Głos od polskich graczy - ołtarz w przyszłych sezonach

Hejka z tej strony Kondyss!

Myślę, że warto zrobić wątek i podyskutować na temat dodania Ołtarza Obrzędów do głównej zawartości gry.

Chyba wszystkim spodobał się obecny motyw sezonowy. Dodający tak dużo rzeczy umilających rozgrywkę oraz dający cel na grę. Szkoda byłoby się z nim żegnać. Oczywiście nie wiemy czy Blizzard już tego nie planuje, ale możemy im pokazać dodatkowo nasze opinie.

Oczywiście w obecnej formie ołtarz daje zbyt dużo, więc tutaj właśnie temat dyskusji. Co uważacie, że powinno zostać, a co wyrzucić? Może wystarczyłoby tylko niektóre bonusy zamienić miejscami w drzewku?

Według mnie ołtarz powinien wejść do gry z mniejszą ilością bonusów, rezygnując również z siły niektórych bonusów. Co do samego progresu nie mam zastrzeżeń - farmienie Mroźnicy to tylko kilka godzin :smiley:

Przykładowa zmiana drzewka

  • Czas odliczania serii zabitych oraz premia za nią są podwojone. Czas odliczania serii zabitych jest podwojony.

  • Premia za Studnię Natchnienia utrzymuje się przez cały sezon i nie jest usuwana przez śmierć.

  • Przedmioty nie posiadają wymagań dotyczących poziomu.~ - do usunięcia

  • +200 pkt. obrażeń

  • +10% do redukcji obrażeń od pocisków

  • +25% do szybkości ruchu (bez limitu)

  • Zwiększa obrażenia zadawane przeciwnikom elitarnym o 10%.

  • Podnoszenie kul zdrowia zapewnia osłonę o mocy równej 5% twojego maksymalnego zdrowia na 7 sek. Efekt ten kumuluje się maksymalnie 5 razy.

  • +10% do redukcji obrażeń w walce wręcz.

  • Zwiększa twoją najwyższą premię do obrażeń od żywiołów o 10%.

  • Zwiększa obrażenia zadawane przeciwnikom elitarnym o 10%.

  • +10% do obrażeń

  • Podwaja liczbę upuszczanych przez przeciwników Oddechów Śmierci. Gdy wróg upuszcza przynajmniej 1 Oddech Śmierci, wśród łupów pojawia się 1 więcej.

  • Trafienia krytyczne zapewniają przyrost zasobu. Mana: 15 pkt., nienawiść: 5 pkt., gniew: 5 pkt., moc tajemna: 3 pkt., furia: 3 pkt., siła duchowa: 5 pkt., esencja: 5 pkt. - do usunięcia

  • Podwaja liczbę skarbów za wykonane zlecenia.

  • Kule postępów w Szczelinach Nefalemów i Głębokich Szczelinach są podnoszone automatycznie w promieniu 60 m.

  • Zmniejsza obrażenia otrzymywane od przeciwników elitarnych o 10%.

  • +20% do obrażeń

  • Zyskujesz niewrażliwość na efekty ograniczenia kontroli.

  • Przenikasz przez przeciwników.

  • Zwierzaki podnoszą Oddechy Śmierci.

  • Grupy przeciwników elitarnych upuszczają 1 dodatkową kulę postępów. - do usunięcia

  • Zwiększa obrażenia zadawane bossom o 15%.

  • Zwierzaki podnoszą i odzyskują materiały z przedmiotów zwykłych, magicznych i rzadkich.

  • Zwiększa szansę na unik o 10%.

  • Podwójna szansa na otrzymanie przedmiotu legendarnego od Kadali

  • Mikstura - Gdy wypijasz miksturę leczenia, na ziemi pojawia się jeden z trzech kręgów runicznych zapewniających premię do obrażeń, premię do redukcji czasu odnowienia lub premię do redukcji kosztów zasobu. - do usunięcia

  • Mikstura - Kiedy wypijasz miksturę leczenia, wszyscy przeciwnicy w promieniu 25 m zadają obrażenia zmniejszone o 25%.

  • Mikstura - Kiedy wypijasz miksturę leczenia, zyskujesz losowy efekt kapliczki lub Obelisku Międzywymiarowej Mocy.

  • Kiedy wśród łupów pojawia się pierwotny przedmiot, otrzymujesz również drugi, losowy pierwotny przedmiot. - Wydaję się to jednak dobre zwieńczenie całego ołtarza, więc nie trzeba tego osłabiać

Oczywiście w tym przypadku mocy byłoby mniej i należałoby pozmieniać samą progresję drzewka. Można by w takie miejsca wstawić jakieś nowe moce w stylu:
Przeciwnicy upuszczają dwa razy więcej Cesarskich Klejnotów, bądź
Przekute przedmioty wykonane u Kowala odzyskują zużyte materiały ze zleceń

Takich rozwiązań może być wiele, więc jeśli jakieś macie to też chętnie można o nich podyskutować!
Pomimo tego, że jest to ostatni sezon przed premierą Diablo 4 to szkoda by wrócić do gry za kilka lat i widzieć ją w gorszym stanie niż się ją zapamiętało. Nawet jeśli nie macie nic za dużo od siebie do dodania to po prostu dodajcie komentarz “+1” żeby wątek nabrał zasięgów.
Dbajcie o siebie i dajcie znać co o tym wszystkim myślicie!

Polubienia: 13

[quote=“Kondyss-2942, post:1, topic:1494”]
Trafienia krytyczne zapewniają przyrost zasobu. Mana: 15 pkt., nienawiść: 5 pkt., gniew: 5 pkt., moc tajemna: 3 pkt., furia: 3 pkt., siła duchowa: 5 pkt., esencja: 5 pkt.
[/quote] tu bym się zastanowił nad zmniejszeniem o 50-60 % zamiast likwidacji.Reszta,jak mówi taki pocieszny Mariusz z Białegostoku,się dla mnie podoba.Zezwalam,pchnij temat na samo górę xD

1 polubienie

Ciekawe by było gdyby Ołtarze różniły się w zależności jakimi gramy postaciami. Oczywiście niektóre pieczęcie mogłyby być wspólne dla wszystkich postaci. A z innej beczki pytanie - serwery D3 wytrzymały by gdyby umożliwili zwiększenie liczbowo Drużyny, powiedzmy chociaż do 6-iu osób?

3 polubienia

Też bym chciał, aby ołtarz został na stałe. Nie tylko ze względu na wzmocnienia które bezpośrednio przekładają się na statystyki postaci (zwyczajnym śmiertelnikom łatwiej jest dotrzymać kroku tym z czołówki), ale przede wszystkim nie chciałbym stracić perków, które po prostu uprzyjemniają granie. Czyli podnoszenie dropu, kul, exp, szybkosc ruchu, podwojone bounty, lepszy drop, bonusy z obelisków (zwłaszcza te na redukcje CD, szybkość ruchu).
Jednak nie lekceważyłbym wzmocnień statystyk. Mówiąc inaczej dzięki ołtarzowi jestem w stanie robić speedruny na poziomie 100GR. Jest to ważny - przełomowy - poziom, bo oferuje najlepszy drop. bez ołtarza - będąc niedzielnym graczem - nie dałbym rade osiągnąć tego satysfakcjonującego poziomu. W poprzednich sezonach zawsze czułem niedosyt z tego jak sprawuje się moja postać. Teraz w obecnym sezonie, aż chce się grać i grać.

PS. z początku jak zobaczyłem wymogi do odblokowania perków to zbladłem. Ale po ukończeniu całego drzewka stwierdzam, że nawet była to fajna zabawa. Z WYJĄTKIEM farmienia bełkotliwego klejnotu! 5 godzin frustrującego szukania/grindu to przesada!

1 polubienie

Niedawno tez o tym myślałem. Podejrzewałem nawet, że tak będą wyglądać kolejne sezony. A tu proszę… powtórka z sezonów. Pomysł dodaniem ołtarza w kolejnych sezonach to dobre urozmaicenie gry, tym bardziej że D3 nadal będzie miało swoich fanów.

zacznę od żartu:

  • pieczęć I, J lub K - z bonusem na początek sezonu “redukcja czasu czekania w kolejce na serwer zmniejszona o 50%”

Ode mnie kilka przemyśleń.

  • zwierzaki podnoszą mistyczny pył, zasnute kryształy, uniwersalne części i klejnoty
  • bonus z zestawu Asheary (wszyscy towarzysze w walce, co jakiś czas) … ciekawe jak działa bonus z dodatkowego expa z 3 bohaterów?
  • dodatkowe klucze po zabiciu klucznika (jak w zestawie Caina) - kumuluje się z zestawem
  • Przedmioty nie posiadają wymagań dotyczących poziomu. odblokowując pieczęć otrzymujesz jeden losowy, klasowy przedmiot poz. 70 (z bonusem) bez wymagań poziomu (może także wypaść przedmiot starożytny).
  • po uzyskaniu kolejnego poziomu przez kilkanaście sekund wszystkie zadawane obrażenia są obrażeniami krytycznymi
  • dodatkowy losowy pylon na GR
  • sen oreka daje szansę 25% na primala, pod warunkiem że nie zginiesz
  • Premia za Studnię Natchnienia utrzymuje się przez cały sezon i nie jest usuwana przez śmierć. dopóki nie zginiesz. Szukasz kolejną studnię.
  • jakiś dodatkowy bonus w exp. nagradzający szybkość ukończenia głębokiej szczeliny solo

A do kosztów pieczęci w początkowej fazie gry dałbym po 2 schematy złotnika i kowala.

A na HC… może, że jak zginiesz istnieje 15% szansy że postać odrodzi się w mieście wraz z EQ.

1 polubienie

Od 90 poziomu GR drop się nie zmienia. Rośnie tylko liczba odłamków. Robienie jakiekolwiek wyższego GR nie ma statystycznie sensu, chyba że robimy go nie dłużej niż 2-2,5 minuty.

“+1” powinien zostać może trochę w zmienionej formie

Nie ma opcji żeby ołtarz wszedł na stałe, power creep i tak już jest wystrzelony w kosmos. Jeśli już to będzie się pojawiał wyłącznie w sezonach - jedynie tam ma rację bytu.