Pytanie o szczeliny

Mam problem. Otóż, gram udrękę 16. Mam full set barbarzyńcą, wszystkie talenty itd. ustawione pod niego,ale mniej więcej od udręki 8 nie dropi mi nic lepszego. Wszystkie itemy które wypadają mają strzałki w dół. A naprawdę dropnęły mi już dziesiątki bezużytecznych legend przez co nie mogę przekroczyć szczeliny 80.
Czy może na tym etapie gry nie leci już nic lepszego a trzeba skoncentrować się na innym aspekcie?

W tej grze robisz zadania po materialy na crafting i zabawe z kostka. Robisz szczeliny na T16 po klucze. Spamujesz glebokie szczeliny po itemy i rekordy. Jak chcesz sie ubrac to tak ustaw glebokosc bys konczyl je ponizej 3min. W ten sposob zbierzesz najwiecej itemow i wpadnie duzo expa. No i robisz tak do porzygu.^^ Majac jakies 800 paragonow bylem w miare sensownie ubrany. Jak chcesz przyspieszyc proces to ZAWSZE graj w stalym party.

Tak, gram na konsoli. Skoro trzeba skupić się na zabawie kostką, to pewnie będę musiał robić bounty żeby dropiły składniki. Jeszcze mam jedno pytanie. W kostce można daną legendę wzmocnić tylko raz prawda? Mam na myśli to ulepszenie do którego trzeba mieć specjalny klejnot minimum poziomu 30.

To nie do końca tak działa - wszystko zależy od RNG - TEORETYCZNIE równie dobrze po zrobieniu solo GR 70 możesz iść na story na normalu i wydropić 15 primali z perfekt statami (… chociaż nikt jeszcze takiego cudu nie doświadczył)
RNG RNG i jeszcze raz RNG - może się też okazać że zrobisz milion bounties-ów, wydropisz pierdyliard matsów i każdy nowo stworzony item będzie gorszy od tego co już masz.

Pytasz o tak zwane CALDESANY - w jednym itemie może być tylko jedno wzmocnienie. Można je później zmienić ale nie można dodać kolejnego - zostanie ono nadpisane - przykład → wbiłeś szmaragdy i gem lvl50 - dostałeś 250 zręczności. Pograłeś, podkoksiłeś możesz robić gemy lvl100 - możesz dodać szmaragdy i ten gem i dostaniesz 500 zręczności zamiast wcześniejszego 250.

Aaa… i nie zapomnij, że caldesany można wbijać tylko w itemy antyczne i pierwotne - w zwykłe legendy się nie da :slight_smile:

Jestem mechanikiem automatykiem, nie matematykiem teoretykiem :stuck_out_tongue: więc nawet nie będę próbował podejmować polemiki na ten temat udając, że “moja racja jest najmojsza” i macie mnie wszyscy słuchać. Jednakże RNG jest szeroko znanym i stosowanym skrótem myślowym dotyczącym pewnych losowych mechanik w grach i w przypadku tutaj poruszanym chciałem raczej koledze zobrazować fakt, że robienie tylko bounties NIE DAJE GWARANCJI na uzyskanie lepszego gearu. Jest szansa … ale gwarancji nie ma, ale taka sama szansa jest na zdobycie go grając w dowolny inny sposób na dowolnym poziomie trudności.
Konkludując - wydaje mi się, że oboje mamy rację :slight_smile:

Swoją drogą taka ciekawostka. Grindując normalną szczelinę nefalemów dropi mi dwa razy więcej legend niż przy głębokich. No i w dodatku występują tu gobliny skarbnicy. Tak więc robienie tych głębokich szczelin wydaje się mniej opłacalne. Przynajmniej póki nie ruszę do przodu z moim ekwipunkiem.

W glebokich wypada max 12 legend + gem ktorego nie masz. Podstawa to robic glebokie w 3 minuty. Przemnoz to na ilosc szczelin na godzine. Przy czym sprzet na siarke, identyfikacje, naprawe i Akare robisz co 2-3 szczeline. A jak masz duzo paragonow to odpalasz berdysze w kostce, po studnie z expem.