Zmniejszona liczba kapliczek?

Czy nie zauważyliście zmniejszenia liczby kapliczek po “konserwacji” ? Klika głębokich szczelin zrobiłem i maksymalnie 1-2 kapliczek na całą szczelinę zauważyłem. Może to jakaś forma rebalansu sezonowego ?

Słusznie prawisz… Najwyraźniej za bardzo pomagały w grze.

A kapliczki praktycznie przy wejściu do nowego poziomu więc jeden z bonusów sezonowych(cienie) można do śmietnika wyrzucić

Również zauważyłem ,że po konserwie jest ich mniej. Raz zdarzyło mi się, że na początku rifta miałem trzy koło siebie (dosłownie jedna koło drugiej na przestrzeni jednego ekranu) i do końca rifta już nic więcej.

Mało tego. Zwiększyli też liczbę “laserów” u elit.

Ale teorie spiskowe :rofl:

Po pierwsze trzeba rozróżnić pojawienie się kapliczek/pylonów na zwykłych riftach do pylonów na GR. Na zwykłych riftach wszystko jest predefiniowane i można trafić na masę kapliczek albo ich brak. Nie ma tutaj żadnej dodatkowej mechaniki.

Natomiast pylony na GR pojawiają się wraz z naszym progresem a Ich ilość przeważnie wynosi od 2-4. Ich mechanika wygląda mniej więcej tak:

  1. Pojawiają się one zawsze w tych samych ustalonych z góry miejscach na danej mapie. Nie mogą pojawić się już w odkrytym miejscu. Dlatego przy pushach nie należy odkrywać całej mapy od razu.
  2. Pojawienie się strażnika na GR automatycznie wyklucza spawnowanie się kolejnych pylonów. Jeśli ktoś taki pylon po pojawieniu się strażnika znajdzie oznacza to, że pojawił się on wcześniej ale nie został odkryty.
  3. Zazwyczaj spawnują się one co jakieś 10-30% progresu. Nie oznacza to wcale, że nie mogą pojawić się wcześniej czy później (po prostu jest na to dużo mniejsza szansa). Szansa na dostanie pylona na wejściu wynosi coś koło 1%.
  4. Można stracić pylon robiąc zbyt duży progres lub odkrywając zbyt wcześnie ich miejsca pojawienia.

Na koniec dodam, że ja nie zauważyłem żadnej różnicy w mechanice pojawiania się pylonów/kapliczek po patchu.

Nie chodzi ile ogóle jest pylonów a ile się przeważnie spawnuje w GR. Organoleptycznie mogę to potwierdzić.

Totalna bzdura. Nawet dzisiaj grałem masę GR 140-146 i dosłownie nic się w mechanice nie zmieniło.

Pokaż mi screena/video z 3 pylonami na wejściu GR to uwierzę w te brednie xD Nie wiem czy w ogóle istnieje mapa w której są 3 punkty spwanu pylonów obok siebie.

Kolejny raz mylisz podstawowe rzeczy. Kapliczki są w zwykłych riftach nie GR. W riftach ustawienie kapliczek/pylonów jest predefiniowane i nie podlega tak restrykcyjnym regułom jak pylony na GR.

Natomiast twoja wcześniejsza wypowiedź dotyczyła GR i jest całkowicie i niezaprzeczalnie błędna. Nie ma tutaj żadnej “mojszej” prawdy. Mechanika spawnowania pylonów na GR jest ogólnie dostępna i znana doświadczonym graczom. Nic się tutaj nie zmieniło i bardzo łatwo to sprawdzić samemu.

Jeśli tak bardzo chcesz udowodnić, że zaszły jakieś zmiany w pojawianiu się pylonów na GR oto test. Nagraj 2-minutowy klip powiedzmy z GR130 solo, nic kompletnie nie zabijaj tylko przebiegnij się po mapach i spróbuj znaleźć 2+ pylony. Jeśli to zrobisz udowodnisz, że się mylę.

Zatem podsumowując na riftach możesz mieć dosłownie pylonarium bądź zupełnie nic. Na GR jest dokładnie tak jak napisałem wcześniej i nikt mi nie musi wierzyć na słowo (info jest w sieci).

1 polubienie

Każda wypowiedź dotyczy tematu więc nie rozumiem o co chodzi z zaśmiecaniem topicu. Dodatkowo to, że ktoś dostał mniej pylonów niż zwykle trafiał nie oznacza od razu, że mechanika działania jest inna a w naszej dyskusji o to chodzi.

Proszę bardzo - “mylisz się” - confirmed
Co prawda to nie filmik - ale chyba nie trzeba być uczonym co widać na tym screenie ?
https ://imgur.com/RR4F5Xv
Solo HC 85 … i mamy PYLONY … 3 naraz i nie zrobiłem na ich przestrzeni po 10-20% na każdym.

1 polubienie

Screen tylko pokazuje, że są 3 spawny obok siebie to wszystko. Test polegał na znalezieniu 2+ pylonów bez zabijania czegokolwiek a to jest po prostu niewykonalne (właśnie przez wymóg robienia progresu aby dostać pylon). Zatem pomyliłeś się trochę ale to nic, zdarza się.

Do tego nigdzie nie twierdziłem, że zawsze trzeba zrobić co najmniej 10-20% progresu. Robiąc Gr150 sprawdza się pylony co jakieś 20-30% ponieważ te wartości są najbardziej optymalne. Oczywiście pylony mogą pojawić się wcześniej bądź później (o czym wspomniałem w moim opisie).

Blizzard wprowadził taką mechanikę aby zapobiec nadużywaniu pylonów. Gdyby nie to można by z łatwością na 1 mapie odkryć wszystkie miejsca spawnu aby na następnej mapie dostać wszystkie pylony na raz.

Nadal nie widzę żadnego dowodu na jakiekolwiek zmiany w mechanice działania pylonów. Gdyby faktycznie takie zmiany miały miejsce już dawno największe mózgi od diablo 3 by o tym poinformowały.

Znalazłem filmik jednego ze streamerów opisujących mechanikę jeśli kogoś to interesuje:

1 polubienie

Chyba kapkę się te dwie wypowiedzi wykluczają ? hmmm …

To jest tylko luźne forum dotyczące starawej już gierki i jakoś nie będę nikomu udowadniał, że moja racja jest mojsza. Rzuciłem tylko, że zauważyłem że coś jest na rzeczy w poruszanym temacie.
Wielu paragonów i dobrego dropu życzę
:slight_smile:

Nie widzę aby cokolwiek się wykluczało. Podpowiem, słowo klucz “zazwyczaj”. Do tego dlaczego nie zacytowałeś całego punktu w którym jest to dokładnie doprecyzowane?

Jeśli ktoś nie chce podać żadnych argumentów świadczących, że faktycznie coś się zmieniło to jak najbardziej ma tylko “swoją racje”. Przeglądnąłem kilka źródeł i poczytałem US forum. Nigdzie nie ma żadnej wzmianki na temat modyfikacji spawnu pylonów w GR.

Jesteś jedną z tych osób gdy której skończą się argumenty zaczyna obrażać kogoś? Zresztą nie ważne, mimo to odpowiem ci. Jest to prosty test udowadniający, że aby pylony się pojawiały trzeba zabijać moby.

Ten test potwierdza, że twoja wcześniejsza wypowiedź jest totalną bzdurą.

Wiesz czym jest doznanie empiryczne? Mniej więcej działa ono na zasadzie: “wydaje mi się” ewentualnie “mam takie wrażenie”.
… i mam takie wrażenie że po wypocinach na US forum i obejrzeniu kilku filmików na YT domagasz się od innych doszukiwania się nieistniejących dowodów na teorie które są dla większości normalnych graczy nieistotne oraz po to byś mógł się utwierdzić w przekonaniu, że Twoja racja jest najtwojsza.
Oglądani przez Ciebie strimero-jutubero-proplejerzy tacy jak Wudi, Rob czy Raxx również wysnuli teorie pojawiania się pylonów w sposób empiryczny - nie znają wzoru matematycznego na pylon, czy algorytmu nimi sterującego zapisanego w kodzie gry - to są odczucia / wrażenia graczy a nie pamiętniki programistów.
Konkludując - w ostatnim czasie JA zauważyłem anomalie w pojawianiu się pylonów na GRach i jest to MOJA osobista opinia z którą nikt się nie musi zgadzać, ani w nią wierzyć.

… a taki offtop - filmik który wkleiłeś jest z kwietnia … mamy grudzień, wiesz ile się przez ten czas w D3 pozmieniało, pogliczowało i pobugowało?
To tak jakbyś powiedział że skoro jakaś panienka w kwietniu była dziewica to teraz NA PEWNO też nią jest :rofl:

Masz do tego prawo ale odczucia to jedno a namacalne dowody z samej gry to co innego. Oto co ja zauważyłem:

  1. Na żadnej mapie nie zmieniły się punkty spawnu pylonów. Nie ma dodanych nowych ani usuniętych starych.
  2. Mechanika pojawiania się pylonów na podstawie progresu również pozostała bez zmian.
  3. Ogólnie nie zauważyłem żadnych odstępstw od normy w ilości pojawiających się pylonów. Z dużym prawdopodobieństwem można samemu zespawnować pylon w miejscu przez nas upatrzonym.

Masz rację gracze o których wspomniałeś metodą prób i błędów doszli do tego jak działają pylony i dlatego teraz wiemy co i jak. Fakt nie znamy dokładnych % ale wiemy, że jakaś liczba wyzwala pojawienie się pylonu. Nie jest to tylko teoria ale potwierdzona mechanika która opiera się o jakiś przedział liczbowy. Można to namacalnie sprawdzić w samej grze.

Chociaż nie zgadzam się z opinią, że cokolwiek się zmieniło chciałbym wiedzieć co konkretnie zauważyłeś? O jakie konkretne anomalie chodzi? Na jakim poziomie GR? W teamie czy solo? Jakiś bug czy po prostu mało prawdopodobne ułożenie pylonów? Jakieś inne nietypowe spostrzeżenia?

Jestem bardzo ciekawy co tak bardzo się zmieniło czego ja ani inne wymienione przez Ciebie osoby nie zauważają. Szanuję twoją opinię ale chciałbym abyś bardziej rozwinął temat tych anomalii.

Proszę kolejny screen, kolejna “anomalia”, kolejny pseudo dowód, że coś się pozmieniało:
https ://imgur.com/1IszCCx (bez spacji)
Jak wcześniej 85 hc solo - pylon na dzieńdobry czekający na wejściu bez zabicia ani jednego mobka - jedyny pająk jaki tam był zabił się sam po odpaleniu powalającego podmuchu.

Wiesz, to że inni o tym nie mówią, że coś się zmieniło nie znaczy wcale, że takie sytuacje się nie wydarzają. Z każdym kolejnym sezonem ludzie grają coraz szybciej z coraz krótszym czasem na coraz głebszych GR-ach. Liczy się tylko jak najszybsze wbijanie paragonów i rekordy (i półlegalne eksploitowanie mechanik jak w s.21). Być moze nikt już nie zawraca sobie głowy jakimiś nieistotnymi zmianami.

“To ludzka rzecz … pogadać” :smiley:

W tej dyskusji jak i w życiu staram się wybiegać ciut dalej niż najbliższe 5 minut, i dlatego wiem jak będzie wyglądał ciąg dalszy tej rozmowy. Na mojego screena padnie argument:

Po czym ja odbiję to słowami: “ale ja nic nie zabiłem” według założenia wytycznych “testu”:

Nawet się poruszyć nie zdążyłem - pet i templar też nie drgnęli. Ten pylon po prostu już tam czekał.

Po czym znowu ponowię własną wypowiedź:

… i po raz kolejny staniemy na nierozstrzygniętym polu jaka jest PRAWDA.
A PRAWDA jest jak d*pa - każdy ma swoją zależną od swojego punktu widzenia :stuck_out_tongue:

Widzę, że już sam znalazłeś odpowiedź na swój własny argument. Nie jest to żadna anomalia. Ok widzę, że dyskusja tutaj nie ma sensu.

Życzę udanego sezonu i dużo dropu.

1 polubienie

Chętnie też bym podejrzał, ale nie idzie ;(
Grasz w Wyzwaniem czy Kanonem ?

Te “beczki” to głównie z pasa czy trzeba “ręcznie” klikać ?