Wyjątki do filtra HTTP w antywirusie - rozwiązanie

Edycja: Rozwiązanie poniżej

Dzień dobry!

Czy mogę dostać adresy URL z których korzysta klient gry / launcher / instalator aby dodać je do filtrów antywirusa?

Miałem problem z instalacją gry (antywirus bardzo spowolnił ściąganie plików - do około 5 kbps). Wyłączyłem w nim wszystkie blokady i poszło.

Podczas gry miałem długie opóźnienia i częste odłączenia. Po testach z AV (D3 jest dodane do wyjątków w “strażniku” i firewallu) okazało się że gra działa bez przycięć przy wyłączonym filtrze HTTP.

Stąd moja prośba o adresy URL z których korzysta gra.

Z góry dziękuję!

PS. Znalazłem tutaj: Pomoc Blizzarda - Wykonywanie Testu Pathping
informację o IP serverów wuropejskich:
185.60.112.157
185.60.112.158

Lecz nie mogę uzyskać z tego adresu URL.
Probowałem w Wierszu Poleceń “nslookup” ale w obydwu przypadkach dostałem odpowiedź “Non-existent domain”

Próbowałem też po prostu prze przeglądarkę:

  • same numery IP
  • hxxp://numer IP/home.html
  • hxxps://numer IP/home.html

Edycja:
Pomoc techniczna antywirusa G Data wymiata! Podali mi co mógłbym dodać do wyjątków (to na wypadek, gdyby ktoś jeszcze potrzebował - zamiast _ ma być .
):
dist.blizzard_com
llnw.blizzard_com
level3.blizzard_com
blzddist1-a.akamaihd_net
blzddist2-a.akamaihd_net
blzddist3-a.akamaihd_net
blzddist4-a.akamaihd_net
blizzard.com.edgesuite_net
worldofwarcraft.com.edgesuite_net

i fajnie że wiesz co przycina,wiesz jak naprawiać.Rodzina,lokalna społeczność,cytując klasyka,pewnie dumna…tyle że to nie jest twoje zadanie.Od tego są panowie z młotkami i wiertarkami w blizzardzie żeby zapewnić płynną rozrywkę klientom,którzy za to zapłacili.Ja i wielu innych przeciętnych zjadaczy Diablo nawet nie wiemy o czym ty rozmawiasz i w jaki URL czy AV wetknąć śrubokręt…ech,gratulacje i szczery podziw za wiedzę i starania

AV - antywirus (Ja używam G Data Total Protection).
Zauważyłem już przy instalacji, że zwiększał aktywność - pojawiło się okienko, że coś sprawdza, oraz w Menedżerze Zadań (Ctrl+Shift+Esc) widziałem że zajmuję dużo więcej procesora i pamięci - a po wyłączeniu instalatora, uspokajał się.
Dalej była to kwestia - czy Blizzard chciałby mi wgrać jakiś złośliwy program… .
Całkiem wyłączyłem AV i instalacja ruszyła pełną parą (gdy antywirus ją wstrzymywał, ściąganie było w okolicach 5 kb/s)

Po instalacji włączyłem program antywirusowy. I nie mogłem grać (choć były momenty, gdy gra działała płynnie…). Były kilkusekundowe przycięcia, wyrzucało z gry, itp. - nie pamiętam jaki był numer błędu, ale chyba kończył się na “16”.

Nie chciałem za każdym razem, gdy ma ochotę pograć, wyłączać AV - tym bardziej, że wchodzę na kilka stron, gdzie znajduję informacje: co, gdzie i jak zrobić z questami (ostatnio grałem chwile przy wyjściu Reaper of Souls, a przed tym to tylko na samym początku - wiele rzeczy to dla mnie nowości).

Zacząłem testować - po kolei wyłączać poszczególne części AV - a jeśli coś nie pomogło, to włączałem z powrotem i wyłączałem inną.
I tak się okazało, że to “Filtr URL” (URL to adres w Internecie), sam nie potrafiłem (dosłownie nie wiem jak) sprawdzić jakie URL były używane przy włączaniu gry (choć jestem przekonany, że dałoby się to odczytać…) więc napisałem tutaj oraz do pomocy technicznej wspomnianego antywirusa (spytałem, czy jest możliwość sprawdzenia co jest w danej chwili filtrowane/blokowane przez AV, bo Filtr URL nie pozwala na grę w D3).

Tamci byli szybsi - po 30 minutach ktoś odpowiedział na maila i podał mi szereg adresów URL, które mogą być blokowane. Były wśród nich też takie od innych wydawców, lecz zarówno sam ich nie użyłem (nie dodałem do Wyjątków w AV - wyjątki są tym na co antywirus ma nie zwracać uwagi) jak i nie podałem tutaj.

Dodanie do wyjątków będzie się różnić od tego, jaki program do ochrony jest używany. U mnie można było na dwa sposoby z “głównego menu” prawym przyciskiem na Filtr URL > Zaawansowane > Wyjątki. Lub podobnie ale w Ustawieniach AV.

Być może Twój AV, czy Windows Defender/Zapora Windows (który jest całkiem niezły) coś blokuje Tobie, czy innym. Z reguły ma się jedno albo drugie - Windows Defender jest wyłączony jeśli używany jest inny program ochronny.

Hmmm… możesz spróbować i dla testu wyłączyć ochronę Windowsa (to Windows Defender czy Microsoft Defender) czy antywirusa, którego używasz.
Zapytaj wujka Google: “jak wyłączyć windows defender” - u mnie pojawiło się już na samej górze jak to zrobić (informacja ze strony Microsoftu).

Zapamiętaj jak to zrobić (czy zrób zdjęcie telefonem), wyłącz przeglądarki i inne programy które korzystają z Internetu na tym komputerze (a nóż, widelec i na którejś ze stron czai się virus :wink:). Albo jeszcze lepiej - otwórz na telefonie.

Sprawdź, czy Diablo działa lepiej. Jeśli tak - włącz Defendera / Twój AV.
I zobacz co, i jak, można dodać do wyjątków. - wujek Google może pomóc, na przyklad: “jak dodać wyjątki w windows defender”.
Znalazłem filmik na Youtube o tytule: " Jak dodać Wykluczenie w Windows Defender ? - na przykładzie Windows 10"

O ile wiem, zapora Windowsa (Windows Defender) ma opcje dodania wyjątków dla: plików, folderów i procesów. Jeśli to on blokuje Twoją grę, to na Twoim miejscu dodałbym cały folder, gdzie zainstalowane jest Diablo 3 i dla pewności sam proces też - tylko nie jestem pewien jak wygląda dodawanie procesu.

Proces to otwarty program (aplikacja - jak to od kilku lat jest nazywane).
W Menedżerze zadań masz ich pewnie sporo (Ctrl+Shift+Esc lub Ctrl+Alt+Delete i w menu wybierz Menedżera zadań - to tak dla informacji).

To tylko moje przypuszczenie ale powinno być tak, że aby dodać proces to musi on być najpierw otwarty. Więc odpal Launchera i dodaj do wyjątków, potem odpal samą grę i też dodaj (grę możesz zminimalizować - albo na klawiaturze klawisz Windowsa (u mnie jest między lewymi Ctrl a Alt), albo wciśnij i trzymaj Alt i klikaj Tab (to jest “przeskakiwanie pomiędzy otwartymi okienkami”.

Inna możliwość (mało prawdopodobne) jest taka, że blokada jest na używanym przez Ciebie routerze (to urządzenie / nadajnik Internetu albo (co zdarza się baaardzo rzadko) blokuje Cię Twój dostawca Internetu (słyszałem o takich przypadkach jedynie w sieciach firmowych - aby pracownicy nie grali/czatowali ale … wzięli się do roboty lub u małych dostawców Internetu - “osiedlowych”) Tu i tu pomocy trzeba by szukać u dostawcy / pomocy technicznej producenta routera - albo szukać w googlach.

Pozostaje mi jedynie skrzyżować palce i liczyć, że coś pomoże :crossed_fingers:

PS. Jeśli problem występuje tylko czasem, to blokada routera czy dostawcy Internetu raczej odpada.

1 polubienie