Gra się zawiesza (obraz gry

Wygląda na to, że Diablo 3 niestabilnie chodzi na karcie graficznej Redeon. Problem pojawił się w w marcu, kiedy zacząłem grać w Diablo 3. Początkowo gra zawieszała się raz dziennie, a potem już coraz częściej. W końcu nie dało się już grać, bo zawieszała się co 15-20 min. Zawieszanie było dość specyficzne, bo zawieszał się obraz, a wskaźnik myszy pozostawał aktywny. Mogłem też dostać się do paska Windowsa by włączyć menadżer urządzeń i zobaczyć, że Diablo III Retail nie odpowiada. Wtedy można zrobić jedną rzecz: ctrl alt delete i wylogować się i jeszcze raz się zalogować do Windowsa i grać dalej do następnego zawieszenia się gry. Zupełnym przypadkiem odkryłem, że jest to problem karty graficznej. Mam dwie: Intel i Radeon (chyba 570 TM, nie pamiętam). Wystarczyło odinstalować (albo chyba dezaktywować) Radeona i po sprawie. Wcześniej myślałem, że to problem internetu, prac konserwacyjnych, źle pobranej gry. Ale nie, to Radeon. Przez ostatnie cztery miesiące bez Radeona gra spisywała się świetnie. Ale postanowiłem spróbować jeszcze raz. Pozwoliłem Windows Uptade pobrać AMD wraz z innym przy okazji aktualizacjami. No i przez trzy dni było OK, ale potem gra zaczęła się znów zawieszać. Jednego dnia, potem następnego, więc zauważyłem, że to musi być Redeon. Wywaliłem go ponownie, i proszę, gra znów działa normalnie. Tylko tak, niby problem sam rozwiązałem, ale szkoda, bo jak był Radeon, to gra chodziła tak, hmm. No jakoś tak ten obraz był czystszy, ładniej te animacje szły. No ale trudno. Widocznie Radeon to karta do kitu, trzeba się znać na sprzęcie, by wiedzieć co kupuje się i tyle. Komputera zmieniać nie będę, no chyba, że Diablo 4 będzie tego wymagać. Wywaliłem 3800 zł na Dell Inspirion. Niby dobry komputer, 8 Gb Ram, Intel Core i7, to nie byle co. No ale, cóż, zapomnieli widać o karcie. Trzeba było kupić za 4500 zł, ale pomyślę o tym po premierze Diablo 4.

To znaczny, że co, mam zmniejszyć jakość tekstur, klatek na sekundę? Nie, no. Przecież sam laptop jest dobry, 8Gb ram. Mam wszystko na maksa, poza rozdzielczością, i gra chodzi płynnie, z Radeonem i bez.

Chyba będę musiał obyć się bez Radeona

Chciałem przesłać swój problem do Blizzarda, ale ciągle wyskakuje tam błąd wiadomości.

Witam.Ze swojej strony powiem,że mam Radeona(PC) i pojawia się w/w błąd ale w tym sezonie to jest częstsze niż wcześniej.Uważam też,że nawet jeśli to Radeon jest winny to Blizzard powinien nas,graczy,powiadomić o takiej możliwości i próbować temu zaradzić a nie siedzieć cicho a my mamy problemy,o grze na HC można zapomnieć

Ale Diablo 3 to nie nowa gra, ma 8 lat. a ja mam laptopa z 2018 roku. Widoczne musi to być jednak wina samej gry. Bo sama karta stanowiłaby problem. Rozumiem , na Wiedźminie 3 czy innej tego typu grze to tak, Trzeba mieć PC, albo wydać z 6000 zł na laptopa.

A ciekawe, jakbym w menadżerze urządzeń systemu wyłączył Radeona ( jest taka opcja) a potem odpalił grę, po zakończeniu gry z powrotem włączył.? Bo wywalać AMD Display, który mi Win Update chce ściągać, to trochę tak do bani. Mimo iż mogę wyłączyć aktualizacje Windowsa po przez odpalenie planu taryfowego, by mi tego urządzenia nie ściągał ponownie.

Ja nie wiem normalnie, no mieć w miarę dobry laptop i żeby taka gra stwarzała taki problem, W TYCH CZASACH… Faktycznie ten Blizzard musiał coś schrzanić i tak ciężko naprawić im to. Nie zależy im?

Dodając tu fakt, że gra w ogóle NIE ZACINA MI SIĘ. I to jest właśnie wręcz przykre. I jeszcze lepsze jest to, że mam bezprzewodowy internet który pół na pół 3G/4G i nie ma żadnych pingów, czy jak to się tam nazywa.

Da się wyłączyć aktualizacje Windowsa. To proste. Wchodzisz w Ustawienia sieci i Internetu - to w prawym dolnym roku ekranu, w pasku systemowym. Następnie klikasz Wi-Fi lub Ethernet i swój Internet (czyli nazwa urządzenia, które ci go dostarcza). Następnie zaznaczasz suwakiem Włącz plan taryfowy. Potem resetujesz komputer i koniec. Oczywiście Windows co jakiś tam czas zasygnalizuje w powiadomieniu bardzo dyskretnie że jest nieaktualny. Ale co on może. No oczywiście raz na jakiś czas warto pobrać poprawki zabezpieczeń. Ile to tam? 200-400 MB.

Jeśli chodzi o mój problem, to go rozwiązałem sam. Po prostu trzeba wejść do Menadżera urządzeń, kliknąć na daną kartę graficzną i ją wyłączyć. Gra działa normalnie i już się nie zawiesza. Gram Nekromantką i próbuję się na Ud. XII. Łowcy demonów na HC mi jeszcze nie zabili.