Pytania dotyczące zabezpieczeń

Witam.Chciałbym się zorientować w rodzajach zabezpieczeń konta blizzard gdyż ostatnio miałem krótką ale nieprzyjemną sytuacje związaną z bezpieczeństwem właśnie.

  1. Jak wygląda sytuacja z dodaniem nr telefonu? Czy powoduje to jakieś problemy albo czy generuje płatności co do gier blizzarda jak np Diablo III na PC?
  2. Authenticator.Tutaj trochę popatrzyłem w niektóre informacje i widzę,że ocena tego zabezpieczenia to 3/3+.Niektórzy nawet piszą,że powoduje on problemy jak wywalanie częste z gry i zmiana tel też powoduje komplikacje
  3. Czy mona gdzieś zamówić token do gier blizza jak D III i czy to dobre rozwiązanie?

Mam authenticator na telefonie od kilku lat. Żadnych problemów.

A jest gdzieś jakiś instruktarz jak to zainstalować,jak działa itp?
Samo wpisanie numeru tel w zabezpieczenia stanowi jakieś zabezpieczenie istotne czy nie?

Witaj,

W odpowiedzi na Twoje pytania, dodanie numeru telefonu do konta Battle.net nie generuje żadnych płatności, płatności są naliczane jedynie po złożeniu zamówienia na produkty w sklepie i serwisie Battle.net. Ponad to jest to zabezpieczenie które nie powoduje żadnych utrudnień w działaniu gry.

Authenticator dostępny jest tylko jako darmowa aplikacja mobilna na urządzenia mobilne nie jest dostępny w wersji fizycznej, to zabezpieczenie również nie wpływa w żaden negatywny sposób na rozgrywkę jest to po prostu dwu stopniowa weryfikacja. Aplikacja nie ma wpływu na jakość połączenia z serwerami gry i na jej działanie. A zmiana telefonu może wymagać potrzeby dostarczenia nam dokumentu tożsamości jeśli przed wymianą telefonu nie zapiszesz sobie potrzebnych do usunięcia Authenticatora numerów seryjnego i odzyskiwania które znajdziesz w menu opcji aplikacji .

Więcej informacji znajdziesz na stronie wsparcia: Battle.net Authenticator - Pomoc Blizzarda

Pozdrawiam,

Odnośnie telefonu: Czy jest to znaczne zabezpieczenie do gry?
Co do Authenticatora: Czy np w przypadku chęci zmiany telefonu można zrobić taką operację: usunąć authenticatr by znów go dodać jak już będziemy mieli nowy telefon?