Sezon 23 | Uczniowie Sanktuarium | Zapowiedź

Sezon 23 | Uczniowie Sanktuarium | Zapowiedź

Sezon 23 rozpocznie się 2 kwietnia! Czytajcie dalej, aby dowiedzieć się więcej o zmianach systemu towarzyszy i rankingu oraz modyfikacjach przedmiotów legendarnych w aktualizacji 2.7.10!

Wyświetl cały artykuł

Jaki jest cel reworkowania setu by na koniec znerfić go do poziomu, przy którym i tak nikt nie będzie nim grał? Sezon 23 zapowiadał się świetnie, ogromna rzesza graczy którzy już dawno odeszli od d3 zaczęła spoglądać z zainteresowaniem na zmiany i wyrażała chęć powrotu do gry. Ale nie. Zaorajmy wszystko co fajne. Klasycznie, nie słuchajmy feedbacku płynącego od społeczności. Napisać, że gracze są sfrustrowani, to jak nie napisać nic.

2 polubienia

Sezon bez motywu ? Wszystko na nie-sezonie tak samo na sezonie ?

Mogli by chociaż dołożyć cześć do kostki , lub jakiś 5 skill pasywny by można było dodać , coś prostego co by rozróżniło te dwa tryby. Teraz to nie ma SENSU :frowning:

Wielkie buffy na ptr , zamiast trochę znerfić wszystko zniszczyć ? Rework setów bez sensu , strata czasu graczy na PTR . Tak słabo przygotowanego patch nie pamiętam .

Mam nadzieję ze większość jeszcze grających w diabełka do znać o tym co sadzą o takim “podejściu” blizza :frowning:

Wielka szkoda . Sezon na stratę .

Ups, mały update - Blizz rakiem się wycofuje ze zmian w FB wizie:) Jeszcze nie wiemy do końca jaki, ale szykuje się buff:) Może jednak sezon nie będzie stracony :smiley:

Zmiany na Rathmę trochę niespodziewane, ale jak najbardziej przyjemne.
Trochę mnie męczy konieczność używania golema ( żeby mieć pełne 9000% obrażeń ), ale może uda się go wstawić do buildu zamiast normalnego generatora esencji.
Szykuje się ciekawy sezon!

Nawet mnie nie denerwuj z ta Rathma bo spedzilem troche czasu testujac go na PTR w pierwszej jak i drugiej fazie.

Pierwsza faza z pasywa Tarcza Ratmy i calkowita niesmiertelnoscia build pod skille trucizny dzialal i robil dosc latwo gr150 ale wystarczylo nie wziac tej OP pasywy i okazywalo ze bez tego padasz na strzala juz na gr130 i praktycznie nie ma drogi by temu zapobiec. Tak ze wystarczylo przytemperowac troche ta pasywe i bylo by ok. (no to ja blizzard przytemperowal poprzez zabicie)

A z setem znerfil szanse na odnowienie cdr armi umarlych do 1/4, Premie setu do 1/3 i usunol mnoznik z nowych karwaszy 400%. Tak ze w drugiej fazie gr120 byl ciezkim pushem dla Armii Umarlych.

A wiec faza druga jak nie Armia to moze Duch Kosci. Nie wiem co mnie podkusil by testowac to chyba to ze lubie ten skill albo ze nikt nawet nie probuje . Zrobilem build popchnalem dosc szczesliwie gr142 bazujac na innej mozliwosci osiagniecia niepodatnosci na obrazenia przez pewien czas (i to nie jest zaden explot a ciekawa synergia pomiedzy setem i skillem uzywana przewaznie na niskich grach dla zabawy). I tak juz zostalo do konca PTR.

I co mamy w finalowych notatkach, zabicie interakcji setu Kapitana z runa krainy Umarlych redukujaca koszty skilli do zero co czynilo nas niesmiertelnym przez 10 sekund.
Wlepienie i w finale pozastawienie 60 sekundowego cooldowny pasywie Tarczy Rathmy.
Tak ze jak widac da sie modyfikowac podstawowe pasywy i skille gry w celu ich znefienia a raczej zabicia by nigdy wiecej nie zostaly uzyte do niczego co tylko ogranicza mozliwosci w kreaowaniu nowych ciekawych buildow ale juz zbufowanie poprawienie funkcjonalnosci czy tez naprawa bugow ciagnacych sie latami to ni huhu. (ile to juz lat ludzie lataja te LOD speedy wszyscy nazekaja a to bazuje na ZBUGOWANYM ARMORZE i nikt tego nie razczy naprawic/wywalic z gry ale do niszczenia fajnych rzeczy to sa pierwsi).

No i usuniecie premii z karwaszy 400% dla Ducha Kosci oraz przeprojektowanie spodni finalnie sprawia ze ten skill jest 6 krotnie slabszy niz w obecnycm patchu.

Rathma jest miedzy innymi dedykowana jemu a po patchu bedzie 6 razy slabszy…(chyba by laskotac moby na gr100 albo by mnie podirytowac).

Ten set nie ma zadnego sensu Armia Umarlych nie ma zadnej synergi z Krysbinem a przezywalnosc jest porownywalna z LOD Magami na speedach…

By aktywowac 100% premii z Krysbina oraz 60% z gema Zmory Uwizionych na odleglosc potrzeba klatwy na spowolnienie badz wejsc w zasieg 15 m i dostac 1 hita. Ale by aktywowac premie 300% za stuna trzeba Koscianego Armora podchodzac dosc bliska badz Lodowego Golema i strzelac na odleglosc tylko ze jego czas odnowienia nawet nie zgrywa sie z rotacja COE bo jest za dluga.

A sproboj sobie uzyc tej fajnie wygladajacej runy co tak wszystko zasysysa naklada tak ciezkie CC na moby ze po 2-3 uzyciach moby juz beda kompletnie niewrazliwe na proby zamrozenia/ogluszenia tak ze bye bye premio 300% (runa z najwieksza antysynergia do Krysbina nieaktywuje zadnej jego premii ale cholerne uodparnia na proby ograniczenia kontrolii).

Jakie to wysztko bylo prost z perma niesmiertelnosci wlaziles w moby i sobie klikales naprzemieniie Armie z Armorem i wszystko chulalo.

Teraz cala ta gimnastyka bedzie by ciezgo pushowac gr130 posiadajac 8k paragona tak ze jest na co czekac (i to kosztem zabicia pasywa runy oraz calego skilla)…

Co do Ogniestego ptaka bylo wiadome ze zostanie sprowadzony w okolice gr135 ale po nerfach WD i DH (choc zbuffowali do speedow w polaczniu z nowymi towarzyszami i mechanika emanacji gr 120 2:30 min, bociarze klaskaja) kompletnie tego nie rozumuiem dlaczego krzyzowiec furii i dzidowy nekromanta tego nie dostali przeciez te buildy sa zdolen robic 150 na nie sezionie, co to za odstepstwo od polityki sprowadzamy wszystko w okolice gr 135.

Fajna meta sie szykuje w nowym patchu Krzyzowiec trash killer badz Dzidowy Nekromanta, Krzyzyowiec boss killer, sup Barb sup Dh.

I oni sie dziwia ze maja toksyczne community.

Potencial DH do robienia gr150 zostal usmiercony poprzez ograniczenie ilosci mozliwych przebic przez Nienasycona strzale do 4 razy (poprzednio nielimitowana ilosc).

Nienasycona Strzala z runa Pozerajaca strzala ktora to zwieksza obrazenia o 70% z kazdym przebiciem miala niekontrolowany efekt z afiksem spowolnienie pociskow u elit sprawialo to ze zamiast przebic kilka kilkanascie razy w tlumie strzala przebijala kilkaset razy to wszystko w polaczeniu z obrazeniami obszarowymi i skalowaniem tego 70% sprawialo ze moby i elity topily sie szybciej niz przy uzyciu CONDUITA. To bylo jedno wielkie polowanie na afiksu ktorego szansa na wystapienie wynosi 5% .

Po nerfie gosc z paragonem 14k zrobil gr142 i nawet nie uzywal tej runy tylko Rozpryskowej strzaly ktora to rozszczepia sie na 3 dodatkowe, nie chce mi sie zaglebiac ale matematycznie lepiej wychodzi (i teraz nawet nie wiem czy ten rekord nie byl ustanowiony na bugu ktory sprawial ze ta runa znosila ograniczenie do 4 przebic ustanowione wczesniej).

W efekcie to moze juz nie byc najsilniejsza kompilacja DH do ustanawiania rekordow.

Set zostal zbuffowany ale skill ktory rzadzil wszystkim zostal znerfiony (tak na oko grubo ponad 90% potencialnego dpsu).

Wzmocnienie setu i rework towarzyszy sprawia to ze DH jest jeszcze lepszy w farmieniu i speed runach. To co robilem na gr115 teraz robie nawet lepiej na gr120.

Poprostu testowalem to na PTR.

Mam Pytanie.
Czy mi sie wydaje czy w Sezonie 23 Kostka K. Ma 4 sloty zamiast 3.
Przeszukałem cały opis sezonu i tego nie znalazłem?

My tu kolejne sezony, na Diablo IV doczekać się nie mogę, a Chińczycy od dawna mają już Diablo V.
://img28.dmty.pl//uploads/201205/1336867639_by_Malva1987_600.jpg

A jakie są najlepsze buildy na najemników np na Zaklinaczkę na PST?

Z tego co rozumiem opis patcha to z setow emanacja dziala nie na wszystkie wlasciwosci setu - tylko na te wskazane. W jednym jest to szansa na dodatkowy klucz szczeliny, w drugim wiecej oddechów - to po co ten drugi? Oddechy sa do czegos potrzebne? Znaczy na poczatku tak, ale treaz mam ich 25k… w seznie tez zazwyczaj po 2-3 tygodniach juz nie sa problemem…
No chyba, ze emanuje tez moc za dwa kawalki?

Nachodzi mnie ochota wrócić chociaż na chwilę do D3. Postanowiłem kupić nekro i jeszcze raz zatopić się w przygodę. Jednak cały plan pękł niczym bańka. Nie dam 70zl za 2-5 dni spędzonych w grze. Praktycznie 0 zmian a cena dalej się trzyma wysoko. Dziwi mnie, że po tylu latach praktycznie martwej gry cena nie spadła na 20zl.

Właśnie tutaj moje pytanie co się stało z całymi moimi postaciami!!! Tam były wszystkie sloty zapełnione. Jest tutaj jakiś support miałem nawet postacie na hc o co chodzi? Fakt nie grałem rok to na pewno, ale nigdy nic nie usuwałem:/