"Ścieżka zdrowia"- czyli temat o marnowaniu prądu w drodze do 50 poziomu

Generalnie tak, ale popełniłem błąd, bo wziąłem mój poziom z dzisiaj. Tabela została zamieszczona we wtorek i to przeliczenie działa tylko z wartościami na tamten dzień później już jest nieaktualna.
Czyli u mnie na wtorek 32 poziom i 11550 golda, nadal nieźle, ale trzeba pamiętać, że wychodzi też mini set.

Fajnie by było jakby zrobili interaktywną tabelę, że wpisujesz swój poziom i Ci pokazuje wynik. Jeśli jest tak jak mówisz, to jest lepiej niż myślałem. Zwykle na nowy dodatek mam coś koło 9k golda. Czyli w nowym systemie powinienem mieć 20k :o jeśli oczywiście będę nadal grał tak jak dziś a gram głównie w tle. Odpalam mecz i w międzyczasie przeglądam neta i słucham muzyki a gdy jest moja tura to wracam do gry. W ten sposób praktycznie ciągle jestem w Hearthstone.

1 polubienie

05.12.20
Poziom 32.

Przy questach “rozegraj partie …” nie trzeba wbijać 15 hp. Wystarczy Od razu wyjść i zalicza go.
Duży minus do tygodniowe zadania które np wydać złoto na arenę (4 wygrane) lub grać w ustawce(zająć miejsce w pierwszej 2ce)
Dla słabych graczy (Jak Ja :upside_down_face: ) to problem.
I trzeba je zmieniać. Mieć nadzieję że następny będzie lepszy.

Do następnej soboty.

1 polubienie

06.12.2020 u mnie temat wyglada tak: 31lvl gram kilka dni w tyg. zadania zawsze wykonuje. Skad u Was takie wysokie poziomy? nie mam wykupionego tego dodatkowego pakietu co daje XP

Zadania są głównym źródłem doświadczenia, ale doświadczenie można jeszcze pozyskiwać zdobywając osiągnięcia lub po prostu grając. Grając gry rankingowe zdobywa się około 400 doświadczenia na godzinę, za inne tryby trochę mniej. Za osiągnięcia nie zdobywa się wiele doświadczenia, ale myślę że w przeciągu 3 miesięcy da się zdobyć kilkadziesiąt tysięcy punktów.

6.12.2020r - 33 poziom

1 polubienie

hmm nie zauwazylem tego ze grajac gry rankingowe zdobywa sie doswiadczenie ;o jak to jest liczone dokladnie? faktycznie po godzinie “samo wpada” niezaleznie od wynikow i ilosci gier?

Po meczu nie wyświetli się pasek postępu, ale gdy zajrzysz do dziennika to zobaczysz, że masz więcej xp. Pasek postępu wyświetla się tylko po zdobyciu poziomu lub po zdobyciu xp za jakąś aktywność (osiągniecie, zadanie dzienne lub tygodniowe). Jest to około 400 xp na godzinę na ladderze i 300 xp na godzinę w Ustawce.

Mamy kolejne zmiany :slight_smile:

Hearthstone’s Game Director, Ben Lee, has made an announcement on the rewards track and updates that will be arriving this month.

December 15 - One-time login reward of 5 Darkmoon Faire packs and 500 Gold. (Available until Jan 18)
The XP to get to level 50 is being reduced by almost 20%.
Bonus levels past level 50 are being redesigned.
Blizzard believes the rewards track to 50 should no longer require event XP. (Event XP bonuses are gone)
When you login after the changes, you may be at a higher level than previously. No XP is being lost.

Reward Changes

50 Gold is being added to levels 27 and 30.
The maximum bonus level is being increased to 350, up from 150.
Levels past 50 will have their rewards split so you earn rewards in smaller chunks, faster. (50g per level)

Quest Changes

Legendary Card and Arena weekly quests are being removed.
Winning 7 games of ranked is being changed to 5.
Tavern Brawls and Battlegrounds now contribute to quest progression.
Some quests are having their numbers being tweaked to be easier to complete.
All 800 XP quests now reward 900 XP.

We’ll have all the datamined information once the client patch goes live next week. Blizzard also states that they are still not done with the rewards track and they will continue to evaluate the system until they get it right.

1 polubienie

Najbardziej zdziwił mnie fragment o tygodniowym queście “wygraj 7 gier rankingowych”, że ludzie mają problem ze zrobieniem tego w ciągu tygodnia :open_mouth: :rofl: więc zmieniają na 5 wygranych WTF? nigdy nie uważałem siebie za weterana, ale żeby mieć z tym problem i to przez tydzień???

Polubienia: 5

Ja gram prawie tylko zwyczajne potyczki, ale też mnie to dziwi, te 7 winów przecież w godzinę-półtora spokojnie można wykonać, nie mówiąc, że cały tydzień na to jest :stuck_out_tongue:

2 polubienia

Chodzi o to, że ponoć niektórzy gracze nie grają wcale rankedów, tylko same duelsy/ustawki. Gracz rankingowy wbijał te 7 winów błyskawicznie, więc dla niego zmiana nie robi żadnej różnicy, natomiast wspomnianym duelistom/ustawkowiczom, nie rozwiązuje problemu, bo nadal muszą udać się na ranking. Ten punkt apdejta moim zdaniem trochę bez sensu, ale pozostałe jak najbardziej na plus :wink:

1 polubienie

Hearthstone już nas nauczyło że czas najlepiej ocenia więc wstrzymałbym się póki co od opinii

Mogli po prostu umożliwić zaliczanie questów tego typu również na Arenach, Ustawkach i Pojedynkach.

2 polubienia

Zacznijmy od tego, że są ludzie niegrający rankedów. Nie mówiąc już o tym, że masz tydzień, gdzie zrobienie tych wygranych to faktycznie 2 godziny, a są momenty, że przez 2 godziny ugrasz jedną grę, bo tak “dobrało”…

2 polubienia

Questy tygodniowe otrzymuje się 3 na tydzień i można wymieniać jeden z nich każdego dnia, czyli w tym czasie można zrobić 7 wymian. Dziwi mnie więc że niektórzy traktują pojedyncze zadania jako coś co koniecznie trzeba wykonać. Zdecydowanie sytuacja byłaby bardziej kłopotliwa gdyby pula dostępnych sytuacyjnych zadań była znacznie większa, ponieważ wtedy znacznie trudniej byłoby trafić jakieś uniwesalne zadanie, ale póki co problemu tutaj nie widzę.

Ale to zadanie na 7 winów jest za 2500g, a innych zadań za 2500g po prostu nie ma. Nie chcę teraz kogoś wprowadzić w błąd, ale jego się chyba nie da wymienić nawet na tańsze. Czyli albo je wykonasz, albo przepadnie.

1 polubienie

Hm… Nie brałem tego pod uwagę, bo nigdy tego zadania nie wymieniłem, ale jeśli nie da się go wymienić to faktycznie byłaby lipa. Będę musiał w następnym tygodniu przetestować. :thinking:

Nie musisz nic testować Poiytr. Tego tygodniowego zadania NIE DA się wymienić i działa to w ten sposób, od startu tego systemu. Zamiast zrobić tam faktycznie zadanie “darmowe 2500 doświadczenia”, zrobili przymus grania rankingu “bo to takie fajne”… Teraz zapowiedź zmniejszenia ilości wygranych z 7 do 5 praktycznie niczego nie zmienia. Żeby takie coś miało sens dla wszystkich graczy, powinno być zadaniem typu “Wygraj X gier w dowolnym trybie”. Wtedy jeśli ktoś gra normalnie, to prędzej, czy później zadanie to zrobi, a jeśli będzie miał problemy, to nawet zagra vs SI i wykona to w parę chwil.

Co do “możesz wymienić pozostałe zadania tygodniowe”, to już podnosiłem to, pisząc o całym tym battle passie, więc się powtórzę. Tam są tak idiotyczne zadania, jak “Zagraj legendarnych przedwiecznych z najnowszego dodatku X razy”, czy “Zagraj 50 (nie) splugawionych kart”. Już miałem sytuację, że dopiero przy czwartej zmianie nie dostałem nowego zadania, wymagającego posiadania kart z najnowszego dodatku. Takie zadania rozumiem, jako zadania legendarne, gdy twórcy robią specjalną np. Karczemna Bójkę, gdzie otrzymujesz gotową talię i wykonasz to zadanie po dwóch lub trzech grach.

Teraz niby niektóre zadania będą usuwać, albo zmniejszać wymagania. Jednak nie zmienia to faktu, że nadal karty ze splugawieniem będą wymagane w co najmniej jednym zadaniu tygodniowym. I teraz pytanie, co za 1,5 roku? W kwietniu 2022 też będzie to zadanie i będą wymagać od nowych kart, tworzenia dzikich kart? Jedna z kolejnych bzdur Activision Bug$$ard, łasych na kasę ze sprzedaży danego, najnowszego dodatku pakietowego. Nie myślą o konsekwencjach, co będzie z danym zadaniem, jak wypadną ze Standardu dane karty, bo najwidoczniej wiedzą, że ta produkcja już tyle nie pociągnie.

3 polubienia

O materdej… :man_facepalming:t2:

Rozumiem, że niektórzy mogą specjalnie rankingów nie grać, ale że problemem jest wygrać 7 razy w tygodniu (!)? Wydaje mi się, że oni pomylili grę wówczas… Zawsze można tego zadania nie robić, obowiązku nie ma. To tylko gra, nie fabryka!
Tak w ogóle straszny wysyp narzekaczy tutaj ostatnio… Większość nawet groziła usunięciem HS, a najwięcej do powiedzenia nadal mają…
Podejrzewam, iż gdyby obecne kłesty zamienić na nagrody za samo logowanie to i tak znajdzie się grupka, której to nie podpasuje. No bo jak to? Codziennie się logować? Nie lepiej włączać HS raz na 3 dni albo raz na tydzień?

Co się z Wami stało?

Wesołych Świąt Wszystkim :man_with_gua_pi_mao:t2:

Polubienia: 12

Niech te ciepłe słowa podsumują temat zmian, a teraz proszę wszystkich o powrót do tematu wątku czyli naszych postępów w Battle Pass, bo się trochę śmietnik zrobił :innocent:

2 polubienia