Nowy gracz - pytanie

Witam,
Przygodę z Diablo 3 zacząłem w dniu wczorajszym. Jako “świeżak” mam jedno pytanie. Gram Szamanem, przyciski myszki zajęte na umiejętności (zatruta strzałka i nietoperze). Jak każda postać w grze mam miejsce, np. na miecz czy łuk. Tylko jak mam strzelać z tego łuku, skoro klawisze myszki są zajęte?

W d3 nie ma sensu korzystać z podstawowego ataku broni. Używa się tylko umiejętności:

  1. Podstawowych - generujących zasoby (manę, moc, furie itd.)
  2. Spenderów - umiejętności które korzystają z zasobów takich jak mana.

Możesz też mieć większy wpływ na przypisanie umiejętności do danego przycisku zaznaczając “tryb wyboru” w opcjach rozgrywki.

Natomiast jeśli bardzo chcesz korzystać z podstawowej umiejętności broni to musisz usunąć z lewego bądź prawego slotu myszki wybraną umiejętność. Naciśnij “S” i przeciągnij dany skill na ekran wtedy zostanie jedynie podstawowa umiejętność.
Jednak od razu zaznaczam, że nie ma to najmniejszego sensu ani nie daje żadnych korzyści.

Dzięki. Rozumiem, że samo noszenie broni fizycznej, jeżeli dodaje, np. witalność, czy inteligencje ma sens, mimo, że jej nie używam?

Jasne, oczywiście, że ma! Każda broń założona w ekwipunku jest tak naprawdę używana - nawet, jeśli animacja postaci tego nie pokazuje. Dodatkowo, zgodnie z poradą od Draco, polecamy wypróbowanie Trybu Wyboru - dostępnego w opcjach gry - w celu uzyskania dużo większej kontroli nad postacią. Życzymy powodzenia i miłej zabawy :slight_smile: