Najsłabszy sezon

Ostatni sezon w D3 z “nowym contentem” jest zarazem najsłabszy
ze wszystkich dotychczasowych, bo:

  • ograniczenie limitu wydawanych punktów paragonów do jedynie 800 (one się nabijają ale w sezonie wydać możemy 800) sprawia, że po wbiciu tych 800 para. chęć do gry spada drastycznie a po zrobieniu Strażnika ta chęć spada praktycznie do zera, ja w każdym razie nie będę rozpaczał i wracam do ligi (PoE) a tam drugą postać sobie będę maksował.
  • niestety nie ma też Ołtarza, przed sezonem pojawiały się różne spekulacje, że może wejść na stałe do D3 ale jak na razie nie widzę go ani w sezonie ani w trybie NS, gdyby był Ołtarz w NS, to tam bym sobie pograł w Diabełka i skipował ten cały sezon.
  • Wizje Wrogości są fajne, bo znika problem z matsami i nie trzeba robić bounty i tracić na nie czasu a zwłaszcza w SSF,
  • niski paragon (punkty) przekłada się i na wyniki GR i na palcach jednej ręki można policzyć tych co zrobili 150 we wszystkich trybach (nie posądzam nikogo o wspomaganie się cheatami),
  • fajne jest również to, że można sobie wydać 200 punktów w jednej zakładce i w zależności od potrzeb można wszystko władować w obniżenie kosztu, cc, cd czy redukcję odnowienia albo w obrażenia obszarowe i mieć 200 % z samych paragonów a to jest rzecz nie spotykana, bo zrobić tak wysokie te obszarówki grając normalnie to praktycznie jest to nie do zrobienia - można zrobić ale kosztem defensywy czy/i obrażeń i to się normalnie w ogóle nie kalkuluje a tutaj mamy to bez wysiłku, plus oczywiście to co sobie dodamy w itemach, tak że dps jest tutaj potencjalnie i realnie ogromny do uwolnienia.

Niemniej i tak ten sezon jest bardzo słaby i to widać po ilości graczy na np. czacie ogólnym podczas gry - jak na początek sezonu to mamy niespotykane wcześniej pustki i sporadycznie jest ten czat pełny (w każdym razie w moim przypadku), widać to również i po wynikach GR, np. Necrusem aby wejść do topki w SSF to wystarczy obecnie zrobić jedynie GR coś około 40 :grinning:, trochę to dziwne, bo to najmocniejsza postać obecnie w tym sezonie z buildem czy buildami (dwa) pod skill Nova Śmierci i te dwie czy trzy, jak do tej pory 150 GR są zrobione właśnie tym skillem.

Czyli ogólnie mizeria i nawet nie pogram sobie tych zwyczajowych moich paru tygodni w sezonie, bo tak jak napisałem zrobienie Strażnika i wbicie 800 para to jest max parę dni, trzy, cztery czy pięć - zależy kto jaki ma “przerób”.

pozdro

1 polubienie

Przecież w informacjach o patchu jest wyraźnie napisane, ze Ołtarz będzie stałym elementem gry począwszy od sezonu 30.

Czy wiecie co się dzieje z Grą od dwóch dni gra cały czas jest włączona tak jakby w tle. Nie mogę jej zresetować, próbowałem już odinstalować ale podaje komunikat że do póki gra jest włączona to nie mogę jej odinstalować ( Kod błędu: BLZBNTBTS0000005E)
takie tam błędne koło :slight_smile:

Witam

Czasami tak się dzieje, zapewne to błąd klienta ale wystarczy zamknąć proces czy wszystkie procesy jakie widzisz z ikonką Diablo w Menedżerze Zadań, gdyby to nie pomogło (mi zawsze pomaga) to zamknij kompa czy lapka i uruchom go ponownie i wtedy zresetują ci się wszystkie procesy nawet te zbędne które sobie chodzą w tle jako pozostałość wcześniej odpalonych jakiś softów w tym i procesy Diablo - gry nie odinstalowuj, bo to nic w tym przypadku ci nie da tylko stracisz czas i niepotrzebnie będziesz zassysał GB danych.

pozdro

Wg pana Radka to zapewne twoja wina :slight_smile: w s28 zgłaszałem problem:

Osobiście w tym sezonie nic u mnie się nie dzieje, ale wierzę że nie u wszystkich może być tak kolorowo.

Co do oryginalnego posta:
" * ograniczenie limitu wydawanych punktów paragonów do jedynie 800 (one się nabijają ale w sezonie wydać możemy 800) sprawia, że po wbiciu tych 800 para. chęć do gry spada drastycznie a po zrobieniu Strażnika ta chęć spada praktycznie do zera, ja w każdym razie nie będę rozpaczał i wracam do ligi (PoE) a tam drugą postać sobie będę maksował."

Podejrzewam że ktoś się spodziewał że D4 zdąży zdechnąć, więc by ograniczyć migrację graczy specjalnie wprowadzili ograniczenie w D3 - kończysz grę i wracasz do D4. masz szybko wbić strażnika i nie tracić czasu na staroć… tylko kupić blood passa czy jak to ścierwo się zwie.

Niedoczekanie, jak wspominałem wcześniej, poczekam na przecenę D4 (już był za 249) - 159 myślę że to uczciwa cena i podejrzewam że w niedalej jak rok osiągalna.
A grać mam w co - S29, potem S30, Poe 1 i potem 2… powolutku.

nie jest słabym sezonem a po 2 nie musisz grać jak ci nie pasuje :slight_smile:

Witam

Obecne D4 jest grą bez endgame a skoro tak to jak dla mnie gra nie jest warta więcej jak 50 złotych ale wątpię aby do takiego pułapu cena zeszła, Blizz poniżej pewnego pułapu swoich gier nie schodzi i to nieależnie czy gra się się sprzedaje czy nie.

Jak czekasz na obniżkę do pułapu 150-160 złotych to zapewne się doczekasz, bo tyle może Blizz być w stanie przełknąć za grę ale jak dla mnie bardziej niepokojące są plany związane z dojeniem graczy z kasy - planują czy planowali opłaty za kolejne sezony i to opłaty w wysokości gry, inaczej mówiąc “chcesz zagrać w nowy sezon to kup grę ponownie” - “nie ze mną te numery Bruner” chciałoby się powiedzieć ale jak to ostatecznie wygląda z tymi ich planami to nie wiem, bo tego nie śledzę - bez wątpienia będą starać się jakoś dobrać do kasy graczy i doić tych co grają w D4
i to doić systematycznie.
Nie kupiłem D4 i nie mam ciśnienia grania w grę bez endgame, bo przejście fabuły za kasę powyżej 50 złotych mnie po prostu nie interesuje - poczekam sobie rok, dwa czy więcej i zobaczę jaką formę ostatecznie przybierze D4 i wtedy i dopiero wtedy zdecyduję czy ją kupić.

pozdro

1 polubienie

sądziłem że w ludzkim umyśle nie może się zrodzić bardziej kretyński pomysł na motyw sezonowy od śnieżnej kuli majestatycznie przemierzającej lokacje w sezonie bodaj 20.Po dwóch tygodniach grania z limitem paragona ogłaszam że blizzard tym motywem otwiera oczy niedowiarkom.Można być jednak głupszym od kuli ze śniegu

Jest tak jak napisałem

“to jest najgorszy sezon z dotychczasowych”,

dodam tylko że bardzo szybko dochodzimy do ściany i nie notujemy progresu z naszą postacią, bo wbicie 800 paragonów i OP gear z kaldesanami robimy ekspresowo, jednemu zajmie to tydzień a drugiemu dwa i co potem robić przez niemal pół roku trwania sezonu?

Jak sprawdzisz sobie rankingi to nie widać graczy którzy mają powyżej 2K paragonów, ja akurat nie zauważyłem - oznacza to że gracze szybko kończą tą wątpliwą “przygodę” z tym sezonem.
Trzeci tydzień sezonu leci i dominują gracze z paragonem około 1K - mogliby zrobić patch na szybkiego i podnieść ten limit z 800 do np. 2K paragonów i wtedy można by było grać dłużej i ten sezon nie byłby stracony ale Blizz ma już na to wy.bane i D3 jest już w odstawce.

Ja od czasu do czasu sobie wpadnę i zrobię kilka Wizji, bo leci z nich dużo matsów z bountów a te przydadzą mi się w NS, bo nie mam ich za dużo a nie będę biegał tych bountów w NS sam i tracił na nie czas.

pozdro

Nie wiem jak U Was ale mi po zrobieniu Strażnika nie dodało kolejnej skrzynki czy ktoś miał też podobny problem i jak temu zaradzić ? Pozdrawiam

po zrobieniu strażnika nie dostajesz skrzyni.Peta i skrzydła masz w F1,elementy ozdobne.Czuwaj!

a zakładkę dostajesz wcześniej,przy bodaj zdobywcy

Skrzynki nie zdobywasz, bo ją masz jedną ale możesz zwiększyć jej pojemność o kolejne zakładki i w sumie możesz mieć 13 zakładek

  • jeżeli chodzi o sezony to możesz zdobyć maksymalnie 5 zakładek co oznacza, że jeżeli w kolejnym sezonie zrobisz Zdobywcę (nie musisz robić Strażnika) to i tak tej kolejnej zakładki nie dostaniesz - być może tak jest w twoim przypadku.

Była na krótko 14 zakładka ale zlikwidowano ją argumentując jej istnienie niezamierzonym błędem i tym, że zakładki nadmiernie obciążają zasoby naszego sprzętu - większej bzdury to już dawno nie słyszałem ale takie jest czy było oficjalne stanowisko Blizza dlaczego tych zakładek może być max. 13.

pozdrawiam

Cytat z Sezon 29: Wizje Wrogości już dostępny - Diablo III (pogrubienie moje):

Jeśli przykładaliście się do wybijania demonów podczas kilku ostatnich sezonów i za każdym razem otrzymaliście tytuł Zdobywcy za postępy sezonowe, na pewno zgromadziliście kilka dodatkowych zakładek skrytki. Kończąc zadania z rangą Zdobywcy, zdobędziecie co sezon jedną dodatkową zakładkę, których w sumie możecie mieć maksymalnie pięć

Chyba za każdym razem to piszą w patchu. ¯\_(ツ)_/¯

Rozpiska miejsc w skrzyni według: Blizzard Support - Missing Diablo III Stash Tabs

  • gra podstawowa = 1 miejsce, 3 do kupienia za złoto (razem maksymalnie: 4)
  • dodatek Reaper of Souls = 1 miejsce, 1 do kupienia za złoto (razem maksymalnie: 6)
  • nagrody za sezony = 1 miejsce za każdy osiągnięty poziom „Zdobywca”, maksymalnie 5 (razem maksymalnie: 11)
  • dodatek Rise of the Necromancer = 2 miejsca do kupienia za złoto (razem maksymalnie: 13)

Zgadzam się sezon do kitu, nie ma motywacji by grać, po zrobieniu Strażnika nudy…

Motywem sezonowym było nauczenie się grać, przeczytaj sobie patch notes jeszcze raz, wyraźnie jest tak napisane :wink:

Dzięki tej zmianie w sezonie 29 chcemy sprawić, by więcej znaczenia (…) miała wiedza na temat rozgrywki