 | 2578 | 43 |

| war-r4.tpnet.pl - 4 | 290 | 280 | 0 | 64 | 2594 | 51 |

| ae105-10.ffttr6.-.opentransit.net - 4 | 286 | 275 | 0 | 87 | 2610 | 76 |

| 137.221.78.79 - 4 | 290 | 280 | 0 | 94 | 2615 | 80 |

| 185.60.112.157 - 4 | 290 | 280 | 0 | 95 | 2618 | 80 |

Do kogo należy bramka 172.18.40.14 gdzie gubią się pakiety danych ? Wie może ktoś co z tym robić ?

Nie jestem znawcą, ale sprawdziłem adres 137.221… i należy on do blizzarda, kolejny 80.50…to orange. Adres 172.18.40.14 to adres prywatny i wygląda, że to twój router.

Czyli że łączę się z pięcioma adresami IP po drodze do swojego routera? :grin:

Na tej stronie możesz sobie sprawdzić do kogo należą poszczególne adresy:
h ttps://ipinfo.io/
Adresy zaczynające się od 172… to adresy prywatne:
h ttps://pl.wikipedia.org/wiki/Adres_prywatny

Łączysz się z repeaterami sygnału w swojej sieci lokalnej zanim docierasz do routera brzegowego. Kompa masz połączonego z siecią poprzez wifi czy skrętkę ethernet prosto do routera?

Komp podpięty kablem z routerem. To jest router Asus z wpiętym modemem E3372 przez USB . Do masztu Orange mam 2,5 km przez las dlatego do modemu mam antenę na dachu. 3 lata działało bardzo dobrze, aż coś się skopało. Wsadziłem testowo sim od TMobile i śmiga jak należy . Tyle, że z Orange wiąże mnie umowa ;(

W takim razie możesz co najwyżej monitować sytuację Orange pod tym linkiem https://downdetector.pl/status/orange/mapa/
Może akurat jesteś w jakiejś gorącej strefie.

Odpowiedź z Orange: kup se pan od nas antenę zewnętrzną :wink:
Złożyłem reklamację. Do dzisiaj mają się ustosunkować i najwyżej wypowię umowę i przejdę do TMobile, bo teraz ciągnę stamtąd i hula/