Tablica wyników - podział na Paragony

Hejka wszystkim. Blizz wprowadził w tym sezonie ranking z podziałem na poszczególne Sety dla danej klasy, czemu więc nie zrobić tak z Paragonami? Gra się opiera głównie na ich bezsensownym wbijaniu. Oczywiście taki limit byłby włączany i wyłączany przez nas, kiedy chcemy (coś ala zablokowanie zdobywania expa). Kto ma grać 24/7 to może sobie dalej grać, ale powiedzmy, że jakiś niedzielny gracz nie gra tyle, nie łupie tyle Paragonów, ale chce sobie coś wbić w rankingu po prostu. I taki podział (podział do wybrania byłby tak samo jak aktualnie jest z Setami i dla każdego rankingu Ogólnie i Setów, jeszcze obok tego byłaby opcja z przedziałem Paragonów):

  • 1 - 999
  • 1000 - 1499
  • 1500 - 1999
  • 2000 - 2499
    itd.

Taki przykład:

  • gracz X wie, że nie wbije dużo Paragonów, dlatego sobie pomyśli ‘o wbiję ten 1499, bo to dla mnie i tak dużo’ i zablokuje sobie expa w tej granicy. Następnie będzie mógł skupić się tylko na ulepszaniu gear’u i mieć szansę zaistnieć w rankingu w danym dla siebie przedziale.

Paragony niestety dają za dużo przewagę. Czemu nie możemy mieć ich ograniczonej ilości wybieranej z przedziału przez gracza i tym samym możliwość ugrania czegoś w rankingu?
Czemu nie możemy na jakimś etapie rozgrywki skupić się tylko na itemach i sprzęcie, bez obawy, że inny gracz będzie miał słabszy gear / skill, ale wbije sobie więcej Paragonów i już z automatu zrobi większy poziom GR?

Pewne zasady co do tego musiałyby obowiązywać:

  1. Co do Caldessan’ów, to nie możemy mieć większych niż GR, który aktualnie gramy
    ‘Mamy item z 120 poziomem kamyka = 600 main stata, ale gramy GR 110 = dostajemy obniżkę do 550 stata, mamy kamyk z 100 poziomem, a gramy GR 100, to zostaje taki sam. Nie ma tylko podwyższania w górę’
  2. Gemy legendarne - to samo jak w punkcie 1.
  3. Przeskakiwanie między rankingami
    ‘Gracz decyduje się wbić na 999 poziomie i tam się bić o ranking. Wbija powiedzmy miejsce 2 i potem sobie jednak myśli, że może jednak nabije sobie więcej Paragonów, odblokowuje więc expa i od wbicia 1000 lvl’a każdy jego wynik jest już uwzględniany w kolejnym przedziale. Jego wynik z poprzedniej granicy (1-999) nie znika, jednak nie ma on już żadnej możliwości poprawienia tam swojego wyniku. Wbija sobie więc max ten 1499 i walczy w rankingu dla swojego przedziału’

Podsumowując: gracze 24/7 nic nie stracą, a Ci, którzy mają mniej czasu na grę, będą mogli w jakiś sposób rywalizować z innymi w danym dla nich przedziale. Bo to gracz decyduje o tym, ile ma czasu na grę i ile chciałby wbić tych Paragonów. I takie rankingi byłyby w miarę miarodajne i na pewno byłaby większa motywacja. Wreszcie byłoby fair.

3 polubienia

Pięknie rozpisane … tyle tylko że nigdy się tego nie doczekasz … tak samo jak wszyscy ci, którzy tak jak ja już od pierwszego sezonu proszą o to by ranking solo był dla graczy grających solo, a nie dla tych co latają 3 miesiące w pt, biją mega paragon i maksymalne caldesany drużynowo, a później z nudów wbijają ranking “SOLO” i … ło ho ho patrzcie jakim jestem prokoksem.

1 polubienie

Bierzesz poprawkę na to, że ta gra jest martwa pod kątem sensownego (jakiegokolwiek?) rozwoju od kilku lat, nie? :wink:

Tak biorę, dlatego nie mogę się już doczekać D2:R. Sam w D3 przez ostatni rok zagrałem 2 sezony raptem, pierwszy 2 tyg. i już miałem dość, obecny trochę dłużej, bo aż miech :smiley:

A rok temu grałem sezon, gdzie był możliwość włożenia do Kostki np. 3 mocy z Biżuterii, i co? Zacząłem sezon 1 tydzień po rozpoczęciu, pograłem 2 tyg., trochę solówek GR i już nie wróciłem, aż do tego sezonu. To że teraz pograłem dłużej, to kwestia tego, że robiłem gear na barba, ale potem przerzuciłem się na Crusa. 3-4 tyg. i nawet nie mam ochoty odpalać gry. Więc głupi zarzut z twojej strony.

Gdzie ja napisałem, że gear ciężko jest zrobić? Właśnie przez ta itemizację, po max 2 tyg. nie ma praktycznie co robić w tej grze, tylko Paragony. Dla mnie taki system jest beznadziejny i tyle w temacie. Ale tych 2 rzeczy już nie da się naprawić.

nie wiem czy zrozumiałem…grasz mało ale chcesz być w topce,czyli proponujesz coś w rodzaju paraolimpiady?Po co?Ani to nie udowodni twoich umiejętności,chęci czy pracy ani nie podniesie ci samooceny.No bijcie mnie ale nie pojmuję

3 polubienia