Wykorzystanie mechaniki portali

TL;DR: Takie tam niskopoziomowe rzeczy, nieistotne gdy się gra postacią zdolną do grania na U16.

Kolumbem nie jestem, ale podzielę się pewną obserwacją, którą poczyniłem. Większość pewnie ją zignoruje, bo to raczej dotyczy tych, którzy dopiero się levelują i w dodatku są przeciętnymi graczami (jak ja).

Za każdym razem gdy przejdziesz przez portal (czy to portal Wizji, Skarbca, czy “drzwi” Szczeliny Nefalemów), dostajesz “niewidzialność” trwającą dokładnie 1 minutę, pod warunkiem że nie wykonasz żadnej “akcji”. “Akcjami” są następujące rzeczy:

  • poruszanie się
  • używanie umiejętności (w tym atakowanie)
  • przypisywanie umiejętności, run i punktów mistrzostwa
  • używanie teleportacji
  • identyfikowanie przedmiotu w inwentarzu
  • przenoszenie przedmiotów w inwentarzu, zakładanie ich lub zdejmowanie z postaci
  • upuszczanie/podnoszenie przedmiotu
  • wyświetlanie menu gry (tego po naciśnięciu klawisza Esc), tablicy wyników, listy osiągnięć, postępów sezonowych, listy osób w społeczności itp.
  • wyświetlanie profilu gracza (swojego lub cudzego)
  • włączanie/wyłączanie odczytu “nowej wiedzy”

(“Nowa wiedza” to jest to coś, co czasem pojawia się w formie przycisku w prawym dolnym rogu ekranu, po kliknięciu głos opowiada o jakimś nowym rodzaju potwora czy coś w tym stylu, na pewno każdy się z tym spotkał co najmniej raz w trakcie gry.)

Jeśli nie zrobisz żadnej z powyższych czynności, będziesz bezpieczny przez dokładnie jedną minutę. Jeśli zrobisz coś z tych czynności lub upłynie 1 minuta, potwory zaczną cię atakować (i tylko ciebie - w drużynie każdy z graczy ma swoją “niewidzialność”, na którą pozostali gracze nie mają wpływu).

Ostatni wyróżniony punkt jest dość istotny, bo jest swego rodzaju wyjątkiem. Chodzi o to, że niektóre części “nowej wiedzy” są odczytywane automatycznie w momencie gdy ty, lub ktoś z twojej drużyny zaatakuje jakiegoś potwora (najczęściej można się z tym spotkać na początku sezonu, kiedy nie “spotkało się” jeszcze wszystkich typów potworów). No i właśnie to automatyczne odczytywanie przerywa tę “niewidzialność” dla wszystkich graczy, dla których się w tym momencie włączyło. Wystarczy wtedy przejść przez portal, zatrzymać odtwarzanie “nowej wiedzy” i wrócić.

Pisanie na czacie nie jest “akcją”, tak przy okazji.

Po co o tym piszę? Dwa powody:

  1. Używam tej właściwości podczas levelowania na hardcore :slight_smile:
  2. Okazjonalnie pomagam innym graczom levelować (1-70), i robię to poprzez Wizje właśnie. Często obserwuję, że widząc grupę elit, strażników szczelin czy formującą się pod ich stopami eksplozję próbują uciekać, co oczywiście często się nie powodzi - a nic by się im nie stało gdyby po prostu stali w miejscu :slight_smile:

No dobrze, mamy “niewidzialność”, ale jak zabijać potwory (bo w okńcu trzeba to robić)?

Jedna metoda to “atak i ucieczka” - zaatakować, uciec przez portal i wrócić. To może być niebezpieczne (szczególnie na hardcore), bo niektóre elity mają zdolność Przyciągania i mogą błyskawicznie odciągnąć cię daleko od portalu.

Inna metoda - wykorzystanie “pasywnych” mocy legendarnych. “Pasywnych”, czyli działających samoistnie, bez wykonywania czynności. Np. “trujące spodnie” (Ospowate folgi) zatruwające pobliskie potwory jeśli jest ich co najmniej 3. Albo Pierścień Pustych Obietnic - będzie “sam z siebie” atakował pobliskie potwory. Albo Pierścień Nagel z małymi stworkami, które biegną do potwora i robią kaboom. Albo Ogniołazy - jeśli potwory staną dość blisko, to będą przyjmować obrażenia od ognia.

Grasz nekromantą? Niech potworami zajmą się twoje szkielety. Tylko że po przejściu przez portal po prostu stoją przy tobie i nic nie robią. Można je zmusić do ataku prostym trikiem. Wycofaj się przez portal w bezpieczne miejsce i po prostu zmień runę na szkieletach - nie jest przy tym istotne na jaką. Po zmianie runy wszystkie szkielety zostaną odprawione jednocześnie. Kolejne zaczną się pojawiać po jakimś czasie. Zanim zatem pojawi się pierwszy, przejdź przez portal i stój w miejscu. Pojawiające się szkielety będą prowokować ataki (na siebie, nie na ciebie) i będą też same atakować potwory. Powoli ale skutecznie. Wystarczy wtedy pilnować czasu (1 minuta!), w odpowiedniej chwili przejść przez portal, ponownie zmienić runę i znów przejść przez portal. Użyłem tej “techniki” na hardcore, gdy na bardzo małej przestrzeni miałem trzech strażników szczelin i miałem za mało siły ataku i życia żeby załatwić ich zanim oni załatwią mnie - moje szkielety załatwiły ich jednego po drugim.

Grasz łowcą demonów? Włącz runę “Czarne Chmury” w Deszczu zemsty. Stań przed portalem i odpal tę umiejętność. Gdy strzały polecą do góry, przejdź przez portal. W nowym miejscu zaczną spadać na potwory, które nie będą ciebie atakować a będą otrzymywać obrażenia.

Takie tam przemyślenia.

3 polubienia