Więcej miejsca w skrytce - propozycje rozwiązań

Dzień dobry,

przed poprzednim sezonem pojawiła się dyskusja na temat tego, że większa liczba zakładek w skrytce zbyt obciąża grę. Zbyt dużo przedmiotów musi być wczytanych czy coś tam… W związku z tym widzę 3 rozwiązania problemu miejsca na itemy. Zaznaczę jeszcze, że o ile grając sezonowo miejsca może nie brakować o tyle poza sezonem, mając postaci wszystkich klas, szczególnie od 2.6.6. gdzie doszło więcej używalnych itemów - tego miejsca jest za mało.

  1. Tryb gry - Skarbiec
    Stworzenie osobnego trybu gry (jak przygoda, kampania, szczeliny wyzwań) w którym dostępna byłaby tylko jedna lokacja z bardzo rozbudowaną skrytką i npcami - nic poza tym. Tam moglibyśmy zarządzać lootem i zostawiać te przedmioty które nie byłyby dostępne z poziomy gry w trybie przygoda nie obciążając gry.

  2. Diablo.rar
    Umożliwić tworzenie czegoś na kształt nagród za postępy sezonowe czy za boutiesy z aktów - sami zbieramy przedmioty których przez jakis czas nie będziemy używac, pakujemy w 2hexowe pudło i cześć. Potem aby mieć do nich dostęp po prostu wyrzucamy na ziemie i zbieramy loot. Nie wiem czy to rozwiąże problem obliczeniowy gry ale moze?

  3. Zakładki dedykowane postaciom
    Chyba najprostrze rozwiązanie - podział zakładek w skrytce na ogólne jak obecnie i po kilka wyłącznych dla danej postaci (jak skrytka w d2). w ten sposob siłą rzeczy mamy więcej miejsca, a grając np barbem i tak nie uzywalibysmy setów innych klas.

Dajcie znać co sądzicie :slight_smile:
Miłego!

Wariant 3 stosowano w Sacred 2 i chyba byłby rozwiązaniem.

Wariant z podziałem skrytek byłby chyba najlepszy.
Powiedzmy, że pierwsza skrzynka w skrytce -> 5 zakładek ,byłoby dostępnych dla wszystkich postaci. Można by składować tam przedmioty z których korzystają wszystkie postacie np. klejnoty, materiały itp. oraz te przedmioty które byłyby przekazywane pomiędzy postaciami. Druga skrzynka -> kolejne 5 zakładek, byłaby dostępna na konkretną postać gdzie przedmioty byłyby przypisane do postaci.
W żaden sposób nie obciążałoby to gry a bonus byłby taki, że szafa w końcu byłaby wykorzystana w 100% na postaci.

Mam przy okazji pytanie ile można teraz mieć maksymalnie miejsca w skrzynce. 13 zakładek? Zrobiłem postępy sezonowe pokazało mi +1 ale zostało dalej 13 miejsc.

Mam to samo. W sezonie 16 blizz obiecał 5 dodatkowych zakładek zdobywanych co sezon. Miało być ich w sumie 9 (4 stare + 5 nowych). Wygląda na to że było to pobożne życzenie. Może niebiescy coś napiszą?

noo obiecywali że będzie więcej ale po PTR okazało się, że gre obciąża i poprzestali na dodaniu jednej z tego co kojarzę.

Z innego wątku cytuję:
“Czternasta zakładka pojawiła się jako niezamierzony błąd podczas testów na PTR przed sezonem 18. Błąd ten załatano, więc nie wszedł do patcha 2.6.6.”

Zakładek jest więcej, ale i tak często “bez miejsca” - to może warto by było coś usprawnić?
Szafa w grze jest atrapą szafy - mając szafę w realu jak ułożę bluzki czy inne elementy garderoby, to nie mogę ich widzieć w podręcznej szufladzie czy skrzyni /do tego w drugim pokoju “na ten przykład”.
Jeśli zapisuję zbroję i resztę w zbrojowni, to czemu mam te wszystkie elementy /często z kompletnych 4 setów/ w w zakładkach skrzyni ? Powinny być w szafie zwanej zbrojownią a nie zawalać miejsce. Mam rację?

mój problem polega na tym że mam tylko 6 zakładek i co bym nie klikał nie widzę opcji dokupienia nowej ktoś coś podpowie ? czy to już tak jest czy tylko u mnie jest jakiś błąd?

Obecnie sytuacja z miejscem w skrzynce wygląda następująco:
D3+RoS: +6 tabów w skrzyni
Necro DLC: + 2 taby
Sezony: max +5 tabów (aby dostać 5 trzeba w 5 sezonach wbić conquerora w osiągnięciach sezonowych)

Łącznie można mieć maksymalnie 13 zakładek. Według blizza większa ilość powoduje problemy na serwie. Zatem nie ma co liczyć na zwiększenie tej ilości.

2 polubienia

Dokładnie oraz przeliczenia kwintyliona obrażeń szczególnie obszarowych. Kiedyś na inferno max obrażenia wchodziły 60.000-70.000 i było dobrze, teraz przelicza się je w trylionach (T przy cyferce) i kwadrylionach (Q przy cyferce) a idąc dalej ze sztucznym progresem skalowania postaci zaraz zabraknie nam jakiejkolwiek skali dmg oraz sposobu zapisu. To jak z hiperinflacją - dodrukowując stale nieograniczoną ilość pieniążków nie ma co się dziwić, że nie mają one jakiejkolwiek wartości - i tak jest z progresem w D3 - kiedyś biło się po 50k i zbijało bossa w 45 sekund, teraz bije się po 150Q i dalej bossa zbija się 45 sekund … a serwer musi to przeliczyć.
… i to jest głównym problemem D3 … i dlatego nie ma większej ilości zakładek (według twórców, którzy nie grają we własną grę).

Ciekawe że nikt z nas nie ma komputera z NASA czy chociażby z MIT a w takim PoE może mieć i 200 zakładek … i to w wydaniu quatro jak kogoś stać :stuck_out_tongue: