Problem z polskimi znakami

Witam. Od dłuższego czasu mam problem z polskimi znakami. Próbowałem wszystkiego, z reinstalacją włącznie i nic nie pomogło. Nie mam po prostu polskich znaków: ą, ę, itd. W zamian wyskakują mi jakiś małe 3, i inne tego typu znaki podobne. W innych grach blizzarda nie mam problemu, tylko Diablo3 i to już od ponad roku. Nie pisałem wcześniej posta bo myślałem że po zmianie kompa wszystko będzie w porządku, ale niestety nie jest. Jakieś porady?

Ja również mam takowy problem i teraz widzę że nie jestem jedyny próbowałem nawet zmiany jezyka klawiatury niestety bezskuteczne pisanie do pomocy technicznej również nie pomogło mam nawet odwagę powiedzieć że mają to w dupie byle by hajs się zgadzał jak uda ci się coś z tym wykminić to daj cynka

Sprawdź język aplikacji battlenet
https://imgur.com/a/HGTvDLt

Sprawdź język Diablo III
https://imgur.com/a/p2gGQ0M

Jeśli w dalszym ciągu doświadczasz trudności z ustawieniem polskiego języka to bardzo proszę wykonaj poniższe polecenia:

  1. Zaloguj się do aplikacji Blizzard Battle.net.
  2. Kliknij ikonę Diablo III i wybierz opcje
  3. Wybierz Ustawienia gry .
  4. Pod Język tekstu i dubbingu wybierz odpowiedni język.
  5. Kliknij OK .

Jeśli i to nie przyniesie rezultatu to w Aplikacji Blizzard wejdź w Ustawienia>Ustawienia gry i zaznacz dodatkowe argumenty wiersza poleceń dla Diablo 3 i wpisz:

-locale=plPL

Problem w tym, że tylko w trakcie gry i pisaniu na czasie ogólnym. Jeżeli jestem w aplikacji battle net wszystko jest ok jest polski język i znaki normalnie mogę pisać ą czy ę w momencie wejścia do gry moim oczom pokazuje się zegar nie 24H tylko 12H a jak chcę coś na pisać na ogólnym to polskie znaki tak jak by nie były rozpoznawalne, sama gra zastępuje już swoimi znakami specjalnymi dla przykładu :
-ś zamienia na ( œ )
-ź - Ÿ
-ć - æ
-ż - ¿ itd.
Problem występuje u mnie już od jakiś 2 lat nie robiłem sobie nic z tego ale zaczęło mnie to irytować mały szczegół nie wpływający na grę ale bardzo przeszkadzający w komunikacji z innymi graczami. Wierzę w siłę forum i ludzi którzy to czytają. Rodacy pomóżcie

Ps: wszystkie wymienione sugestie zostały zrealizowane bezskutecznie, reinstalacja gry a nawet programu battle net nie przyniosły żadnego skutku jeżeli chcecie mi to doradzać :slight_smile: piszę tu w ostateczności ponieważ skończyły mi się opcje łącznie z wujkiem google ^^ suport nie umie mi pomóc i kieruje na fora 2 krotnie zaznaczę.

Czy ten temat został rozwiązany? Mam to samo od kilku tygodni.
Dodam, że w aplikacji battle net i w grze mam język angielski (celowo)
Brakuje mi tylko polskich czcionek

Po wielu miesiącach znalazłem rozwiązanie na ten temat zupełnie przypadkiem. Problem polega na plikach systemowych windowsa które są odpowiedzialne za polskie znaki itd wszelakie rozszerzenia czy aktualizacje nie dają żadnego efektu. Należy przeprowadzić recovery systemu lub zrobić format wtedy windows doprowadza się do stanu fabrycznego i wszystko zaczyna funkcjonować normalnie, w moim przypadku i kilku kolegów zadziałało dlatego wracam tu i dzielę się z wami. Mam nadzieję, że tym artykułem raz na zawszę zażegnałem problem z brakiem polskich znaków oraz zegarem 12h zamiast 24 h. Pozdrawiam i życzę miłej gry :smiley:

Problem w tym, że u mnie polskie czcionki zawsze działały, dopiero po ostatni formacie i reinstal windowsa pojawił się problem (ta sama wersja windowsa)

No i problem jest tylko grze D3, nawet w aplikacji BattleNet działa poprawnie.

Problem nie został rozwiązany, reinstall i inne tego typu rzeczy nie pomagają jak i nie działają.Pozostało więc tylko czekać aż wyjdzie jakaś łatka, lub ktoś mądry to ogarnie.

U mnie też był problem z tymi znakami i datą. W necie nic nie znalazłem, ale pogrzebałem w ustawieniach systemu i zadziałało, mam polskie znaki na czacie i polską godzinę. Mam win 10 64 bit, wszedłem w USTAWIENIA, dalej CZAS I JĘZYK, po lewej zakładka REGION, potem po prawej DODATKOWE USTAWIENIA DATY I GODZINY ORAZ USTAWIENIA REGIONALNE, w nowym okienku klikamy ZMIEŃ FORMATY DATY, GODZINY LUB LICZB, kolejne okienko i w zakładce FORMATY u góry jest Format i tam zmieniamy z “Zgodnie z językiem wyświetlania systemu Windows (zalecane)” na “Polski (Polska)”, dalej zakładka ADMINISTRACYJNE, następnie ZMIEŃ USTAWIENIA REGIONALNE SYSTEMU, kolejne okienko i tam są “Bieżące ustawienia regionalne systemu” i tam zmieniamy na “Polski (Polska)”. Klikamy zastosuj, OK i powinien wyświetlić się monit o ponowne uruchomienie systemu. Po restarcie w grze powinien być czas 24H i polskie znaki na czacie.

1 polubienie