Pierwsze wrażenia z sezonu 32

edyt. wymagane jest małe post scriptum, bo zaledwie w ciągu tygodnia od powstania tematu zmieniła się sytuacja jeżeli chodzi o postać która zdominowała GRy w tym 32 sezonie i mimo wszystko (nerf kostura i potki) zwyciężczynią okazała się czarownica.
Gracze znależli wyjście w postaci buildu “bezsetowego” z jednoręcznym kolcem eterycznym.
I w tej chwili ta przewaga w ilości zrobionych 150 GR jest tak duża, że chyba już tak pozostanie do końca sezonu.
Mnich oraz Szaman nie liczą się w tej rywalizacji i nawet bronie eteryczne nie są w stanie tym postaciom pomóc tak jak to jest w przypadku Barba i jego dwuręcznego “Eterala” i gdyby nie on to i Barb dołączyłby do maruderów.

  • dużym i w zasadzie jedynym rozczarowaniem tego sezonu jest czarownica i nie da się biegać GR 140 z niskim paragonem (obecnie 1.5K) tak jak to robiłem w poprzednim sezonie kiedy były bronie eteryczne.
    Ma to związek z nerfem, który jeszcze zdążyli zrobić, czyli znerfiono Gorejący Kostur oraz usunięto jedną z właściwości flaszki i nie ma, nie widzę “znacznego wzmocnienia regenu naszego zasobu” a to umożliwiało spamowanie niemal na okrągło Meteorytem z runą Gwiezdny Pakt, tak że w tej chwili że tak powiem d.pa.
    Ona ciągle jest mocna ale to już jedynie cień tej czarci która była wtedy.
  • Barb w tym sezonie ma jedyną okazję, mając na uwadze te wszystkie motywy sezonowe, bo w tym sezonie może sobie znacznie wzmocnić obrażenia, bo każdy grający nim biega sobie z dwuręczną bronią eteryczną i to niezależnie od buildu i ja nim w zasadzie nie będę już grał poza tym motywem sezonowym, bo jest normalnie po prostu słaby a szkoda, bo to moją ulubiona postać.
  • zgodnie z oczekiwaniami pani Demon Hunterka rządzi i tak jak w poprzednim sezonie Necruska zdominowała GRy 150 tak w tym sezonie zrobiła to Demonica a jak dodamy, że ma najłatwiejsze podziemia (Natalka) oraz to że bardzo łatwo nią zrobić solo wyzwanie Klątwy (które teraz jest wymagane), czyli zabicie 350 mobów - robimy to w Marauderze i ustawiamy 5 wieżyczek i wyzwanie robi się samo, dodam że mi się udało to zrobić za pierwszym razem i zabiłem ponad 490 mobów - to każdy ją powinien mieć

Reszta postaci bez szału a ma to związek z tym, że te postacie które mogą i mają możliwość biegania z dwuręcznymi broniami eterycznymi zyskują najbardziej na obrażeniach a o nich wspomniałem wyżej.
Oczywiście nawet jednoręczne bronie eteryczne mocno bostują postać ale to jest bez szału, tak że postacie z eterycznymi "2Hdami"w tym sezonie rządzą.

pozdrawiam

1 polubienie

rozważałem czy robić wykład o czarownicy ale sam żeś pan ogarnął,1 hand z maksymalnym bonusem do mocy za kryty i nawet nie trzeba bezseta.Natomiast nie wiem czy moja pamięć zawodna czy gdzieś inną ścieżką grałem,w poprzedni eterycznym sezonie czarodziejka leciała chyba pod ptaka?Dopiero potem poszedł nerf na ten set i buff na rashę z tego co mi tam podpowiada alzheimer

1 polubienie

Chyba było tak jak mówisz, bo i mnie może już skleroza dopadać
a że nie przepadam za Ptakiem to na początku tamtego sezonu sobie grałem Hydrami - nie były i nie są one ani za szybkie ani za mocne, chociaż w tym sezonie poleciałem sobie eksperymentalnie z 2H eterycznym, rezygnując z jednego pomarańczowego afixu (generator) a i tak zrobiłem z marszu lepszy wynik jak w tym wcześniejszym sezonie z Eteralami.
Na szczęście wtedy zbostowano moją ulubioną Tal-Rashę i przez przypadek zrobiono OP build i jak mnie pamięć nie myli to żeby wtedy dostać się do Topki to trzeba było zrobić GR 150 i to jeszcze w czasie, chyba poniżej 3 minut - wtedy byłem w stanie sobie farmić GR140 z para. poniżej 2K, bo to robiłem w około 3 minuty a w tym sezonie to można zapomnieć a takich przelotach - takie przeloty teraz, przy takim paragonie jaki mam to robię DHaczem ale jedynie GR 130 i jeszcze GR 132 też robię szybko.

A wracając do tematu to build okazał się za mocny to go znerfiono i zastosowali ten sam i to prosty manewr co sezon wcześniej z Rynsztunkiem DHacza, czyli ograniczono infinity przebić Nienasyconej Strzały do 4 a w przypadku buildu z TalRashą ograniczono infinity bostowania się obrażeń w Kosturze do 10, plus nerf potki ale o tym mówiłem wyżej w wypowiedzi, tak że w dwóch następujących po sobie sezonach zepsuto moje dwa ulubione buildy - ciągle nimi gram ale to już jedynie cień tego czym były przed nerfami poza tym w tej chwili to już pozostaje nam granie tym co jest, bo D3 jest już przecież “wyautowane”.

Oczywiście nie trzeba ale gdybym miał się pokusić o taki ranking obrażeń czarownicy w tym sezonie to

  • Meteoryt-Bezsetowiec czarownicy z jednoręcznym kolcem jest najmocniejszy i jest ta różnica mocno widoczna jeżeli go porównamy z
  • Tal-Rashą z 2H eterycznym a najsłabszym
  • jest odmiana Tal-Rashy z jednoręcznym eteralem
    tyle że taki jednoręczny build jest ciągle mocny ale zapewnia
    zdecydowanie dużo większą defensywę jak powyższe buildy, bo rezygnijemy z amu Squirt, zwalniamy miejsce na amu. i lewą rękę co umożliwia nam noszenie dwóch dodatkowych setów albo Kapitana albo Aughilda albo Strażnika.
    Dla grających Hard to może mieć decydujące znaczenie i gdybyś zrobił sobie bezsetowca z 1H to szansa na deda wzrosła by u ciebie skokowo/wykładniczo a grając jednoręczną Tal-Rashą ciągle grasz mocnym buildem i dodatkowo masz kolosalną defensywę.

pozdrawiam

i gdybyś zrobił sobie bezsetowca z 1H…
miałem takiego do wczoraj tyle że lag morderca zabrał.Ale 150 zdążył pyknąć jako pierwsza postać w sezonie

Panowie i Panie jestem tu świeży. Jak odpalić ten sezon ?

Przy tworzeniu postaci zaznaczasz opcję “postać sezonowa”. Po zakończeniu sezonu twoja postać zostaje przeniesiona do trybu niesezonowego. Jeśli chcesz uczestniczyć w każdym kolejnym sezonie to w każdym kolejnym sezonie musisz stworzyć nową postać.

Dzięki wielkie za odpowiedź

Możesz jeszcze odrodzić “starą postać” i sobie nabijać godziny i ja tak mam nabite jedną mniszką coś ponad 4K godzin.

Racja, ale nowym osobom lepiej nie mieszać, żeby się nie zdziwiły, że wszystkie itemy i cały progres poszły w p…

Czy ty grałeś choć trochę w to D3, nic nie tracisz odradzając postać, bo raz że możesz sobie wszystko zdjąć z postaci i towarzysza przed odrodzeniem a dwa nawet jak tego nie zrobisz to i tak to ląduje w tymczasowym schowku i masz, chyba miesiąc o ile dobrze pamiętam na odebranie tego wszystkiego.
Dodatkowo odradzanie postaci oraz usuwanie starych postaci jest koniecznością gdy gramy sezony, bo tworzenie nowych postaci jest
ograniczona do maksymalnej liczny tych postaci które możemy mieć i chcąc grać sezony nie ma wyjścia i musimy te postacie odradzać oraz usuwać stare, bo to odradzanie też ma ograniczenia, bo tylko 3 postacie możemy odrodzić a jak chcemy mieć więcej postaci w sezonie to musimy usunąć którąś starą postać i stworzyć nową w sezonie

No i po co człowiekowi mieszasz w głowie? Przychodzi nowy, nie ma pojęcia jak zagrać na sezonie, a ty o przepełnianiu slotów z postaciami? Ile czasu nowemu graczowi zajmie zapełnienie kilku czy kilkunastu slotów na postacie?

To co napisałem było do nieświadomego gracza, który może nie mieć pojęcia, że nie da się przenieść progresu i itemów do nowego sezonu. Kropka.

Dla ludzi, którzy grają w sezony i ciągle łakną nowego contentu, koniec sezonu jest równoznaczny z usunięciem postaci wraz z itemami i czekanie na kolejny sezon. Nawet nie przekładam itemów do skrzynki, żeby nie tracić czasu, bo po ponad 30 sezonach nauczyłem się, że i tak z tego nie skorzystam.

A odrodzenie to inny temat, który jest totalnie zbędny dla zaczynającej osoby. Jak za 2-3 miesiące będzie chciał zagrać w kolejnym sezonie to się dowie więcej.